Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

Yaşar Çolak TAMCA Yunus Emre Camii Derneğini Ziyaret Etti

Yaşar Çolak TAMCA Yunus Emre Camii Derneğini Ziyaret Etti
Reklam

Yaşar Çolak TAMCA Yunus Emre Camii Derneğini Ziyaret Etti

Turk Usa Newspaper

Washington Büyükelçiliği Din ve Sosyal İşler Müşaviri Dr. Yaşar Çolak, TAMCA Yunus Emre Camii Derneğini ziyaret etti.

 

Dr. Yaşar Çolak, cemaat ile birlikte akşam ve yatısı namazlarını hep birlikte TAMCA Yunus Emre Camii’nde kıldı. Derneğin yapılan genel kuruluna katılmak üzere geldiği Levittown’nda Camii cemaati ile sohbet edip çay işti.

Yaşar Çolak Vatandaşlar ile birlikte sohbet edip çay içti

Namaz sonrası vatandaşların ile bir araya gelen Washington Büyükelçiliği Din ve Sosyal İşler Müşaviri Dr. Yaşar Çolak, çay içip sohbet ederek vatandaşların  sorunlarını dinledi.

Çolak, TAMCA Yunus Emre Camii Dernek başkanlığına seçilen Mehmet Pamuk’a da hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Dr.Yaşar Çolak, inanıyorum ki yeni seçilen arkadaşlar bu dernekte başarılı olacaklardır ” şeklinde görüş belirtti.

Washington dan gelen Dr. Yaşar Çolak,a çay ikram edilirken, TAMCA Yunus Emre Cami derneğine yapılan bu  ziyaretten ziyadesi ile memnun kaldığını belirtti.

Çolak, Washington Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirligi ile ortak hareket edilebilecek bütün alanlarda  beraber işbirligi yapmak,  sorunları birlikte gidermek için dernekle birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ettti.

Din Hizmetleri Müşaviri Dr. Yaşar Çolak, TAMCA Yunus Emre Cami Derneğinin genel kuruluna katılmak üzere geldiği Pennsylvania eyaletinin Levittown şehrinde Camii Din görevlisi Ahmet Babur, ve yeni seçilen Başkan Mehmet Pamuk’tan, derneğin faliyetleri ile ve Caminin sorunlarıyla ilgili de bilgiler aldığı belirtildi.

Çolak, bölgedeki bazı dernekler ile faaliyet ve hizmetler ile ilgili fikir alışverişi ve istişarede  bulunurken, Genel kurul vesilesi ile geldiği Levittown da halk ile bir araya gelerek tanışma firsatı elde etmesi Camii cemaatı ve vatandaşlar arasında memnunluk yarattığı  vurgulandı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.