$ DOLAR → Alış: 19,02 / Satış: 19,10
€ EURO → Alış: 20,49 / Satış: 20,57

Son Dakika: Beşiktaş’ta eski başkan Fikret Orman’dan sert açıklamalar! Divan’da gergin anlar…

Beşiktaş Kulübü 2021 yılı 3. Olağan Divan Şurası toplantısı başladı. Vodafone Park’ta gerçekleştirilen divan şurası toplantısında hürmet …

Son Dakika: Beşiktaş’ta eski başkan Fikret Orman’dan sert açıklamalar! Divan’da gergin anlar…
  • 21.11.2021
  • 48 kez okundu

Beşiktaş Kulübü 2021 yılı 3. Olağan Divan Şurası toplantısı başladı. Vodafone Park’ta gerçekleştirilen divan şurası toplantısında hürmet duruşunun akabinde İstiklal Marşı okundu.

Beşiktaş Divan Heyeti İkinci Lideri Fethi Hinginarın üyeleri bilgilendiren kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Heyette Lider Ahmet Parıltı Çebi ve yöneticiler yer aldı. Öte yandan eski lider Fikret Orman ve kimi eski yöneticiler de divan şurası toplantısına katıldı.

FİKRET ORMAN KONUŞTU, ORTAM GERİLDİ

Fikret Orman, 2 yıl sonra birinci sefer gittiği Vodafone Park’ta sert açıklamalarda bulundu. Orman, konuşmasını gerçekleştirdiğini esnada gelen yansılar üzerine üyelerden susmalarını ve kelamını bölmemelerini istedi.

Fikret Orman konuşmasının akabinde divan konseyi toplantısından ayrıldı. Orman salondan ayrılırken kendisine yönelik yansılar devam etti.

Gözden Kaçmasın

Son Dakika: Beşiktaş’ın toplam borcu açıklandı!Haberi Görüntüle

FİKRET ORMAN’IN AÇIKLAMALARI ŞU FORMDA:

2 seneyi geçtik. Ben bu türlü konuşma yaparken heyecanlanmam lakin vakit geçince heyecanlandım. Buraya gelmeden evvel “hesap soracak” usulü şeyler ve alakam olmayan röportajlar gördüm. Ben 40 seneye yakın, 38 yıldır kongre, 18 yıldır de divan şurası üyesiyim. Ben yaptığım konuşmalarda Beşiktaşlıyız, divan konseyindeyiz şuurunda oldum.

Beşiktaş’a yakışmayacak üsluba hiçbir divan heyeti üyesinin müsaade etmeyeceğini, benim de bu türlü bir niyette olmadığımı belirtmek isterim. “Neden bu vakte kadar gelmedin?” dendi. Pandemi vardı zati. Benim bıraktığımdan bu yana ikinci divan toplantısı bu. Evvelkine gelmeye niyetlenmiştim fakat dönem başı olduğu için dedikodu çıkmasın diye katılmadım.

Benim itibarımla oynamanın kimseye faydası yoktur. Bunlar gerçek şeyler değil. Ben yıllardır buraya gelirim. 40 seneye yakın buraya geliyorum, birinci kere bir lider ayrıldıktan sonra Divan Şurası toplantısına geldi. Bunların olağanlaşması lazım. İdare şurasının da vazifesi camiayı germek değil toplayıcı olmaktır. Kimseyle ferdî bir mevzum yoktur. Bunlara ne gerek var?

Akşam maçımız var, taraftarımızın birden fazla bu konuşmalardan çok maçı bekliyor. ‘Muhalefet toplumsal medyada bombardıman yapıyor’ deniliyor. Kim yapıyor bunu? Söyleyin bilelim. Ben bunlardan çok çektim ancak bu idare heyeti çekmesin. Bunu yapanlar açıklansın da bilelim, önüne geçelim. Toplantılar yapılıyormuş… Kim bunlar? Birisi çıksın ‘Fikret Orman beni aradı, benimle konuştu’ desin. Kabadayılara telefon açtırtma… Kim açtırmış? Söyleyin bilelim.

Raporun açıklanacağını duydum, çok sevindim. Bu statta ne emekler döktüm. Şu dedikoduları hak ettik mi biz? Yeni gelen idare önüne müddet alabilmek için eskiyle alakalı konuşuyor. Başta anlayabilirsiniz ancak 3 sene oldu. Beşiktaş’ın borcu… Biz Beşiktaş’ı aldığımızda ne yaptık? Yüzdürdük. Bu borcu kapatabilmek için ya sermaye koyacağız ya da malımızı satacağız. Ya da büyük bir kar edeceğiz. Kar için masrafı kısmamız lazım. Bunu yapabilir miyiz? Taraftar transfer istiyor. Transfer yapılmasaydı taraftar hakaretler içerisinde reaksiyon gösterecekti. Bu durumda ne yapıyoruz? Yüzdürüyoruz. Eski idareler de yüzdürdü, bu idare de yüzdürüyor.

Bu idare konseyi bir şey mi yaptı artık? Döviz almış gitmiş. Bu borcun burada durmasının en büyük katkısı benim. Ben bütün borcu TL’ye çevirdim. O vakit bu işin başına şu andaki CEO’muzu koymuştuk. Bankalar Birliği muahedesini yaparken 5 yılın 10 seneye çıkacağını biliyorduk. Onların hepsinde emeklerimiz var.

‘Başkan menajerlere ödemeler yaptı’ denildi. 6 senede bir bireye 100 lira ödeme yapmış mıyım? Açıklansın kime ödeme yapılmış. Hangi menajere ödeme yapmışım? 11 tane daire aldık Beşiktaş’a. Berbat mü yahu? Tapusuyla mal aldık. Güya ben öbür yere hizmet ettim, ben size, Beşiktaş’a hizmet ettim. Her şeyi Beşiktaş için yaptım. Bu işlerde Ahmet Parıltı Çebi’nin emeği var mıdır? Her vakit inkar ediyor ancak vardır. Birlikte yaptık.

Ljajic birinci geldiği sene uygun oynadı, biz de transfer ettik. Sonradan da oynamadı. Futbolda bu var maalesef. Rakiplere bakın… Vida’ya para verildi deniliyopr, Ghezzal’a ne verildi? Beni kötülemek Beşiktaş’a bir şey kazandırmaz. Gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık.

Altyapıdan oyuncular çıkıyor, o tesisleri kim yeniledi? Kim yaptırdı? Eski liderlerimizin ismini verdik tesislere. Eski liderleri yeterli bir yere koyacağız ki bizden sonrakiler de bize yapsın birebirini. Ben eski yöneticilerimize her vakit teşekkür ettim. Maça gelecekler, Avrupa’ya gidecekler… Her vakit bizimle olurlardı. Kim kiminle maça gitmiş bu inceleniyor. Ben hiç sorar mıydım bu türlü şeyleri. Arbedeler olmuş falan bunlar gelir geçer. Beşiktaş’a hizmet için devam ederiz…

Söyleyecek, karşılık verecek çok şey var fakat germeyelim ortamı. Bunu tehdit olarak algılamayın lakin bundan sonra ben ve arkadaşlarımın şahsiyetleriyle alakalı konuşan olursa tıpkı formda yanıt vereceğim. İdare kuruluna2-3 tane tavsiytede bulunaağım. Şu kıtlık gücünden çıkalım, bolluk gücünde olalım. Birinci geldiğimizde biz de böyleydik. 50-60 bin forma satılıyordu 500 binlere çıkardık. ‘Yok’ diyerek olmaz, bu kulübü de etkiliyor, sponsorlukların da önünü kapatıyor. Olumlu bakalım her şeye. Bu akşam inşallah kazanırız. Bu akşamdan sonra fikstürümüz biraz daha rahatlıyor. Önümüzde yürüyecek çok yol var, sıralamaya, kayıplara takılmayalım. Âlâ olacağız.

Etiketler: / / / /

Köksal Engür hayatını kaybetti
Usta oyuncu Köksal Engür, 77 yaşında hayatını kaybetti. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Engür, aynı zamanda Türkiye'nin en başarılı seslendirme...
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile telefonda görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio...
Ukrayna’dan BMGK’ya olağanüstü toplantı çağrısı
Ukrayna’dan BMGK’ya olağanüstü toplantı çağrısı Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın Belarus’a taktik nükleer silah yerleştirme kararı sonrası Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne...
New York Times Meydanı’nda iftar ve teravih
ABD’de yaşayan Müslümanlar, New York’taki Times Meydanı’nda bir araya gelerek topluca iftar yapıp, teravih namazı kıldı. ABD’nin New York kentinde...
İsrail’de Savunma Bakanı’nın görevden alınmasının ardından sokaklar karıştı
İsrail’de Savunma Bakanı’nın görevden alınmasının ardından sokaklar karıştı İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu’nun tartışmalı yargı reformu hakkındaki sözlerinin ardından Savunma Bakanı...
Philadelphia Union 1 – Orlando City SC 2
Hasan Çelik/ Turk USA Newspaper  Orlando City SC, yağmurlu bir Cumartesi gecesinde Chester, Pensilvanya’da ev sahibi Philadelphia Union’ı 2-1 mağlup...
İran’dan Rusya’ya İHA tedariği devam ediyor
İngiltere Savunma Bakanlığı Rusya’nın Ukrayna’ya Mart ayında İran İHA'ları ile 71 saldırı düzenlediğini açıkladı.
Tunus açıklarında batan teknelerde en az 29 sığınmacı öldü
Tunus açıklarında alabora olan üç teknede 29 Afrikalı sığınmacı yaşamını yitirdi. Tunus sahil güvenliği sığınmacıların Akdeniz’i geçerek İtalya kıyılarına ulaşmaya...
Sinan Oğan 100 bin imzaya ulaştı
ATA İttifakı'nın adayı Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı seçiminde aday olabilmesi için gerekli olan 100 bin imzayı topladı.
Diyarbakır Valiliği: 5 polis görevden uzaklaştırıldı
Diyarbakır Valiliği Lice'de 14 yaşında çocuğa işkence iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Valilik 5 polisin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ