Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

ABD’DE TRUMP KARŞITI PROTESTOLARI S ÜRÜYOR

ABD’DE TRUMP KARŞITI PROTESTOLARI S ÜRÜYOR
Reklam

Seçim kampanyasının California ayağında protestoların hedefi olan Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump, Fresno ve San Diego şehirlerinde de gösterilerle karşılandı.

2805-38

Trump, Fresno Selland Arena’daki kampanya konuşması öncesi bir grup Bernie Sanders destekçisi tarafından protesto edilirken, ellerinde Meksika bayraklarıyla cadde boyu yürüyüşe geçen Trump karşıtları “Kimin sokakları? Bizim sokaklarımız” şeklinde slogan attı.

Fresno Selland Arena’da Trump’ın konuşması sırasında Trump aleyhine pankart açan ve slogan atan 30 kişi ise polismüdahalesiyle dışarı çıkartıldı.
Trump, Fresno şehrindeki kampanya konuşmasında son 5 yıldır eyalet tarihinin en ağır kuraklığıyla mücadele edenCalifornia‘da kuraklık yaşanmadığını iddia ederek, yetkilileri suçladı.

Konuşması öncesi çiftçilerle buluşarak dertlerini dinlediğini anlatan Trump, çiftçilere kuraklıktan bahseden yetkililerin diğer tarafta 7 santimetrelik özel bir tür balığı korumak için okyanusa su akıttıklarına işaret ederek, başkan olması halinde sorunu çözme sözü verdi.
“California’da kazanacağız”

Donald Trump, Batı yakasındaki kampanya programının son durağı olan San Diego‘da ise California seçimleri için iddialı konuştu.
Cumhuriyetçilerin California‘yı kaybedeceğine dair beklentilere rağmen eyalette güçlü bir yarış çıkartacaklarını söyleyen Donald Trump, “Kampanyamıza destek veren kalabalıklara bakarsak California‘da kazanacağımıza inanıyorum.” dedi.

Trump ayrıca, Demokrat Parti‘nin başkan aday adayı Hillary Clinton‘ı Afrikalı Amerikalılara yönelik vaatlerinde samimi olmamakla eleştirerek, “Bu ülkede ızdırap çeken Afrikalı Amerikalılarla biz gerçekten ilgileneceğiz. Hillary Clinton‘ın onlar için bir şey yapacağı yok. Zaten yapmak istemiyor, umurunda da değil.” diye konuştu.
Cumhuriyetçi adayın San Diego Kongre Merkezi’ndeki kampanya programı sırasında yaklaşık bin kişi, bina dışında polisle kısa süreli çatışma yaşarken, içeride Trump’ın konuşması protestocuların sloganlarıyla bölündü. San Diegopolisi üç kişinin eylemler nedeniyle gözaltına alındığını açıkladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.