Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

ATTB iftar programı düzenledi

ATTB iftar programı düzenledi
Reklam

Amerika Türk Toplulukları Birliği (ATTB) iftar programı düzenledi.

Long Island Mevlana Camisinde düzenlenen iftara Başkonsolos yardımcısı Konsolos Serdar Özkan, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve yöneticileri ile kalabalık bir Müslüman topluluğu katıldı.

İftar programında konuşan ATTB Başkanı Savaş Sahin, “Amerika’da Türklerin bir araya gelmesi çok önemlidir. Birlik ve beraberliğimizi artırmalıyız. Yapılması gereken çok şeyler var. Tüm bunları birlik beraberlik içinde yapacağız. ATTB olarak Türklerin olduğu her yerde olacağız” dedi.

Ramazan ayının rahmet, mağfiret ve kurtuluş ümidinin tazelendiği İbadet ve nefis muhasebesi ile gönüllerin alındığı yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunun canlanarak ayrı bir sosyal bütünleşmenin yaşandığı müstesna bir zaman dilimi olduğunu ifade eden Şahin, Ramazan’ın getirdiği nimetlerden tüm insanlığın hissedar olması temennisinde bulundu.

ATTB’ye teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkonsolos yardımcısı Konsolos Serdar Özkan, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temennisinde bulundu. Özkan, “Amerika Birleşik Devletlerinde ikamet eden Türklerin birlik ve beraberliğinin önemi büyüktür. Bu birlik ve beraberliğimizi kaybetmeyelim. Konsolosluklar olarak bizlerde her daim vatandaşlarımızın hizmetindeyiz” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.