Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

ABD Başkan adayından büyük gaf!

ABD Başkan adayından büyük gaf!
Reklam

ABD Başkan adaylarından Gary Johnson, Halep’le ilgili bir soruya ‘Halep ne?’ yanıtını vererek cehaletini ortaya koydu

ABD’deki başkanlık seçimlerinin Liberteryen Partili adayı Gary Johnson, Halep’teki sığınmacı sorununa nasıl bir çözüm bulacağına dair bir soruya, “Halep ne?”cevabını verdi.

MSNBC’de ‘Morning Joe’ adlı programda soruları yanıtlayan Johnson, Suriye’deki çatışmaların en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan ve basında sıklıkla yer alan Halep’in varlığından haberdar olmadığını ifade etti.

KATILIMCILAR “HALEP’İN NE OLDUĞUNU” SÖYLEYİNCE YUVARLAK BİR CEVAP VERDİ

Katılımcılardan biri olan Mike Barnicle’ın, Halep’in Suriye’deki çatışmaların merkezinde bulunduğunu ve sığınmacı krizinin kaynaklandığı ana noktalardan biri olduğunu hatırlatması üzerine durumu toparlamaya çalışan Liberteryen Partili başkan adayı, ABD’nin bölgedeki sorunların çözümü için Rusya’yla işbirliği yapması gerektiğini belirterek, “Suriye konusunun bir karmaşa olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Johnson, salı günü açıklanan CNN/ORC anketine göre, seçimler öncesinde yüzde 7 oranına sahip.

PROGRAMDAN SONRA AÇIKLAMA YAPTI: BOŞLUĞUMA GELDİ

Eski New Mexico Valisi Johnson, programdan sonra gelen eleştiriler üzerine açıklama yapmak zorunda kaldı. “Kendisinin de insan olduğunu” vurgulayan Johnson, Suriye krizinin dinamiklerini anladığını, bu konuda her gün konuştuğunu dile getirdi.

Johnson, “Ancak ‘Peki ya Halep?’ şeklinde bir anda soru gelince bunun Suriye’deki çatışma değil, bir şeyin kısaltması olduğunu düşündüm. Boşluğuma geldi. Böyle şeyler olur.” değerlendirmesinde bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.