$ DOLAR → Alış: 19,00 / Satış: 19,08
€ EURO → Alış: 20,49 / Satış: 20,57

Fikret Orman: Ben aranızdan geldim

Beşiktaş divan üyeleri ve idare kurulu 2021 Yılı 3. Olağan Divan Heyeti Toplantısı’nda bir ortaya geldi. Toplantıya Beşiktaş’ın eski lideri …

Fikret Orman: Ben aranızdan geldim
  • 21.11.2021
  • 88 kez okundu

Beşiktaş divan üyeleri ve idare kurulu 2021 Yılı 3. Olağan Divan Heyeti Toplantısı’nda bir ortaya geldi.

Toplantıya Beşiktaş’ın eski lideri Fikret Orman da iştirak sağladı. Orman, kürsüye çıkıp açıklamalarda bulundu.

Orman açıklamalarında, “2 seneyi geçtik. Ben bu türlü konuşma yaparken heyecanlanmam lakin vakit geçince heyecanlandım.

Buraya gelmeden evvel ‘hesap soracak’ usulü şeyler ve alakam olmayan röportajlar gördüm. Ben 40 seneye yakın, 38 yıldır kongre, 18 yıldır de divan konseyi üyesiyim. Ben yaptığım konuşmalarda Beşiktaşlıyız, divan konseyindeyiz şuurunda oldum.


“DEDİKODU ÇIKMASIN DİYE KATILMADIM”

Beşiktaş’a yakışmayacak üsluba hiçbir divan heyeti üyesinin müsaade etmeyeceğini, benim de bu türlü bir niyette olmadığımı belirtmek isterim.

‘Neden bu vakte kadar gelmedin?’ dendi. Pandemi vardı zati. Benim bıraktığımdan bu yana ikinci divan toplantısı bu. Evvelkine gelmeye niyetlenmiştim lakin dönem başı olduğu için dedikodu çıkmasın diye katılmadım.

‘Başkan karşılık ver’ diyen büyüklerimiz oluyor. Ben kimsenin taşeronu değilim. Ben eski liderim, divan heyeti üyesiyim. Fikri olan varsa çıksın söylesin. Kimsenin bana muhtaçlığı yok. Kimsenin tabirlerini kullanmak üzere bir niyetim de yok.

Ben senelerce başkanlık yaptım. Başkanlığın, idare heyeti üyeliğinin nasıl zorluk olduğunu uygun bilirim. Çok sıkıntı şu anda. Döviz almış başını gidiyor, kontratlar var… Uykusuz geçirdiğiniz günler olur. Dışarıdan kolay gözükür lakin o denli değildir.


“BAŞKAN BENİMLE İLGİLİ 35 KERE KONUŞMUŞ”

Sayın lider geçen seferki divanda benimle alakalı çok tabir kullanmadığını söyledi ancak ben saydım, 35 kere benimle ilgili konuşmuş. Ben ise 2 sefer konuştum.

Bir tanesi idare tarafından ibra edilmediğimde oldu. İkincisi de hocayla alakalı tazminat olayı olunca çocuklarım TT oldun dedi, ondan ötürü konuştum. Beşiktaş’ı germek üzere bir niyetim yok ancak damarıma çok gelindiğinde üzülüyorum.

İbra etmemek ne demektir? İbra etmezsiniz, bir şey vardır, gidersiniz mahkemeye. Mahkemeye gidildi mi, gidilmedi. Neden ibra edilmedi o vakit? Benim itibarımla oynamanın kimseye kazandıracağı bir şey yoktur. Büyüklerimizden bu türlü görmedik.


“BEN TOPLUMSAL MEDYADAN KÜFÜR ETTİRMEM”

Lider ortada konuşmalarında ‘Muhalefet şöyle yapıyor’ diyor. Bu muhalefet kim? Benden bahsediliyorsa bunun açıklıkla söz edilmesi lazım.

Bu basında da burada da bahsedilen muhalefet bensem, ben bu tip işlere girmem. Yok adamlar varmış da tutmuşuz küfür ettiriyormuşuz. Toplumsal medyadan ordan burdan. Ben bana yapılanları diğerine yapmam, işim olmaz bu tip şeylerle.

Ben güya öbür bir yere hizmet ettim! Ben güya gavuristandan geldim ya! Ben sizin ortanızdan geldim.” tabirlerini kullandı.

Etiketler: / /

İsrail Halep Havaalanını vurdu
İsrail bu ay ikinci kez Halep Havaalanı'na hava saldırısı düzenledi. Havaalanında İran yanlısı milislere ait bir silah deposunun hedef alındığı...
AYM’den HDP’ye ikinci ret
Anayasa Mahkemesi, kapatma davasının seçim sonrasında bırakılmasını isteyen HDP'nin talebini oybirliğiyle reddetti.
YSK’dan 11 ismin Cumhurbaşkanı adayı gösterilebilmesine onay
Yüksek Seçim Kurulu, Muharrem İnce, Sinan Oğan, Fatih Erbakan ve Doğu Perinçek'in de aralarında olduğu 11 adayın Cumhurbaşkanı adayı gösterilebileceğine...
ABD’den Türk ve İran vatandaşlarına yaptırım
ABD, İran’ın silah programını desteklemekle suçladığı Türk ve İranlı şirket ve kurumlara yaptırım kararı aldı. Hakkında yaptırım kararı alınanlar arasında...
Kılıçdaroğlu SPD Eş Genel Başkanı Klingbeil ile görüştü
Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu SPD Eş Genel Başkanı Lars Klingbeil ile Gaziantep'te görüştü.
AKP’de “kaybetme korkusu” var mı?
YRP'nin Cumhur İttifakı'na katılmaması, ardından Mehmet Şimşek ile görüşmenin olumsuz sonuçlanması AKP'de hayal kırıklığına yol açtı. Peki son gelişmeler AKP'de...
NATO’dan üyelerine “askeri harcamalarınızı arttırın” çağrısı
İttifak ülkelerine askeri harcamalarını arttırma çağrısında bulunan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, 30 üyeden sadece yedisinin şu an üzerinde mutabakata varılan...
Netanyahu hükümetinden tartışmalı yerleşim yeri hamlesi
İsrail meclisi, işgal altındaki Batı Şeria’daki dört İsrail yerleşim yerine dönüşün önünü açan düzenlemeyi onayladı. İsrail’in en sağcı hükümeti olarak...
AİHM’den Barış Akademisyenleri kararı
AİHM, OHAL KHK'larıyla görevden ihraç edilen ve pasaportlarına el konulan üç akademisyenle ilgili kararını açıkladı. Mahkeme, Türkiye'nin özel hayata saygı...
AFAD’ın yapısı tartışmaya açıldı
TBMM'de toplanan deprem komisyonunda AFAD'ın yapısı tartışmaya açıldı. AFAD Başkanı, "aldığımız büyük dersler var, yeni bir anlayış gerek" dedi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ