$ DOLAR → Alış: 19,02 / Satış: 19,10
€ EURO → Alış: 20,49 / Satış: 20,57

Ahmet Nur Çebi’den Fikret Orman’a cevap

Beşiktaş’ta 2021 Yılı 3. Olağan Divan Konseyi Toplantısı gerçekleşirken Fikret Orman’ın akabinde Ahmet Işık Çebi de açıklama yaptı ve Orman’ın …

Ahmet Nur Çebi’den Fikret Orman’a cevap
  • 21.11.2021
  • 94 kez okundu

Beşiktaş’ta 2021 Yılı 3. Olağan Divan Konseyi Toplantısı gerçekleşirken Fikret Orman’ın akabinde Ahmet Işık Çebi de açıklama yaptı ve Orman’ın kelamlarına karşılık verdi.

Çebi açıklamalarında, “Haftalardır şanssızlık içerisindeyiz. Bugün Alanya’da Allah müsaade verirse makus talihimizi değiştireceğiz.

Konuşacak çok bahis var. Mali ve genel konsey tarihimizi açıkladık. O tarihte bütün genel şura üyelerimizi oraya ne olursa olsun bekliyoruz. Çıkan raporun da tartışılacağı bir gün olacak. Raporu ilgilendiren şahısların de orada olacağından hiç kuşkum yok. Bugün buraya gelinmiş olması beni çok keyifli etti. Sayın lider ve arkadaşlarının gelmiş olmasından dolayı memnunum. Sayın liderimiz da kabul ederse eski yönetici arkadaşlarımızın hepsine kapıyı açık hale getirelim.

“BİRLİK BERABERLİK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Sayın liderin bugün yaptığı konuşma beni memnun etti. Birlik ve beraberlik kısımları vardı. Bunları alıyoruz, kıymetlendiriyoruz. Birlik ve beraberlik bizim için çok kıymetli zira hepimiz burada geçiciyiz.

Kimi yanlışsız söylemediği şeylere karşılık vermek zorunda hissediyorum. TL’ye döndüm diyor, 50 milyon dolar dönerken, dönmeyen 34 milyon euro.

Bu kredi çok sıkıntı koşullarda alındı. 1,5 yıl boyunca bu kredi bize kullandırılmadı. Bu süreci ben kendi şahsi teminatlarımla, kardeşimin meskenini SSK’ya ipotek ederek yürüttüm. Teşekkür ederim kardeşim, sağ ol. Hala daha ipotek orada duruyor.

Bugün çok şükür kulübümüzün kimseye borcu yok. Davalar var, hiçbir çalışanımıza 1 kuruş borcumuz yok.

 

“FİKRET ORMAN AÇIP OKURSAN GÖRÜRSÜN”

Toplumsal medyada bizim de karşımıza çıkmış bir lider adayı var. Adam yazıyor çiziyor lakin Tecfik Yamantürk’ü mazeret göstererek buraya gelmiyor. E kardeşim ben sana nasıl yanıt vereceğim. Twitter çocuğu değilim, toplumsal medyadan anlamam. Yazıyorsun habire suçluyorsun. Bir de baktım ki bu arkadaş büsbütün mevcut eski idaresi destekleyip, bizi suçlayan bir konuma girmiş. Açıp okursanız sayın Fikret Orman beyefendi, kimin ne yazdığını görürsünüz.

Raporu şimdi görmedim, görmek de istemiyorum. Hiçbir halde müdahale etmek istemiyorum. Vicdanımdan ötürü sessiz kalmaya devam edeceğim. Tahminen raporun hepsinden ben hatalı çıkacağım. Varsa hesabımı da gelip vereceğim. Bundan sonra herkes hesap verecek. Lider, liderdir ve her şeyden haberi olur. Benim haberim olmayan birçok şey yapılmış o periyot. Düzgünü de var, berbatı de var. Şayet bu koltuklarda oturuyorsak bedel ödemeyi de bilmemiz gerekiyor.

“FİKRET BEYEFENDİ DEĞİŞMEMİŞ”

Genel heyet kendisini ibra etmemiş. Genel konsey bize yetki verdi, paralar nerede diye sordu, ben o koşullarda sizi nasıl ibra edeceğim? Mahkemeye neden gidilmedi? Rapor çıktı, raporun içerisinde tüm ayrıntılar var, gereken neyse yapılacaktır. Fikret Beyefendi maalesef değişmemiş. Bundan vazgeçmesini diliyorum. Birlik beraberlik konuşmaları için de teşekkür ediyorum.

Hakemlerle ilgili Beşiktaş’ın uğradığı haksızlıkları ben de görüyorum. MHK’de bir değişiklik oldu, yeni gelen gruba avans verme zorunluluğumuz var. Fakat son yaşanmış olanda biz santim santim müracaatlarla TFF’de, VAR’da, yayıncı kuruluşta ismi geçen imgeyi soruşturduk. Her taraftan gelen karşılıklar yetersiz.

Yeni gelen MHK’ye bir talih tanınması gerektiğini düşünüyorum. Hakemlerle ilgili ileri geri konuşmanın yararı olacağını düşünmüyorum. İlgili makamlara saniye saniye gidiyoruz, sesimizi gerekirse yükseltiyoruz. Ben gösteri peşinde değilim. Ben de çok kolay çıkar, bağırırım. Geçen sene Hollanda’daki maçta da söyledim, bana inancın dedim. Beşiktaş’ın hakkını biz kimseye yedirmeyiz.

Sakatlıklarımızın bir kısmı darbeye dayalıydı. Sakatlıkların da bir şanssızlık olduğunu kabul etmeliyiz. Gelin Beşiktaş’ı ayağa kaldıralım ve mali genel şuraya daima bir arada gelin.” tabirlerini kullandı.

Etiketler: / / / /

Zelenskiy: Doğuda durumumuz iyi değil
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, cephane yetersizliği nedeniyle, ülkenin doğusunda şu an karşı taarruza geçemeyeceklerini dile getirdi. Ancak Ukraynalı generaller bu...
Muharrem İnce 100 bin imzaya ulaştı
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı seçimlerinde aday olabilmesi için gerekli olan 100 bin imzayı topladı.
Dışişleri Bakanlığı Danimarka’daki eylemi kınadı
Danimarka'daki bir eylemde Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına yapılan saldırıya Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki geldi.
ABD ile Kanada düzensiz göçe karşı anlaşma imzaladı
ABD ile Kanada düzensiz göçe engel olmak için anlaşma imzaladı. Anlaşma uyarınca yasal olmayan yoldan Kanada'ya geçen göçmenler ABD'ye iade...
Cumhur İttifakı’nda son dakika genişlemesi
Cumhur İttifakı'na katılmama kararı alan Yeniden Refah Partisi, yapılan görüşmelerin ardından ittifaka katılma kararı aldı. HÜDA PAR ittifak içerisinde yer...
AKP’nin zam müjdesi milyonlarca emekliyi mağdur edecek
AKP'nin yasa teklifine göre en düşük emekli aylığı 7500 liraya tamamlanacak. 7500 lira üzerinde alan emeklilerin maaşlarında ise artış yapılmayacak....
Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı’na katıldı
Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldı.
Türkiye’den AB’ye ihraç edilen ballar hileli çıktı
AB'nin resmi araştırması, üçüncü ülkelerden ithal edilen balın yüzde 46'sının saf bal olmadığını ortaya koydu. Türkiye'den ithal edilen 15 numuneden...
Türkiye’deki mide botoksundan zehirlenenlerin sayısı artıyor
Almanya'dan Türkiye'de giderek zayıflama amacıyla mide botoksu yaptırdıktan sonra zehirlenenlerin sayısı 27'ye yükseldi.
Millet İttifakı içinde ayrı ittifak olacak mı?
Saadet Partisi, DEVA ve Gelecek Partisi'nin ittifak içinde ittifak için kendi aralarındaki görüşme trafiği sürüyor. Bu süreçteki gelişmelere göre altı...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ