Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

Referandum dünyada ilk haber! Sonuç bu fotoğraflarla izleniyor

Referandum dünyada ilk haber! Sonuç bu fotoğraflarla izleniyor
Reklam

Referandum dünyada ilk haber! Sonuç bu fotoğraflarla izleniyor

Türkiye’nin tarihi referandumu BBC, CNN, Al Jazeera, The Guardian ve diğer tüm büyük haber organları tarafından manşetten veriliyor. ‘Evet’in zaferi tüm dünyada son dakika olarak duyuruldu. Uluslararası haber ajansları, İstanbul ve Ankara’daki kutlamalardan dünyaya çarpıcı fotoğraflar geçiyor.

Referandumda oylar sayıldı, sonuçların belli olmasıyla kutlamalar başladı. Amerikan Associated Press (AP) ve Reuters haber ajansları, İstanbul ve Ankara’dan onlarca kutlama fotoğrafını dünyaya geçti.

Tarihi referandum tüm dünyada ilk haber. Sonuçlar BBC, CNN, Al Jazeera ve The Guardian gibi büyük haber organları tarafından manşetten duyuruldu.

Türkiye’deki kutlamaların merkezi Ankara ve İstanbul. Başkentteki AK Parti genel merkezi önünde büyük bir kalabalık toplandı. Kalabalık, ellerindeki bayrakları sallayarak sloganlar atıyor. Anadolu Ajansı, alandaki bazı ‘evet’ taraftarlarının bozkurt işareti yaptığını aktarıyor.

İstanbul’da ise ‘evet’ taraftarları Huber Köşkü, AK Parti İl Başkanlığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konutunun Kısıklı’da bir araya geldi. Türk bayraklarını sallayan kalabalığa yoldan geçen araçlar kornalarla eşlik ediyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.