Amerika'daki Türklerin Sesi -
$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

YTB BAŞKANI DOÇ. DR. BÜLBÜL, BAŞKANLARLA GÖRÜŞTÜ

YTB BAŞKANI DOÇ. DR. BÜLBÜL, BAŞKANLARLA GÖRÜŞTÜ
Reklam

Yurt Dışı Türk’ler ve Akrabalar Toplumunun Amerika’ya yaptıkları  ziyaret kapsamında, YTB Başkanı sayın Doç. Dr. Kudret Bülbül ile beraberindeki heyet ve New York Başkonsolosumuz sayın Ertan Yalçın’ın eşliğinde 6 Mart Pazar günü Türk Amerikan Dernekleri Federasyonumuzu ziyaret ettiler.

Federasyon Başkanımız Sn. Atilla Pak’ın ev sahipliğinde icra kurulumuz ve 63 üye derneğimizden 36 derneğimizin temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda bir araya gelen Sn. Doç. Dr. Kudret Bülbül, katılımcı dernek başkanlarımız tarafından dernek faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgilendirmelerinin ardından sayın Bülbül’de YTB çalışmaları hakkın da derneklerimizi bilgilendirdi.

YTB’nin yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik mali destek programlarını ve Türkiye’de eğitim için geçen yıl 182 farklı ülkeden başvuru aldıklarını anlatan Sn. Bülbül, yurtdışındaki Türk vatandaşlarını bulundukları ülkelerde daha etkili hale getirmek için “Liderlik Akademileri” ve “Genç Liderler” gibi programlar olduğunu da dile getirdi. YTB’nin yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın karşılaştığı bir çok sorunlara karşı programlar geliştirdiklerini ifade eden Sn. Bülbül, STK’larımızın bu programlara başvurarak projeler gerçekleştirebileceğini söyledi.

Ayrıca Yurtdışı Vatandaşlar Daire Başkanımız Sn. İsmail Demiryürek ve Sn. Emre Oruç tarafından görüntülü sunum yapılarak 2016 YTB Mali Destek Programları hakkında hazırlanmış bir kitapçık dağıtıldı.

YTB Başkanı Sn. Doç. Dr. Kudret Bülbül ile beraberindeki heyet ve New York Başkonsolosumuz Sn. Ertan Yalçın’ın Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunu ziyaretleri bizleri onurlandırmıştır.

yurtdisi_kudret_bulbul-(2)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.