Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

ABD’den 110 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Gidiyor

ABD’den 110 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Gidiyor
Reklam

ABD’den 110 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Gidiyor

Turk Usa Newspaper

Hac ibadetini yerine getirmek üzere ABD’nin farklı eyaletlerinden kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları 18 Ağustos tarihinde Türkiye’ye hareket edecekleri açıklandı.

Diyanet Amerika Merkezinden yapılan açıklamada, ABD genelinden bu yıl hac vazifesinini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek olan 110 hacı adayının, 19 Ağustos tarihinde İstanbul’da toplanarak Suudi Arabistan’ın Mekke kentine hareket edecekleri belirtildi.

Amerika’dan hacca gitmek isteyen vatandaşlar için düzenlenen hac organizasyonu her yıl olduğu gibi bu yıl da T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı hizmetlerinden faydalanılarak; T.C. Vaşington Büyükelçiliği Din Hizmetleri ve Sosyal Hizmetler Müşavirliği, Türk Amerikan Diyanet Vakfı ve Diyanet Amerika Merkezi işbirliği ile yürütülen bu yılki hac organizasyonu 110 hacı adayının katılımıyla 18 Ağustos – 10 Eylül 2017tarihleri arasında kutsal topraklarda gerçekleştirileceği belirtildi.

ABD’de 2017 Hac organizesi kapsamında görev alacak olan kafile başkan ve Hizmet Görevlileri Fatih Kanca, Ahmet Babur, İbrahim Yavaş, M.Ali Aracı olarak açıklandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.