Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’da olağanüstü korundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’da olağanüstü korundu
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ABD’de çift makam araçlı önlem

Turk Usa Newspaper

Amerikan başkanları için uygulanan ve ‘freeze’ denilen üst düzey koruma Erdoğan, için ABD’de uygulandı ve etrafına kimse yaklaştırılmadı.
dsc_2157
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için Amerika gezisinde geniş güvenlik tedbirleri uygulandı. İki kat arttırılan koruma ekibinin yanı sıra Erdoğan’ın makam aracı da Türkiye’den getirildi.

BM Genel Kurulu görüşmeleri için New York’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı koruma tedbirleri kapsamında zırhlı makam aracı Amerika’ya getirildi. Rutin uygulamanın dışında FBI’nın da Erdoğan’ın katıldığı programlarda ve beraberindekilerin kaldığı otel ve çevresinde ekstra önlemler aldığı gözlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı programlara gelişlerinde sıkı önlemler alınırken, çıkışlarda dışarıda konvoy düzeni alındı. Arka arkaya park eden 2 makam aracı hemen dikkat çekti. İkisinin de plakasında Cumhurbaşkanlığı forsu vardı. İkisinde de Türk Bayrağıyla beraber Cumhurbaşkanlığı forsu asılıydı.
dsc_2154
AMERİKAN BAŞKANLARI DA UYGULUYOR
Biç bir basın mensuplarının dahi yaklaşmasına izin verilmediği için Erdoğan’ın konvoyu takip edilemiyor. Konvoy içinde 2 makam aracı koruma araçlarının arasında ilerliyor. ABD Başkanlarının uyguladığı bu yöntem bir süredir Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürlüğü tarafından da uygulanıyor.

Güvenlik önlemleri kapsamında son dönemde ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de yurt dışı gezilerine makam araçlarının götürüldüğü gözleniyor.
Erdoğan, şubat ayındaki Güney Amerika gezisi kapsamında da Şili, Peru ve Ekvador’da Türkiye’den özel olarak getirilen makam aracını kullanmıştı.

dsc_2159

image1-1

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.