Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri New York’ta Türkler ile buluştu

TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri New York’ta Türkler ile buluştu
Reklam

TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri New York’ta Türkler ile buluştu

TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri New York’taki temaslarının son gününde kentte yaşayan Türk vatandaşlarıyla bir araya gelen TBMM Dışişleri Komisyonu heyeti, FETÖ tehdidinin uluslararası boyutta anlatılması için destek çağrısında bulundu

13939605_10206767772984600_7749214543668443020_n

New York’taki temaslarının son gününde kentte yaşayan Türk vatandaşlarıyla bir araya gelen TBMM Dışişleri Komisyonu heyeti, FETÖ tehdidinin uluslararası boyutta anlatılması için destek çağrısında bulundu.

ABD‘de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili gelişmeler konusunda temaslarda bulunan TBMM Dışişleri Komisyonu heyeti, New York‘ta bir araya geldikleri Türk vatandaşlarından örgütün oluşturduğu tehdidin uluslararası boyutta anlatılması için destek istedi.

Komisyon Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ve MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, kentteki ziyaretlerinin son gününde Türkiye’nin New York Başkonsoloğu’nda Türk vatandaşlarıyla toplantı yaptı.

Türkiye’nin New York Başkonsolosu Ertan Yalçın’ın ev sahipliğindeki toplantıda konuşan Özhan, yıllardır serpilip büyüyen ve kılıktan kılığa girip herkese reddedemeyeceği bir teklif veya malzemeyle giderek varlığını sürüdüren FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in ABD’de yaşadığını, bu terör örgütünün bir yapılanmasının da bu ülkede olduğunu hatırlattı.

FETÖ’nün başta Türkiye Cumhuriyeti’nin ordusu, polisi, istihbaratı ve yargısı olmak üzere geçmişte herkesi tuzağa düşürdüğünü vurgulayan Özhan, “Bunlar toplumu, devleti ayakta tutacak kurumlar olması lazımken, herkese eşit mesafede duran adaletle işleyen kurumlar olması gerekirken maalesef adalet terazisini bozdular, kirlettiler, en sonunda kan dökerek hikayelerini aslında sona erdirdiler. Kılıktan kılığa giriyorlar, adeta şeytan kılığına dolaşarak herkese reddemeyeceği şeyi getiriyorlar.” dedi.

13886512_10154423899272188_1592075952654293061_n

ABD’deki Türk vatandaşlarına tavsiyede bulunan Özhan, onların bir büyükelçi gibi Amerikan toplumunda bulundukları sektörde, ortamda FETÖ tehlikesini anlatmaları gerektiğini söyledi. Bunu anlatmanın kolay olmadığını dile getiren Özhan, şöyle konuştu:

“Kurduğu 10 cümlenin 8’inde ‘diyalog’, ‘hoşgörü’, ‘barış’, ‘bir arada yaşama’ diyen bir yapıya dair siz tanklardan, kan dökmeden, füzelerden, uçaktan, tuzaktan, insanların özel hayatını dinlemekten, telefonları kaydetmekten bahseden bir paketle gideceksiniz. Sizler bizim birer gönüllü elçimizsiniz. Şu eksen sonunda kadar kullanılmalı; nasıl 11 Eylül olduğunda burada 3 bin civarında insan vahşice katledildiğinde, hemen olayın akabinde, ilerleyen saatlerinde Amerikalılar sizlerden, bütün dünyadan bu kadar sofistike ve teknolojik bir eylemin Afganistan’daki bir mağaradaki Usame bin Ladin tarafından yapıldığının bilinmesini istediklerinde küresel kamuoyunun tamamı ikna olduysa, aynı şekilde Pensilvanya’daki küçük bir kasabadan bu kadar kanlı bir eylemin yapıldığına herkes sonuna kadar ikna olabilir. Kaldı ki çok daha sofistike, çok daha derin, çok daha istihbaratın, askerin, polisin içine girmiş bir yapıdan bahsediyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.