Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 7,20 / Satış: 7,23

BIRAKIN GİDENLER GİTSİN, KALMALARI AK PARTİ’YE ZARAR VERİR!

Hasan ÇELİK
Hasan ÇELİK
  • 04.03.2016
  • 689 kez okundu

Daha önceki yazılarımda dile getirmiştim. AK Parti içerisinde büyük temizlik yapılmalı diye. Büyük temizlik dediğin böyle tepeden olmalı. Yeterlimi asla yeterli değil devamı gelmeli.
Bu zamana kadar AK Parti içerisinde yapılan temizlik ve Paralel yapı ile mücadele asla yeterli olamadı.
1 Kasım günü, akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi’nin balkonunda Başbakanımız Sayın Davutoğlu’nun yaptığı balkon konuşmasını alkışlayan, el sallayanlar arasında, AK Parti’nin Zaferine ortak olanların arasında Bülent Arınç, yok muydu? El sallayan kişi değil miydi? Arınç, Bu anlattıkların doğruysa o balkona ne için çıktın el salladın amacın neydi? İnanılırlığını yitirmiş Cemaatin adamı damgasını yemiş birinin artık Abdullah Gül, değil kiminle ile görüşürse görüşsün AK Partide siyaset yapma şansı ve inanılırlığı kalmamıştır.
AK Parti içerisinde Paralel yapıyla mücadele edenlerin dışında, halen Paralelcilerin olması tartışılıyor. Asıl konuşulması gerekenler bunlar. AK Parti içerisinde büyük mücadele yapılıyor. Görünen o ki İçerideki rahatsızlığın birazı dışarı vurması gündemi değiştirdi.
AK Parti içerisindeki Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, gibi bu iki güçlü isimin artık güçsüz hale getirilmeleri çok olumlu bir gelişme olarak görüyorum.
AK Parti’nin kurucu isimlerinden ve üst düzey görevler yapmış çeşitli Bakanlık görevlerinde bulunmuş tepe isimler Bülent Arınç, Hüseyin Çelik’in çıkışları be amaçları kısmen bilinse de bu kadarı beklenmiyordu.
Alenen AK Partiye savaş açarak ortaya çıkışları, istediklerinin kabul görmemesi ve beklentilerinin kalmamasıdır. Cemaat için kendilerini feda etmeleri geçmişin çok derin iş birlikçileri olarak saflarını almaları çokta sürpriz olmadı.
Paralel yapıya yapılan operasyonlar ve göz altılara, tutuklamalara tahammül edemeyenler dökülmeye başladı.
Uzun zamandan bu yana, özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra açık açık bazı şeyler ortaya çıkmıştı. Neler? diye sorarsak!!
7 Haziran seçimlerini AK Parti’nin kayıp etmesini Bülent Arınç, çok açık olmasa da her ortamda ve bazı gazete ve TV’lerde demeçlerinde Cemaate yanlışların yapıldığını dile getirmekteydi!! Daha da önemlisi Melih Gökçek ile girdiği polemik ile artık taşlar yerinden oynamıştı ve bazı olumsuzluklar ortaya dökülmeye başlamıştı.
AK Parti içerisinde çokta yalnız olmayan Bülent Arınç, Paralel yapı ile mücadelede AK Parti içinde kısmen başarılı olsa da, cemaate karşı yürütülen başarılı operasyonlara tekme vurmaya çalışsa da silahlı terör örgütü ile mücadelede Devlet, Hükümet ve Cumhurbaşkanımızın kararlı mücadelesi karşısında tutunamayarak başarılı olamadı. Bülent Arınç, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a laf geçiremedi. Cumhurbaşkanımızın ısrarlı ve azimli Paralel yapıyla mücadelesinin karşısında Hüseyin Çelik ile daha fazla tutunamadılar. Bu iki isim Paralel ve AK Parti arasında ara buluculuğunda başarısız oldular ve kendi sonlarını böyle hazırladılar.
AK Parti, Kurucularından bu önemli iki isimle ilgili başka iddialar varsa milletimizin bilmesi gerekiyor. Bu yaşananların başka sebepleri yok ise” Hırsızlık, yolsuzluk gibi bir durumları, bu kavga neden bu kadar büyük? Hırsızlık yolsuzluk olmadığı belli. Meselenin Cemaat ile bağlantılı olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır.
Abdullah Gül’ün devreye girip gerilimi düşürme çabaları bir mütdet başarılı ola bilir. Belirli bir zamandan sonra bu kavga daha da büyüyerek bölünmelere yol açabilir. AK Parti içerisindeki bu gurubun bölünme olduğu takdirde, giden Tuzlukcular gibi AK Parti’ye hiç bir etkisi ve zararı olmaz. Buradaki kavga Paralel kavgası ve Paralel ile mücadele kavgası.
AK PARTİDEKİ TEMİZLİK
DEVAM ETMELİ BU İSİMLER
İLE SINIRLI KALINILMAMALI
Temizlenmesi gerekenler AK Parti içerisinde şu anda üst düzey görevlerde bulunan başka isimler var. Paralel yapıyla mücadelede AK Parti içerisinde rahatsız olanların olduğunu sadece ben değil herkes biliyor. Bunu bazı zamanlarda AK Partililerde söylüyor. Bu isimler bu zamana kadar kendi çıkar ve menfaatleri için bu güne kadar gelmişlerdir. Şu anda AK Parti içerisindeki Milletvekillerinin Cemaate yakın isimleriyle dirsek temasında olduklarını açık olmasa da bir şekilde bağlarını koparamadıklarını bilmeyen yok. Paralel yapının üst düzeyindeki Cemaate çok yakın tepe isimlerinin Başbakanın toplantılarına birileri ne için davet ediliyor? Bu isimleri bu tür toplantılara kimler ne için davet ediyor? AK Parti, içerisinde bu iki isim Arınç ve Çelik Devleti, AK Parti’yi ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ı Cemaat ile barıştırma operasyonunda başarılı olamamışlardır. Bu barıştırma operasyonu içerisine Sayın Abdullah Gül’ü de katacak olursak büyük bir oyun bozulmuştur. Sayın Erdoğan bu tuzağa düşmemiştir.
Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Bülent Arınç ile görüşme gereği dahi duymadan ve hiç düşünmeden kamaraların karşısında kısa ve net “O Zat” demesi büyük kavganın, olayların çığırından nasıl çıktığını göstermektedir. Bu meselenin AK Parti içerisinde bir Paralel ve Cemaat rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı.. Kimse diyemedi ki buda ne? Düğün değil, bayram değil bu kriz nereden çıktı? Diyemiyor..
Bırakın gitsinler, AK Parti içerisindeki Paralelciler yavaş yavaş temizleniyor. Gidenler bizden deyidir.. Güle güle…
İKİ BAŞLILIK AMERİKA’DA
AK PARTİYE ZARAR VERİYOR
Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın AK Parti Genel başkanlığından gelen ve daha sonrada Başbakanımız Sayın Davutoğlu ile devam eden tek aday ve tek adam anlayışı devam ediyor. Bu uygulama her zaman döğüşü, kavgayı ve kutuplaşmaları önlemiştir. AK Parti içersinde çok doğru ve her zaman, her yerde geçerli olması gereken bir durum. Ne yazıkki bu tek adam ve tek aday anlayışı Amerika’da tutmadı, hayata geçirilemedi. AK Parti Genel merkez tarafından Amerika’da olumlu bir çalışma ortaya konulamadı. Amerika’ya gelen AK Partililer yapılan tartışmaları ve tarafların liderlik arayışlarını görüp anlayıp bu nedir diye ortaya bir somut çalışma koyamadılar. Her gelen kendi adamları adına ziyarete gelip kendi taraflarıyla karşı tarafalara mesaj vererek. AK Parti Genel Merkezi’nde kendilerine yakın Milletvekilleri, tanıdıklar sayesinde herkes AK Parti Amerika sorumlusu yada AK Parti oluşumunun Amerika lideri olarak ortaya çıkıyorlar.
Amerikadaki bu olumsuzluk Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bu yana 3-4 başlılığa ulaşmış durumda. Artık bu gelinen nokta’da AK Parti zarar görmeye başladı. Kişiler çeşitli isimler, isim altında AK Parti’de bir yerleri kapma yarışının içine girmişler çeşitli kavgalarla devam ediyor. Genel merkezin Amerika’ya atayacağı, belirleyeceği bir isim tüm tartışmaları ve kutuplaşmaları ortadan kaldıracaktır.
Çeşitli Dernekler ve iş adamları herkes kendine yakın iş adamları ve siyasetçiler ile gruplaşarak Türkiye adına mücadele ettiklerini söyleselerdi toplumda bazen karşılık bulmaya biliyor..
Toplumda bölünmeler, kutuplaşmalar ve en önemlisi Türkiye adına yapılan çok önemli çalışmalarda artık destek bulamaz hale gelmiş durumda. Bu tür yanlış kutuplaşmaların önümüzdeki kısa sürede daha büyük sorunları beraberinde getireceği kaçınılmaz olacaktır. Amerika’da belirsizlik devam ederken, çeşitli gurup ve dernekler, belirli oluşumlar adı altında Türkiye için yapılan faaliyetler başarısız olabiliyor. Bu tür kutuplaşmalar ve olumsuzluklar ileride büyük tartışmaları ve bölünmeleri beraberinde getirmesi kaçınılmaz olacaktır.
Herkes aklını başına alarak mücadelenin birlikte yapılıp Türk toplumunu aydınlığa çıkartacak çalışmaların ortaya konulması gerektiğine inanıyor. Aksi durumda kayıp eden Amerikadaki Türk toplumu ve Türkiye olacaktır.
Tabiki bu olumsuzlukları ortaya koyarken. Hakkını vermemiz gereken başarılı insanlara da haksızlık etmeyelim.
Amerika’da yaşayan bir birey olarak şu anda Türk Amerikan toplumu ve Türkiye adına çok önemli başarılara imza atan. Türkiye adına her platformda gece gündüz mücadele eden ve başarılı çalışmalarıyla bizleri gururlandıran ve umutlandıran ABD’de Demokrat Parti yönetiminde Etnik Koordinasyon Konseyi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan, Amerika’nın Başkan adaylarından Hillary Clinton’nın ekibinde görev alan Ali Çınar ve ekibinin başarısını teslim edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.