Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Michael Grimm , Türk toplumu temsilcileri ile buluştu

Michael Grimm , Türk toplumu temsilcileri ile buluştu
Reklam

Michael Grimm , Türk toplumu temsilcileri ile buluştu

Türk Amerikan Aktivist İbrahim Kurtuluş, verdiği  iftar  yemeğinde  New York 11. Bölge Cumhuriyetçi Kongre  adayi Micheal Grimm Türk toplum temsilcileri ile bir araya getirdi. Yemekte ‘İslamofobi’  K.Kibris , Terorist Gulen  FETO ABD de yapillanmasi ve ‘Amerika-Türkiye İlişkileri’ konuşuldu.

New York Staten Island’da gerçekleşen  Iftar yemeğe;, Cumhuriyetçi Parti  Uyesi Frank Aversa,  TADF Eski Başkanı Erhan Atay,  Emekli  New York Polis Teşkilatndan  Murat Oner , Is Adami Ridvan Sezer, Avkat Zafer Akin,  Arnavut İslami Kültür Merkezi İmamı Dr. Tahir Kukaj ve  Eyup Sultan  Kultur Merkezi  uyesi Suleyman Arslan katıldı.

Iftar  yemeğinde; İslamofobia’nın kamu güvenliği üzerine etkisi, özgürlükler arasında dengenin korunması, Suriye’deki savaş ortamının etkileri, terörle mücadele çerçevesinde Türkiye, Türk Amerikan toplumunun Cumhuriyetçi Parti’den beklentileri üzerinde duruldu.

Türk Amerikan Aktivisti İbrahim Kurtuluş, Amerika ve Türkiye arasındaki ilişkilerin son yıllarda daha güçlü ve sıkı bağlarla bağlandığını belirterek Türkiye NATO üyesi olarak, Kore ve Soğuk Savaş dönemlerinde Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte teröre karşı durduğuna işaret etti. Kurtuluş, “Türkiye jeopolitik vazgeçilmezliği, demokrasi, insan haklarına saygı, hukukun üstünlüğü ve konuşma özgürlüğü gibi konularda bölgesinde kararlılıkla hareket ediyor olması sebebiyle önemli bir güçtür. Bizler temelimizde bulunan bu başarı ve gücü Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz” diye konuştu.

İbrahim Kurtuluş, Toplaniyi Destekliyen  Sabattin Aydin, Memis Yetim, Erdem Sahin, Uzerir Sahin Bulent Dgruyol, Sevgin Oktay Faruk Ozpolatta Tessekkur etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.