Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

Trump’ın vergi bilgilerinden bir bölümü ABD medyasına sızdırıldı

Trump’ın vergi bilgilerinden bir bölümü ABD medyasına sızdırıldı
Reklam

Trump’ın vergi bilgilerinden bir bölümü ABD medyasına sızdırıldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası boyunca açıklamayı reddettiği vergi bilgilerinden bir bölümü ABD medyasına sızdırıldı.

İlk olarak ‘dcreport.org’ sitesinde yer alan daha sonra da MSNBC kanalında ‘The Rachel Maddow Show’ programında yayınlanan bilgiler, Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer tarafından da doğrulandı.
Trump’ın 2005 yılına ait iki sayfalık vergi ödeme bilgilerinde, bu yıla ait kazancının 150 milyon dolar olduğu ve 38 milyon dolar vergi ödediği belirtildi. Uzmanlar, Trump’ın ödediği vergi rakamının yüksek gelirli kişilerin ödemesi gereken rakamdan yüzde 27.4 daha az olduğunu açıkladı. Bilgileri doğrulayan Beyaz Saray Sözcüsü Spicer, “Yine de Başkan Trump’ın dünyada en başarılı işadamlarından biri olduğunu göstermesi; şirketine, ailesine ve çalışanlarına karşı sorumluluk adına yasal olarak gereken vergiyi ödediğinin kanıtı” dedi.
Öte yandan ABD’de bazı senatörler Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’dan, Başkan Barack Obama döneminde yabancı ülkelerdeki aşırıcı ve bazen şiddet eylemlerinde bulunan siyasi aktivistlere yapılan para yardımını soruşturmasını istedi.

.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.