Atak Ajans Wordpress Haber Teması -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Pentagon kıtlık sonrası devreye girdi! Orduya talimat

ABD Savunma Bakanlığı, koronavirüs (corona virüs) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe talimatlarını uygulayamayacak olan askerlere “yüzlerini kesinlikle örtmeleri” talimatı verdi. Büyük bir maske kıtlığı yaşanan ABD ordusunda, askerlere “yaratıcı düşünmeleri ve temiz tişörtlerini kullanmaları” önerildi.

Pentagon kıtlık sonrası devreye girdi! Orduya talimat
  • 07.04.2020
  • 35 kez okundu

Koronavirüs (corona virüs) pandemisinin hızla yayılmaya başladığı ABD ordusunda, virüse tedbirsiz yakalanmış olmanın sıkıntısı yaşanıyor. Büyük bir maske kıtlığı yaşanan orduya, “Gerekirse temiz tişörtlerinizi kullanın.” talimatı verildi.

Aksam.com.tr’nin RT’ye dayandırdığı habere göre, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında üç metrelik sosyal mesafeyi koruyamayacak olan ordu personeline “yüzlerini kumaş&bez parçalarıyla kapatmaları” söylendi.

Envanterde sınırlı sayıda bulunan N95 maske ve benzeri kişisel korunma ekipmanlarının ise yalnızca “uygun görülen kişilere” dağıtılacağı duyuruldu.

Pentagon, ABD ordusu içerisinde hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı verdiği zayıf mücadeleden dolayı eleştiri oklarını üzerine çekti. ABD donanmasına ait bir geminin kaptanı, söz konusu salgına karşı alınan tedbirlerin zayıf olduğunu ve virüsün gemisinde hızla yayılmaya başladığını söylediği için görevinden alınmıştı.

Öte yandan, Almanya’da Sosyal Demokrat Parti milletvekillerinden Andreas Geisel, Almanya’ya gitmekte olan koruyucu maske dolu bir kargo gemisine ABD tarafından el koyulduğunu öne sürmüştü. Geisel, bu durumu “modern çağın korsanlığı” olarak nitelendirmişti. ABD ise bu iddiaları yalanlamıştı.

Yaşadığı zorluklar ona zor durumdaki insanlara yardım etmeyi öğretti
Yaşadığı zorluklar ona zor durumdaki insanlara yardım etmeyi öğretti Ahıskalıların tarihine tanıklık eden 90 yaşındaki Hamdi Kerimoğlu, anısına Afrika ülkesi...
BM Genel Kurulu Görüşmeleri iptal mi edilecek?
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, her yıl eylülde dünya liderlerini New York'ta bir araya getiren BM Genel Kurulu...
ABD Senatosu Uygur Türkleri için sunulan yasa tasarısını onayladı
ABD Senatosu, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.
BM’de büyük endişe: Fırtına yaklaşıyor
Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından desteklenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyinin (GGK) özerklik...
ABD’yi karıştıran gelişme! ‘Ölüm saati’ni meydana astılar
Koronavirüs salgının merkez üssü haline gelen ABD'nin New York kentinde koronavirüs (covid-19) ölümlerini sayan ve Washington yönetimini yeterli önlem almamakla...
Kriz derinleşiyor… Koronayı unuttular!
ABD ile Suudi Arabistan arasında uzun yıllara dayanan güvenlik ve petrol eksenli ilişkiler son dönemde yeni bir sınavdan geçiyor.
BM’den Arakan açıklaması: Endişe verici
Birleşmiş Milletler (BM), Bangladeş'in Cox's Bazar bölgesinde yaklaşık 1 milyon Arakanlı Müslüman'ın (Rohingya) yaşadığı kampta ilk yeni tip koronavirüs (Kovid-19)...
Beyaz Saray’da korona paniği! Sonuç aldatabilir
ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Beyaz Saray'ın kullandığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin 'yanlış sonuç verme olasılığının yüksek olduğu'...
Trump’tan aşı çalışmalarına ilişkin önemli açıklama… Tarih verdi
ABD Başkanı Trump, Kovid-19 salgınına karşı yıl sonuna kadar bir aşı bulacaklarını düşündüklerini belirtti.
Kovid-19’un bulaştığı Beyaz Saray’dan gazetecilere yönelik yeni karar
Beyaz Saray, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yerleşkeye giren tüm gazetecilere günlük olarak virüs testi yapılacağını açıkladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ