Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 4,83 / Satış: 4,85
€ EURO → Alış: 5,67 / Satış: 5,69

Büyükelçi Kılıç’tan Amerika Diyanet Merkezinde iftar

Büyükelçi Kılıç’tan Amerika Diyanet Merkezinde iftar
Reklam

Büyükelçi Kılıç’tan Amerika Diyanet Merkezinde iftar

Turk Usa Newspapers

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç tarafından Amerika Diyanet Merkezi’nde (DCA) verilen iftara, Amerikalı Müslüman kanaat önderleri, bazı büyükelçiler, Türk kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Ayrıca İftar programına yabancı din temsilcilerinin de katıldığı belirtildi.

Maryland eyaletinde yer alan Diyanet Center DCA’de, Washington Büyükelçiliği tarafından organize edilen, Büyükelçi Kılıç’ın himaye ettiği iftar, Amerikalı Müslümanlarla bölgede yaşayan Türkleri bir araya getirdi.

İftarda, Kılıç ve büyükelçilikte görevli müşavirlerin yanı sıra Tacikistan, Tunus, Çad, Yemen, Pakistan, Burkina Faso, Özbekistan, Filistin, Suudi Arabistan, Afganistan, Somali, Kamerun ve Kazakistan büyükelçileri ve diplomatik temsilcileri katıldılar.

Diyanet Center’de düzenlenen İftara ayrıca Amerikan İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) Direktörü Nihad Awad, ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO) Genel Sekreteri Usame Cemal, Zekat Vakfı Başkanı Halil Demir, Suriye-Amerikan Konseyi Direktörü Muhammed Ganem, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) kurucu başkanlarından Günay Evinch, MÜSİAD ABD Başkanı Mustafa Tuncer, Türk Hava Yolları (THY) Washington Müdürü Erkan Erdoğan, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Washington Temsilcisi Halit Bulut ve DCA Genel Sekreteri Ahmet Aydilek, Amerika Ahıskalılar Konseyi Başkanı Aydın Mamedov katıldı.

Büyükelçi Serdar Kılıç, Müslüman Ülkelerin Büyükelçilerininde katılımıyla düzenlenen iftar Programında Kısa bir açıklama yapttı.

Serdar Kılıç, İslam Dininin bir barış dini ve içersinde sevgiyi, saygıyı yaşatan din olduğunu, bir takım Terör örgütleri tarafından istismar edilerek kullanıldığını belirtti.

Kılıç, bizim dinimizin insanların bir araya gelmesi için çaba gösteren din olduğunu belirtti.

Büyükelçi Serdar Kılıç, ayrıca bu akşam iftar programına katılan aramızda, diğer din temsilcileri de olduğunu”Söyledi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.