Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

ABD’de Müslüman’ı cezalandır günü kaygı yarattı

ABD’de Müslüman’ı cezalandır günü kaygı yarattı
Reklam

ABD’de Müslüman’ı cezalandır günü kaygı yarattı

ABD’de sosyal medyada Müslümanlara karşı nefret dolu ve ırkçı saldırıların olacağı yönünde hazırlıkların olması kaygı yarattı.

ABD’nin Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde, “Müslüman’ı Cezalandır Günü” adlı eyleme destek çağrısı için sosyal medya da örgütlenerek ülkenin dört bir yanına gönderildiği iddia edilen mektuplar tedirginlik yarattı ve yetkilileri harekete geçirdi.

Müslüman karşıtı guruplar, önümüzdeki hafta Salı günü bir nefret günü düzenliyecekleri ve Sosyal medyada geniş kitlelerce paylaşılan mektuplarda, Müslümanlar’a yönelik sözlü saldırı, onları dövmek ve yüzlerine tükürmek, asit atmaya kadar her türlü şiddet eylemlerinin listelendiği ve puan verildiği belirtilerek, nefret dolu ve ırkçı bir çağrının sosyal medyada dolaşması Türk ve müslüman toplumu arasında tedirginlik ve endişe yarattığı belirtildi.

Pennsylvania polisi olabilecek saldırılara karşı güvenlik tedbirlerini artırdı

ABD’nin Pennsylvania eyaletinin Radnor Polis Teşkilatı Sorumlusu Christopher Flanagan, “Bölgemizde çok sayıda müslüman toplumu yaşamakta. “Bu konuda tedbirlerimizi artırdık.” Bu tür kötü çirkin oyunlara destek arayanlar biliyorlarki büyük tepki ve nefret alacaklardır. “Böyle düşünmek ve dini değerler üzerinden, insan hayatıyla oynamak tehlikeli ve kabul edilemez. Olası saldırılarda 911 çağrı merkezini arayarak yardım talebinde bulunulaması çağrısında bulunarak, gerekli tedbirlerin alındığını”açıkladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.