Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 4,83 / Satış: 4,85
€ EURO → Alış: 5,67 / Satış: 5,69

ŞEHİTLERİMİZ ABD’DE DUALARLA YAD EDİLDİ

ŞEHİTLERİMİZ ABD’DE DUALARLA YAD EDİLDİ
Reklam

Turk Usa Newspaper

Amerika’da Giresun Dernekleri,  Tüm Şehitler İçin Mevlid Okuttu
Amerika’da faliyet gösteren Giresun Dernekleri tarafından organize edilen gecede şehitler için Mevlid-i Şerif okutuldu.
image1 (6)

Amerika’da faaliyet gösteren Giresun Derneklerinin ortaklaşa düzenledikleri törende son 2 ayda şehit olan 4 Giresunlu yad edildi. New Jersey eyaletinin Paterson kentinde bulunan Ulu Camide okutulan mevlide Türk-Amerikan Giresunlu İşadamları Asamblesi Derneği, Türk Amerikan Giresunlular Derneği ve New York Giresunlular Derneği yöneticileri ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Güneydoğuda devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce şehit edilen Eynesilli Şehit Uzman Çavuş Bekir Kelleci, Espiyeli Şehit Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk, Yağlıdereli Şehit Uzman Çavuş Süleyman Kul ile terhisine az bir zaman kala elim bir kaza sonucu şehit olan Keşaplı Asteğmen Osman Yaman sevgi ve dualarla yad edildi. Şehitlerimiz için okutulan Mevlide Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve katılımın yüksek olduğu belirtildi.

mevlid-2-1

Ulu Camii’nde Şehitlerimiz için okutulan mevlide Türk-Amerikan Giresunlu İşadamları Asemblesi Derneği Başkanı Orhan Bayram, Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkanı İlhan Kodalak, New York Giresunlular Derneği Başkanı Savaş Şahin, Giresunlu İş adamları, çeşitli dernek başkan ve yöneticileri, çok sayıda iş adamları ve vatandaşlar katıldılar. Mevlidin ardından vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

babasi-ile-birlikte86729

ŞEHİT SEZGİN BURAK CANTÜRK’ÜN BABASI’NIN YOLLADIĞI MESAJIN OKUNMASININ ARDINDAN GECEDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Sezgin Burak Cantürk’ün Babası Ali Cantürk’ün gönderdiği mesajın okunmasının ardından salonda duygusal anların yaşanmasına ve bazı vatandaşların göz yaşlarını tutamadıkları gözlendi.
Sehit Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk’ün Babası Ali Cantürk’ün gönderdiği mesajı;
Selamunaleykum ben Şehit Burak Cantürk’ün Babasıyım.
Mevlidiniz mübarek olsun.Bu samimi ve güzel hizmetiniz beni çok ziyade mutlu etti. Sizler çok uzaklarda vatanınızdan uzak olsanızda bizler sizin yerinize de bu vatana sahip çıkıyoruz, gözünüz arkada kalmasın. Bu vefa örneği bizim bir bütün ve sarsılmaz birliğimizi pekiştiriyor.
Şehitler vermek, bu vatan toprağına sahip olmak için bazen kaçınılmaz oluyor.
Oğlum Peygamber ocağından, Peygamber kucağına şehadet şerbetini içmiş gitmiştir.

Başım dik ve Allahıma hamdediyorum. Hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Herşey vatan için.
Ali Cantürk’ün “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” diye biten mesajı alkışlar ve göz yaşları arasında okundu.

image5 (1)

ORHAN BAYRAM BİR KONUŞMA YAPTI
Gecede Türk-Amerikan Giresunlu İşadamları Asemblesi Derneği Başkanı Orhan Bayram, konuşma yaparak Şehitlerimizi asla unutmayacağız”dedi.
Orhan Bayram, yaptığı konuşmada; çok değerli kardeşlerim, hemşehrilerim.
Bugün burada “kutsal bir görevimizi” yerine getirmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Öncelikle hepinizi “şehitlerimiz” için buraya geldiğiniz için saygıyla selamlıyorum.
Şehit Asteğmen Osman Yaman, Şehit Uzman Çavuş Süleyman Kul, Şehit Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk ve Şehit Uzman Çavuş Bekir Kelleci; Bugün burada ruhlarına dualar ve Ayetler okunacak olan şehitlerimiz, Kur’an’da bu şekilde övgüye mazhar olmuş olan bir milletin, Türk Milleti’nin evlatlarıdır.
Bugün ruhlarına “Ayet” okunacak olan şehitlerimizin mekanları “Allah yolunda” ve “kafirle mücadele ederek” şehit düştükleri elbette cennettir. Sözün kısası Onlar, toprak altında yatan ulu köklerimizdir.

Başkan Orhan Bayram, Onlar Yüce Kitabımız Kur’an’ı Kerim’de, Bakara Suresi 154. Ayet’te belirtilmiş olduğu üzere “onlar Allah yolunda öldürüldükleri için ölüler değil, aksine bizim farkında olmadığımız dirilerdir.” Çünkü bizi ve “aslında diri olan” şehitlerimizi yaratan Yüce Allah; bizlere “idrak edip ifade etmeyi ve açıklamayı” öğretmiştir. İçinde bulunduğumuz Dünya’yı yaratmış, “semayı yükseltip” içinde yaşayalım diye “semaya bir düzen vererek”, gece ve gündüzün kusursuz işleyişini oluşturmuştur. (Rahman Suresi, 4-7. Ayetler). Bizi, insanlığa hizmet etmemiz için göndermiş olduğu Kur’an’ı Kerim aracılıyla görevlendirmiştir. Maide Suresi 54. Ayeti ile de “asırlardır İslam’a hizmet eden” üyesi olduğumuz Türk Milleti’ni şu şekilde şereflendirmiştir.
Giresun’da Milli Mücadele’nin ilk direniş birliğini kuran şehit Yarbay Topal Osman Ağa ve Hüseyin Avni Alparslan’ın torunlarıdır. Onlar; İşgal İstanbul’unda 1919 ile 1923 arasında maalesef “aranıp bulunamayan Türklüğü” ve “en zavallı görülen ve hayat yeteneğinin kalmadığı zannedilen”
Türkleri ayağa kaldıran Kuvayi milliyecilerin torunlarıdır”dedi.

Bayram, Onlar; tüm diğer şehitlerimiz gibi “toprak altında yatan” Ulu Köklerimizdir.
Onlar, Hz. Peygamberimizin “ümmetinin şan ve şerefini” Çanakkale’de kurtaran,
emsalsiz vatan sevgisini yüreklerinde taşıyan, biz Giresunlu kardeşlerine “bu emsalsiz vatan sevgisini”miras bırakanların
torunları ve bizim kardeşlerimizdir.
​Onları ve tüm şehitlerimizi, saygı ve minnetle anıyor, kutsal anıları önünde saygı ve minnetle eğiliyorum.Ruhları şad olsun.
​Allah “Bayrağımızı” gönderden, “Kur’an’ı okumayı” dilimizden ve yüreğimizden eksik etmesin”şeklinde konuştu.

Screen Shot 2016-05-07 at 10.04.48 AM

KODALAK, “ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA YAD EDİYORUZ”

Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkanı İlhan Kodalak ise, “Bu akşam şehitlerimiz için düzenlenmiş olan yemekte toplanmış bulunuyoruz. Vatan topraklarında toprağa gömülmüş olan tüm şehitlerimizi saygıyla yad ediyorum. Ruhları şad olsun” şeklinde konuştu.

Screen Shot 2016-05-07 at 10.05.31 AM
ŞAHİN, “TÜRK MİLLETİ OLARAK BİZLER KENETLENMEK ZORUNDAYIZ”
New York Giresunlular Derneği Başkanı Savaş Şahin, “Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunu Türk Milleti olarak kenetlenerek bozacağız” dedi.
Şahin konuşmasında şunlara yer verdi; “Vatan için Allah yolunda şehadete ulaşan anmak için burada toplanmış bulunuyoruz. Hepinizden Allah razı olsun. Şehitlerimizin acısı canımızı yakıyor. Her gün şehit görüyoruz. Büyük ülkemiz büyük mücadele içerisinde. Sadece bahsi geçen terör örgütleriyle değil, Dünyayı yönlendirmeye çalışan, Türkiye’nin gücünü bölmeye çalışan bazı şer güçler tarafından da desteklenen bir terör örgütü var. Bu demek ki Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde sadece terör örgütü ile değil dış odaklı şer güçlerle de mücadele ediyoruz. İşin ilginç yanı Türkiye’nin çimentosu olarak bilinen Karadeniz’de ve Giresun’da bu terör hareketlerinin olması bizleri üzmüştür. Karadeniz insanının ve Anadolu insanının vatanına milletine ne kadar bağlı olduğu kurtuluş savaşında imkânlarımızın az olduğu dönemde büyük liderlerimizle büyük mücadele vermiş ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini inşa etmişlerdir. Bugün hızlı bir şekilde güçlenen ülkemizin önüne geçmek için Dünyayı ve Orta doğuyu şekillendirmeye çalışan güçler tarafından ülkemiz de karışıklık çıkarılmak istenmektedir. 80 milyona yakın Türk Milleti olarak bizler kenetlenmek zorundayız. Çünkü Türk milleti tarihe baktığımızda her zaman mazlum milletlerin yanında olmuştur. Yahudiler soykırıma uğradığı, Bosna’da katliam yapıldığı zaman Türk milleti ve atalarımız sahip çıkmıştı. Bugün Irak’ta, Suriye’de katliam yapılırken Türk milleti kucağını açmıştır. Bu millet bundan dolayı kenetlenerek ayakta kalacaktır. Bu oyunu bizler Türk Milleti olarak kenetlenerek bozacağız.”
zafer_caliskan001

Tüm Şehitlerimiz Adına Okunan Mevlid-i Şerif ve Edilen Duğalarla Kahraman Vatan Evlatları ve Aziz Şehitlerimiz Anıldı.
Ayrıca Giresun’da dün şehit olan Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan’da unutulmadı,
Giresun Merkez ilçeye bağlı Çaldağ beldesinde jandarma karakoluna teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan şehit oldu.
Çaldağ Jandarma Karakolu Komutanlığına teröristler tarafından ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesinin ardından çıkan çatışmada Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan yaralandı. Giresun Devlet Hastanesi’ne kaldırılan başçavuş Çalışkan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

13138799_10208242388010858_4699977213047932711_n

image4 (1)

image2 (7)

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.