Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 4,83 / Satış: 4,85
€ EURO → Alış: 5,67 / Satış: 5,69

Paterson Belediye Başkanı;Yolsuzluktan suçlu bulundu

Paterson Belediye Başkanı;Yolsuzluktan suçlu bulundu
Reklam

Paterson Belediye Başkanı; Yolsuzluktan suçlu bulundu

Türk nüfusun yoğunlukta olduğu New Jersey’in Paterson şehrinin Belediye Başkanı Joey Torres, hakkında süren yolsuzluk davasında suçlu bulundu. 5 yıl hapis cezası olan Torres’in yolsuzluğa konu 10 bin doları parayı da geri ödeyeceği öğrenildi. Torres’ten boşalan koltuğa kanun gereği Belediye Meclisi Başkanı Ruby Cotton geldi

Paterson şehrinin Belediye Başkanı Joey Torres hakkındaki yolsuzluk davasından suçlu bulunarak 5 yıl hapis cezası aldı.

Şartlı tahliye yok

Torres, ailesinin işyerine yapılan harcamaları belediye bütçesinden karşılama iddiasıyla suçlanıyordu. Bu konuda hakkında dava açılan Torres’in, geçen cuma görülen son duruşmasında suçu kesinleşti. Belediye Başkanı Torres’in 10 bin doları parayı geri ödeyeceği belirtildi. Torres’in yargılandığı mahkemenin hakimi belediye başkanının şartlı tahliye olmaksızın beş yıl cezaevinde yatacağını açıkladı.

Bu sabah istifa etti

Torres’in avukatları, görevden ayrılmadan önce şehirle vedalaşmak için zaman istediği ve istifasını iki gün uzattığı belirtildi. Mahkeme bugün görevini iptal edeceğini duyururken Torres bu sabah istifasını sundu.  Torres, suçlamaların ardından yaptığı açıklamada, “Son derece hayal kırıklığına uğradım ve şaşırdım. Bir süredir soruşturmanın farkındaydım. Masum olduğum gerçeğinden asla sapmadım” dedi.

Paterson’un ilk Hispanik belediye başkanı 54 yaşındaki Torres’in suçlu bulunması bölgede yaşayan Latin topluluklarda hayal kırıklığı yarattı.

Porto Riko’lu Mildre Rivera, “Latin topluluklar olarak onu görmekten gurur duyuyorduk Ancak savunmasını öğrendiğimde kötü hissettim ve hayal kırıklığına uğradım. Bir Porto Rikolu olarak ihanete uğradım. Yaptığı şey tüm politik ve hizmet kariyerini sildi. Hapisteki beş yıl yeterli değil. Çok az” dedi.

Öte yandan Torres’ten boşalan koltuğa kanun gereği Belediye Meclisi Başkanı Ruby Cotton geldi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.