$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

Ali Hocaya Veda Programı Düzenlendi

Ali Hocaya Veda Programı Düzenlendi
  • 18.12.2018
  • 1.635 kez okundu

ABD’nin New Jersey eyaletinin Monroeville kentinde Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Murat Cami’nde beş yıllık görev süresi dolan din görevlisi Ali Muslu, için veda programı düzenlendi.

Kuran-i Kerim tilavetiyle başlayan program selamlama konuşmalarıyla devam etti. Murat Cami dernek yöneticileri, çalışmalarından övgü ile söz ettikleri Ali Muslu hocaya hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Cemaatin yoğun ilgi gösterdiği veda programında duygu dolu anlar da yaşandı. Cemaatin ileri gelenleri yaptıkları konuşmalarda Ali Muslu’nun din adına yapılan hizmetlerini ve kurulan güzel diyalogları asla unutmayacaklarını ifade ettiler.

Murat Cami’nde 5 yıl boyunca cemaatle güzel dostluklar geliştirdiklerini dile getiren Ali Muslu,“Elimizden geldiğince camimizle cemaatimizi kaynaştırmaya çalıştık. ”Camimizdeki görev süremizi doldurmuş bulunuyorum. Görev sürem boyunca bizlere desteklerini esirgemeyen değerli Cami cemaati ve dernek yönetimine, her zaman yanımızda olan desteğini bizlerden esirgemeyen Ufuk Karagöz, Mehmet Emin Kılıç ve adını sayamadığım kalbimizde yer edinmiş bütün kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum.

Muslu,”ayrıca görev sürem boyunca manevi desteğini hiç esirgemeyen ve her zaman yanımda olan Sevgili eşim Tuba Bayar Muslu’ya, veda programı için desteğini esirgemeyen iş adamları Alaattin Özdemir, Ufuk Karagöz, Mehmet Emin Kılıç ve Ahmet Kumaş’a, davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran  büyüğümüz olarak başta Fatih Dursun ve diğer Din Görevlisi arkadaşlarıma ve değerli ailelerine çok teşekkür ediyorum”ifadlerini kullandı.

Murat Camii Din Görevlisi Ali Muslu, için düzenlenen veda programına Amerika’da Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı hizmet veren camilerin din görevlileri, ve cemaat katıldı.

Hıfzı Topuz hayatını kaybetti
Gazeteci-yazar Hıfzı Topuz 100 yaşında hayatını kaybetti. Başta basın meslek örgütleri olmak üzere birçok kesimden taziye mesajı geldi.
Mezotelyoma Farkındalık Günü: Mağdurlar anlatıyor
Türkiye'de yakınlarını asbeste maruziyetten kaynaklı mezotelyomadan kaybedenler, başkaları da aynı acıları yaşamasın diye uzun yıllardır mücadele ediyor.
Orban’dan İsveç ve Ukrayna’ya kırmızı ışık
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, İsveç'in NATO üyeliğini onaylama konusunda aceleleri olmadığını belirtti. Orban ayrıca, Ukrayna'yı da uluslararası konularda desteklemeyeceklerini ifade...
Dağlık Karabağ’dan Ermenistan’a geçişler sürüyor
Dağlık Karabağ'daki Ermeniler, Azerbaycan'ın bu bölgeye gerçekleştirdiği askeri operasyon sonrası Ermenistan'a geçiyor. Dağlık Karabağ'dan Ermenistan'a geçenlerin sayısı 5 bine yaklaştı.
Erdoğan’dan kritik dönemde Azerbaycan ziyareti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan lideri Aliyev'in daveti üzerine Nahçıvan'a gitti. Ziyaret, dünyanın gözünün Dağlık Karabağ'da olduğu bir dönemde gerçekleşiyor.
Birleşik Kamu İş: Yoksulluk sınırı 41 bin 651 TL
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu'nun araştırma sonuçlarına göre, Eylül 2023'de dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 14 bin 542 liraya yükselirken yoksulluk...
Philadelphia Union 0 – Los Angeles FC 0
Hasan Celik/ Turk USA Newspaper  Philadelphia Union, Los Angeles FC ile Cumartesi günü Chester, Pennsylvania’da 90 dakikası rüzgar altında oynanan...
Filenin Sultanları Olimpiyat yolunda
A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya'yı 3-1 mağlup ederek 2024 Paris Olimpiyatlarına katılmayı garantiledi. Filenin Sultanları, galibiyet serisini 21 maça...
Cumartesi Anneleri 965’inci haftada da polis engeli
Galatasaray Meydanı'na çıkmalarına izin verilmeyen Cumartesi Anneleri yine polis müdahalesi ile karşı karşıya kaldı. En az 25 kişi gözaltına alındı.
Hatay: Deprem konutları için asbest dikkate alındı mı?
Hatay'da deprem sonrasında yeni yapılacak konutlar için imara açılan alanlar arasında kentte doğal asbestin zuhur ettiği bilimsel çalışmalarla kanıtlanan Kisecik...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ