Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

ABD’de Rekabet Hamsi Fiyatlarını Ucuzlattı

ABD’de Rekabet Hamsi Fiyatlarını Ucuzlattı
Reklam

ABD’de Rekabet Hamsi Fiyatlarını Ucuzlattı

Turk Usa Newspaper

ABD’de hamsinin kilosunun 18 dolardan, 9-10 dolara düşmesi vatandaşın yüzünü güldürdü

ABD’de Havaların soğumasıyla tezgahlardaki yerini alan hamsi vatandaşın tahmin edemediği kadar ucuzladı.

hamside-ucuzladif6b08d1337866a4d1d4a

Haftalık Türkiye’den getirilen Hamsi, Amerikan pazarında tezgahları süslemeye devam ederken esnaflar arasındaki başlayan anlaşmazlık hamside rekabeti ve ucuzluğu getirdi.

ABD’de Lb’si 8.95 dolara satılan hamsi New Jersey eyaletinin güneyinde Türk Marketlerinin arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle hamsinin kilosu 18 dolardan 9 ile 11 dolar arasında değişen fiyatlara kadar düştüğü belirtildi.

Marketler arasındaki rekabet gazete ve sosyal medya üzerinden yapılan reklamlarla tüketiciye ulaşmak içinde büyük uğraş ve çaba yürütülüyor. Bazı marketler lb sini 4.99 ve 5.50 aradında değişen fiyatlarla vatandaşlar ulaşmaya çalışılıkları vurgulandı. 1.95 dolara satılan ekmeğin ise 1.25 dolara satıldığı öğrenildi. Bakkallar arasında yürütülen bu rekabetin vatandaşlar arasında memnunluk yarattığı belirtildi.

Bölgede yaşayan Türkler rekabeti çok sevdiler

Bazı vatandaşlar yaptıkları açıklamada, Türk marketlerinin aralarında  başlayan husumet, zararına ürün satıyor. Bakkallar satın aldıkları Hamsi ve Türk ekmegini % 25 e varan zararlarla  halka hizmet sunuyorlar.

Halkın memnuniyetle karşıladığı bu durumu inşallah, savaşları bitmez de bizde bol bol hamsi yeriz diye espiriyle karşılıyorlar.

Bir başka vatandaşımız 2 -3 Türk bir araya geldiklerinde anlaşamaz Atasözünü hatırlatarak. ABD’de de atasözümüze uygun hareketlerimizden vaz geçemediğimizi hatırlattı.Türk her yerde Türk’tür, ucuz hamsi almak isteyen New Jersey’ye gelsinler.”şeklinde espiriler yapıyorlar.

New Jersey eyaletinde Turk marketlerin arasındaki rekabet hafta içersinde Hamsi’de, talep patlamasına neden oldu. Vatandaşların kasalar ile sipariş verdikleri belirtildi.

New Jersey’de, Marketler arasındaki rekabetin bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.