Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

ABD’de Camilerde Kış Kuran Kursları Başladı

ABD’de Camilerde Kış Kuran Kursları Başladı
Reklam

ABD’de Camilerde Kış Kuran Kursları Başladı

Turk Usa Newspaper

Kur’an Kursu Öğreticileri için artık dolu dolu bir eğitim-öğretim dönemi başlıyor.

ABD genelinde başlatılan kış kuran kurslarının yanında bazı Camilerde çocuklara Türkçe dersleri de verildiği duyuruldu. Levittown şehrinde hafta sonları öğreticiler için artık dolu dolu bir eğitim-öğretim döneminin başladığı belirtildi.
image2-2
Levittown TAMCA Yunus Emre Camii farklılık yaratarak dışarıdan tuttuğu öğretmen ile geçen hafta başlatılan çocuklara Kuran kursunun yanında Türkçe, Istiklal marşı, örf ve adetlerine bağlı kalmaları amaçlı eğtim verildiği belirtildi.

ABD’de Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Camilerin bünyesinde faaliyet gösteren kış kuran kurslarının yanıda bazı Camilerde Türkçe Eğtimde verilmeye başlanması çocukların yanında aileleride mutlu ettiği öğrenildi.
image5-4
TAMCA Yunus Emre Camii Yönetiminden büyük hizmet

Türkiye’de Milli Eğtim Bakanlığına Bağlı olarak sekiz yıllık kesintisiz eğitimde öğretmenlik yapan Emine Kıdıl, Pennsylvania’nın Levittown şehrinde TAMCA Yunus Emre Cami’nde çocuklara haftada iki gün Türkçe dersler vererek yeni nesil çocukların Türkçe sorunu yaşamamaları için, Din görevlisi Ahmet Efeoğlu ile birlikte çalışıyorlar.

Camii Yönetiminin aldığı kararla, çocuklara kuran kursunun yanında Türkçe derslerinin  de verilmesi bölgede yaşayan vatandaşları yeterince memnun ettiği öğrenildi. Aileler bu tür eğitimin devam etmesini ve çocuklarımız için çok isabetli bir eğitim hizmeti olduğunu belirterek Yunus Emre Camii Yönetim kuruluna, Din Görevlisi Ahmet Efeoğlu ve Türkçe Öğretmeni Emine Kıdıl’a teşekkür ettiler.
image1-5
Öğretmen Emine Kıdıl, çocuklarımızla birlikte olmaktan çok mutlu oldum

Türkiye’de öğretmen olan Emine Kıdıl, haftada iki gün TAMCA Yunus Emre Cami’nde Kuran kursunun yanında Türkçe ders verecek olmam beni çok mutlu etti.

Kıdıl, ABD’de çocukların Türkçe öğrenmeleri ve bunun yanında örf ve adetlerine bağlı eğitim almalarının son derece verimli olacağını düşünüyorum. Henüz başlayalı iki hafta oldu. Ailelerden büyük destekler geliyor. Camii yönetimi başarılı işler yapıyor ve bu projeyi destekliyorlar. İnşallah başarıyla sonlandırırız.” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığına Bağlı Camilerden Ayrılmayın

Sürekli kendini günün şartlarına göre yenileyen ve eğitim kalitesini sürekli yukarıla taşıyan Diyanet, Kış Kur’an Kursları, Yaz Kur’an Kursları ve Eğitim Merkezleri ile beraber dini bilgiler noktasında en kaliteli ve kaynağa dayalı en doğru bilgileri sunmaya devam ediyor.
Kış Kur’an Kursları ile beraber toplumun her kesimine hitap eden Diyanet, açmış olduğu kurslarla her yaştan birçok insana Kur’an okumayı öğretiyor ve İlmihal bilgileri noktasında çok iyi seviyeye gelmelerini sağlayarak ibadetlerini ve dini yaşayışlarını sağlam bilgilere dayanarak devam ettirmelerini sağlamakta.
image2-3
KUR’AN KURSLARINDA HANGİ BİLGİLER VERİLİYOR?

Diyanet’e bağlı Kış Kur’an Kurslarında sadece Kur’an eğitimi verilmiyor. Kış Kur’an Kursları’nda Kur’an eğitimi başta olmak üzere kursa katılan her yaştan öğrenciye öğrenme kabiliyetlerine göre, İtikat, İbadet, Ahlak, Siyer bilgiler ve yurt dışında Türkçe dersleride verilmekte. Bu sayede Kur’an kurslarına katılan öğrencilerini İslami bilgiler noktasında donanımlı hale gelmeleri sağlanıyor.

image1-4

image4-4

image1-5

image3

image6-1

image6-2

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.