Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 4,83 / Satış: 4,85
€ EURO → Alış: 5,67 / Satış: 5,69

Trump’tan 11 Eylül mesajı: Amerika sindirilemez!

Trump’tan 11 Eylül mesajı: Amerika sindirilemez!
Reklam

ABD Başkanı Donald Trump, 11 Eylül 2001 saldırılarının 16. yıl dönümünde anma törenine katıldı. Trump, “Amerika sindirilemez” mesajı verdi

ABD’nin topraklarında karşılaştığı en büyük saldırı olan 11 Eylül’ün 16. yıl dönümünde ülkede çeşitli anma törenleri düzenlendi.

El Kaide’nin üstlendiği saldırılarda ilk uçağın İkiz Kulelere çarptığı an olan 8:46’da (TSİ 15:46) New York’ta bir dakikalık saygı duruşunda bulunan ABD’lilere Beyaz Saray’dan eşlik eden Trump, daha sonra 184 kişinin öldüğü Pentagon’da açıklamalarda bulundu.

Dikkat çeken detay

ABD’nin “düşmanlarını” ve “vahşi katilleri” uyaran Trump, “Azmimizi test etmeye cesaret edenler, yakında defedilmiş düşmanlar arasında yerlerini alacaktır” dedi ve “Amerika sindirilemez” ifadesini kullandı. Trump’ın bu açıklaması bazı kaynaklarca, Kuzey Kore ile süren nükleer füze geriliminde atılacak adımlara ışık tuttuğunu ve ülkenin lideri Kim Jong-un’a verilmiş sert bir yanıt olarak yorumlandı.

“Pearl Harbor Saldırısından daha kötü”

Sözlerine devam eden Trump, “Pearl Harbor’dan bu yana ülkemize yapılan en kötü saldırı ve hatta siviller hedef alındığı için daha da kötü” şeklinde konuştu ve “masum erkek, kadın ve çocukların hayatları gereksiz bir şekilde sona erdi” sözlerini kullandı.

 

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence de Pennsylvania’da düşen uçak için yapılan anma törenlerine katıldı. Yerel saat ile 9:45’te (TSİ 16:45) düzenlenen törende, dört El Kaide mensubu tarafından kaçırılan uçaktaki yolcularının ayaklanıp Pittsburgh kentinin 96 kilometre güneydoğusunda düşmesi ile sonuçlanan olayda kendi hayatının kurtulmuş olabileceğini kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.