Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 4,83 / Satış: 4,85
€ EURO → Alış: 5,66 / Satış: 5,68

ECRİN İÇİN NEW YORK’TA KONSER

ECRİN İÇİN NEW YORK’TA KONSER
Reklam

Ecrin için New York’ta konser
Doğuştan kas hastası olan ve makinalara bağlı olarak yaşayan 4 yaşındaki Ecrin Sarı’ya yardım için Amerika’nın New York şehrinde konser düzenleniyor.
Adapazarı’nda yaşayan Levent ve Sebahat Sarı çiftinin kas hastalığı türü olan “Spinal muskuler atrofi” hastalığıyla dünyaya gelen kızları 4 yaşındaki Ecrin Sarı için bir süre önce yardım kampanyası başlatılmıştı.

image6 (1)

Adapazarı’nda yaşayan Levent ve Sabahat Sarı çifti, nadir görülen kas hastalığıyla mücadele eden ve sağlık masrafları çok yüksek olan 4 yaşındaki kızları Ecrin Sarı’yı yaşatabilmek yardım bekliyor.

Hayırseverler yardım eli uzattı
Bir çok ulusal gazetelerde yayınlanan haberle gündeme gelen minik Ecrin için bir miktar para toplandı. Makinalara bağlı olarak yaşayan ve ayda 4 bin lira sağlık masrafı olan Ecrin için Yetkililer harekete geçerek yardım kampanyalarını resmi hale getirmişti.
Ecrin’in yaşaması için yardım bekliyorlar…
Sakaryalı Ecrin’e nefes oldu
New York’ta konser düzenlenecek
Amerika’da yaşayan bir grup Türk vatandaş, minik Ecrin’e yardım toplamak amacıyla Amerika’nın New York şehrinde bir konser organize etti. New York’un ünlü ses ve tiyatro sanatçılarının katılacağı konserde toplanacak tüm para Ecrin’in ailesine gönderilecek.
SPİNAL MESKULER ATROFİ(SMA) NEDİR?
Spinal muskuler atrofi (SMA), bir grup kalıtsal nöromüsküler (sinir-kası tutan) hastalığa verilen addır. Vücutta istemli kasların kuvvetsizliğine ve erimesine yol açarlar. Bu hastalığın tüm tiplerinde ön boynuz denilen bir bölgedeki hücreler etkilenir.
Vücudumuzdaki istemli kaslar, ancak omurilikteki ön boynuz hücrelerinden bir sinir yolu ile mesajı aldıklarında kasılabilir. Spinal muskuler atrofide, ön boynuz hücreleri anormal olduğundan bu mesaj kasa gelemez. Bunun sonucunda ise istemli kaslarda kuvvetsizlik ve erime (atrofi) görülür.Mesane ve bağırsak fonksiyonları gibi istemsiz durumlarla ilgili kaslar bu hastalıklarda etkilenmez. Görme ve işitme duyuları sağlamdır. Zeka, normal veya normalin üzerindedir. Yapılan araştırmalar SMA’lı hastaların çok yüksek zekaları olabildiğini göstermiştir.
Ziraat Bankası Adapazarı Şubesi Sebahat Sarı IBAN NO: TR14 0001 0000 1956 8257 6750 02

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.