Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

ABD 4 Temmuz Bağımsızlık Günü’nü Kutluyor

ABD 4 Temmuz Bağımsızlık Günü’nü Kutluyor
Reklam

Amerikalılar İngiltere’den bağımsızlıklarının 241’inci yıldönümünü kutluyor.

Her yıl 4 Temmuz bağımsızlık günü olarak kutlanılan Amerika’da, bu yıl 4 Temmuz Salı gününe denk gelmesiyle ülke genelinde 4 gün tatile gidildi. Ülkenin her yerinde kutlamalar, geçit törenleri, havai fişekli gösteriler ve konserler düzenlenecek.

Güvenlik önlemlerinin ülke çapında artırıldığı açıklandı

Amerika’da, başta başkent Washington ve New York olmak üzere bir çok büyük şehirlerde Salı günü yapılacak Bağımsızlık günü etkinlikleri nedeniyle ülke genelinde önlemler artmış durumda.

Amerika genelinde kutlamaların yapılacağı Bağımsızlık Günü’nde, başkent Washington kutlamaların merkezi olacak. Amerikan Kongresi’nin önünden başlayacak etkinlikler Ulusal Park, alanında kutlamaların sembolü haline gelen havai fişek gösterileri ile devam edeceği duyuruldu. Beyaz Saray’ın önünden Pennsylvania Bulvarı’nda geçit töreni yapılacak. Ülke, genelinde bağımsızlık günü, hafta sonu başlayan farklı ve çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya devam ediyor.

 

4 Temmuz 1776’da Amerika’da bulunan 13 İngiliz kolonisi, Bağımsızlık Bildirgesi’ne imza atarak İngiliz Krallığı’yla bağlarını tamamen koparmıştı. Bağımsızlığın ilanından bir yıl önce başlayan Bağımsızlık Savaşı 1783’te imzalanan Paris Anlaşması’yla sona ermiş, İngiltere Amerika’nın bağımsızlığını tanımıştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.