$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

ABD’nin Moskova Büyükelçisi, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı

ABD’nin Moskova Büyükelçisi, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı
  • 11.09.2021
  • 67 kez okundu

ABD’nin Moskova Büyükelçisi, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı

Rusya - ABD - bayrak - Sputnik Türkiye, 1920, 10.09.2021
ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın Rusya Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığı belirtildi.
Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda görevli Sputnik muhabiri, ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın bakanlığa geldiğini bildirdi.
ABD’li diplomatın, Rusya Dışişleri Bakanlığı binası önünde toplanan basın mensuplarının sorularını yanıtlamayı reddettiği aktarılırken Sullivan’ın bakanlığa çağrılma sebebi bilinmiyor.
ABD Büyükelçisi Sullivan’ın Rusya Dışişleri Bakanlığı binasından ayrıldığını bildirdi.
Büyükelçi’nin bakanlıkta yaklaşık 20 dakika bulunduğu, çağrılma sebebinin henüz belli olmadığı ifade edildi.
Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın bakanlığa çağrılmasının sebebini açıkladı.
Açıklamada, “ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan, 10 Eylül’de Rusya Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ile görüştü. Görüşme sırasında, Rusya’nın, Devlet Duması seçimlerine hazırlık ve seçimlerin hayata geçirilmesi bağlamında, Amerikan “dijital devlerinin” Rusya yasalarını ihlal ettiğine ilişkin reddedilemez kanıtlara sahip olduğunun altı çizildi” ifadesine yer verildi.
Bu bağlamda, ülkemizin iç işlerine müdahalenin kesinlikle kabul edilemez olduğu ifade edildi” diyen Dışişleri Bakanlığı, “Görüşmede bazı diğer ikili meseleler de ele alındı” diye ekledi.
ABD’nin Moskova Büyükelçiliği Sözcüsü Jaysoch Rebholz açıklamasında, “Büyükelçi Sullivan, Başkan Biden’in Rusya ile istikrarlı ve öngörülebilir ilişki kurma isteğine destek amacıyla bir dizi ikili meseleyi değerlendirmek üzere 10 Eylül Cuma günü Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ile görüştü” dedi.
Kılıçdaroğlu’ndan adaylık açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ismi üzerinde mutabakat sağlanması halinde itiraz etmeyeceğini söyledi.
Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığına atama
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığına Ali Arif Özzeybek atandı. Özzeybek, ilk mesajında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile...
TÜİK: Ocak ayında yıllık enflasyon yüzde 57,6
TÜİK'in açıkladığı enflasyon verilerine göre, Ocak ayında yıllık enflasyon yüzde 57,6 oldu. ENAG ise yıllık enflasyonun yüzde 121,6 olduğunu açıkladı.
ABD’li senatörlerden Biden’a Türkiye ve F-16 mektubu
ABD'de Demokrat ve Cumhuriyetçi Parti'den 29 senatör Başkan Biden'a bir mektup yazarak İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği onaylanana kadar Kongre'nin...
EYT’liler prim şartına ‘hayır’ diyor
EYT düzenlemesine ilişkin görüşmeler Meclis Komisyonu'nda ele alınmaya başladı. Sorunun kökten çözülmediğini söyleyen EYT'liler, prim şartı olmadan mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.
Türkiye’den konsolosluk kapatan ülkelere tepki
ABD'nin güvenlik uyarısının ardından terör saldırısı endişesi nedeniyle konsolosluklarını geçici olarak kapatan ülkelere Türkiye sert tepki gösterdi. Dokuz ülkenin büyükelçileri...
Milli Eğitim’den 6 yaşındaki H.K.G. için “ihmal” itirafı
H.K.G.'nin 6 yaşındayken okula gönderilmemesinin ilgili makamların takibine takılmadığı ortaya çıktı. Bürokratların "O yıllarda T.C. kimlik numarası yoktu" açıklaması kayıtlara...
İsveç terörle mücadele yasasını sertleştiriyor
İsveç Adalet Bakanı, Haziran ayında yürürlüğe girmesi beklenen yeni yasayla sadece belirli bir terör olayına karışanların değil, terör örgütleriyle her...
AYM’de İrfan Fidan neden kaybetti?
Anayasa Mahkemesi'nde yapılan başkanlık seçimlerini 8 oy alan Zühtü Arslan kazanması, İrfan Fidan'ın kaybetmesi ne anlama geliyor? DW Türkçe'den Alican...
Norveç’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Norveç'in Ankara Büyükelçisi'nin ülkede yarın Kur'an-ı Kerim'e karşı saldırı içeren bir protesto gösterisi planlandığının öğrenilmesi üzerine Dışişleri Bakanlığına çağrıldığı bildirildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ