$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,85
€ EURO → Alış: 20,65 / Satış: 20,73

ABD’de Türkler New York’ta yapılacak Müzik festivalini bekliyor 

ABD’de Türkler New York’ta yapılacak Müzik festivalini bekliyor 
  • 03.09.2021
  • 227 kez okundu

ABD’de Türkler New York’ta yapılacak Türk festivalini bekliyor 

Hasan Çelik / Turkusa Newspaper 

New York, Türk Günü Yürüyüşü’nden sonra en büyük Türk etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Çok sayıda ünlü sanatçının sahne alacağı 25 Eylül’deki Türk Festivali’ne 15 bin kişinin katılması bekleniyor. 

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde Festival kapsamında Voce Müzik Komitesi Başkanı Selçuk Sal Küçük organizatörlüğünde 25 Eylül Cumartesi günü Long Island bölgesinde düzenlenecek (1. Annual Turkish Festival) 1. Geleneksel Türk Festivaline ülke çapından çok sayıda Türklerin katılması bekleniliyor. 

Voce Music Organizetörlüğünde ve Türk Amerikan Birliği Sponsorluğunda 25 Eylül 2021’de düzenlenecek Birinci Geleneksel Türk Festivali New York eyaletinin Long Island, bölgesinde Eisenhower Park’ta gerçekleşecek. 1. Geleneksel Türk Festivaline sanat camiyasının tanınmış isimleri Volkan Konak, Koray Avcı, Linet, Eypio, Şebnem Tavuzlu, Yashna ve Murat Çelik gibi isimlerin sane alacakları duyuruldu.

Amerika’da ilk kez düzenlenecek olan Annual Turkish Festival’in (1. Geleneksel Türk Festivali), geçtiğimiz günlerde İstanbul Oligark’ta tanıtıldı. Toplantıya Voce Music CEO’su Selçuk Sal Küçük, Koray Avcı, Murat Çelik ve Yashna katıldı. Küçük, 25 Eylül’de başlayacak etkinlikle ilgili “48 yıldır ABD’de yaşıyorum. Misyonumuz ülkemizi tanıtmak, vatandaşlarımızı buluşturmak ve,”Zor günler geçiren sanatçılarımıza destek olmak ve 16 eyaletten gelecek vatandaşlarımızla bir arada olmak istiyoruz. Küçük, Vatandaşlarımız bir araya toplamak, Türkiye’nin tanıtımını yapmak, Türkiye’deki sanatçı arkadaşlara destek olmak istedik. Projeye inandık ve yapmaya karar verdim. İlk kez böyle bir festival gerçekleşecek”ifadelerini kullandı. Sanatçı Koray Avcı ise Amerika’ya ilk kez gideceğini söyledi:”Konser için özel hazırlık yapmadım. İnsanların pek değiştiğini düşünmüyorum.”Benim için Konya neyse New York da o. Ama organizasyonda yer almaktan çok mutluyum. Çünkü yurtdışında yaşayanlar bu tür şeylere hasret. Özel hazırlık yapmadım 3 saatten önce sahneden inmeyeceğim.”şeklinde konuştu. Karadenizli şarkıcı Murat Çelik konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “ABD’deki Türkler ile bu özel günde birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyacağını, böylesi önemli ve anlamlı bir güne davet edildiğim için Voce Music CEO’su Selçuk Sal Küçük’e nazik davetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çelik, “Türk- Amerikan toplumuyla birlikte olmaktan dolayı onur ve gururlu olduğunu ”İfade etti.

New York’ta düzenlenecek Türk Müzik Festivali için Türkiye’den sanatçılar dahil toplam 150 kişilik bir ekibin Amerika’ya geleceği ve festival için de 25 bin kişilik bir konser alanının hazırlandığı belirtildi. 

Öte yandan fastivalde, Müzik dışında yeme-içme alanları mevcut olacak. Çocuklar için de ayrı bir park kurulacağı, Yedi sanatçı ve 68 kişilik dört canlı orkestra ekibi. 80 kişilik organize ekibi. Alanda 180 kişilik festival personeli. Ayrıca 200 güvenlik görevlisi ile 140 polisin görev yapacağı açıklandı.

AYM’de İrfan Fidan neden kaybetti?
Anayasa Mahkemesi'nde yapılan başkanlık seçimlerini 8 oy alan Zühtü Arslan kazanması, İrfan Fidan'ın kaybetmesi ne anlama geliyor? DW Türkçe'den Alican...
Norveç’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Norveç'in Ankara Büyükelçisi'nin ülkede yarın Kur'an-ı Kerim'e karşı saldırı içeren bir protesto gösterisi planlandığının öğrenilmesi üzerine Dışişleri Bakanlığına çağrıldığı bildirildi.
Fin halkı İsveç olmadan NATO’ya katılmaya sıcak bakıyor
Finlerin çoğu, İsveç'in NATO üyeliğine yönelik onay süreci Türkiye'nin karşı çıkması nedeniyle daha da uzadığı takdirde bu ülkeyi beklememeleri gerektiğini...
Türkiye’nin kabul etmediği asbestli gemi batırılacak
Türkiye'nin çevrecilerin yoğun tepkisi sonucu sökümünü gerçekleştirmeyi kabul etmediği asbestli Brezilya gemisi, Atlas Okyanusu'nda batırılacak.
AYM Başkanlığı’na yeniden Zühtü Arslan seçildi
2015 yılından bu yana Anayasa Mahkemesi başkanlığını yürüten Zühtü Arslan bu göreve üçüncü kez seçildi.
Nebati: EYT’nin bütçeye maliyeti 255 milyar lira
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT düzenlemesinin 2023 bütçesine maliyetinin 255 milyar lira olduğunu açıkladı. Nebati, "Kasada hazır duruyor"...
Ortadoğu’daki gerilim İsrail’le normalleşmeyi nasıl etkiler?
Türkiye seçimler öncesinde bir taraftan İsrail ile normalleşme sürecini devam ettirmek isterken, diğer yandan Filistin konusunda hassas tabanını gözetmeye çalışıyor.
AKP iktidarına yön veren aktör: MHP
Sinan Ateş cinayetiyle gündemde olan MHP'ye kim oy veriyor? Siyasete nasıl yön veriyorlar? DW Türkçe'den Burcu Karakaş, 54. yaşını kutlamaya...
AB’den Bulgaristan-Türkiye sınırına İHA gönderme planı
AB Komisyonu, yasa dışı göçün engellenmesi için dört maddelik plan açıkladı. Önlemler arasında Türkiye-Bulgaristan sınırına İHA'lar gönderilmesi ve Frontex'in varlığının...
İsveç’ten Erdoğan’a yanıt: NATO mutabakatında din konusu yok
İsveç Dışişleri Bakanı, Türkiye ile NATO üyeliği için imzaladıkları mutabakatta din konusunun ve ifade özgürlüğünden tavizlerin yer almadığını söyledi. Macaristan'dan...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ