$ DOLAR → Alış: 19,02 / Satış: 19,10
€ EURO → Alış: 20,49 / Satış: 20,57

AÖF dönem sonu sınavı tarihleri 2021-2022: AÖF güz dönemi final sınavları ne zaman?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri (AÖF) 2021-2022 öğretim yılı güz devri orta imtihanları, 27 …

AÖF dönem sonu sınavı tarihleri 2021-2022: AÖF güz dönemi final sınavları ne zaman?
  • 05.12.2021
  • 58 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri (AÖF) 2021-2022 öğretim yılı güz devri orta imtihanları, 27-28 Kasım tarihlerinde düzenlendi.

Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleşen vize imtihan sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının akabinde AÖF imtihan geçme puanları ve final imtihanı tarihleri gündeme geldi.

Vize imtihanında istedikleri notu alamayan öğrenciler, bir sonraki imtihanda alacakları puan ile ders notlarını hesaplayarak ön bilgi edinecek.

AÖF kıymetlendirme sistemi temellerine nazaran orta imtihan notunun yüzde 30’u, devir sonu imtihan notunun ise yüzde 70’i alınarak harf notu belirlenecek.

Pekala, AÖF güz devri final imtihanları ne vakit yapılacak? AÖF kaç puanla geçilir ve ders geçme puanı nedir? İşte 2021-2022 AÖF periyot sonu imtihanı tarihleri…

2021-2022 AÖF PERİYOT SONU İMTİHANLARI NE VAKİT YAPILACAK?

2021-2022 AÖF akademik takviminde yer alan bilgilere nazaran, güz periyodu devir sonu imtihanları, 08-09 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Üniversite tarafından yayınlanan açıklamada, ödev uygulaması olan derslerde yapılan imtihanlar sonucunda alınan notların Muvaffakiyet Notu’na katkısı; orta imtihan notunun %30’u, ödev notunun %20’si, periyot sonu imtihan notunun %50 olduğu bildirildi.

AÖF DERS GEÇME PUANLARI KAÇ?

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan test imtihanlarında beş şıklı olarak hazırlanan her bir test için gerçek karşılık sayısından yanlış karşılık sayısının dörtte biri çıkartılır. Elde edilen sonuç ile bir sorunun puan kıymeti çarpılarak imtihan notu hesaplanır. İmtihan notu sıfırın altındaysa bu not sıfır olarak kabul edilir.

”Başarı Notu”, devir içi notları ile devir sonu imtihan notunun katkılarıyla hesaplanır. Devir içi notları; orta imtihan, kısa imtihan, kelamlı imtihan, ödev ve uygulamalı çalışmalara verilen notlardan oluşur.

Yapılan imtihanlar sonucunda orta imtihan notunun %30’u, periyot sonu imtihan notunun %70’i alınarak ”Başarı Notu” hesaplanır. Ödev uygulaması olan derslerde yapılan imtihanlar sonucunda alınan notların Muvaffakiyet Notu”na katkısı; orta imtihan notunun %30’u, ödev notunun %20’si, devir sonu imtihan notunun %50’sidir.

İngilizce Öğretmenliği Lisans Programındaki öğretim lisanı Türkçe olan derslerin imtihanlarından alınan notların muvaffakiyet notuna katkısı; orta imtihan notunun %30’u, devir sonu imtihan notunun ise %70’idir. Öğretim lisanı İngilizce olan derslerin imtihanlarından alınan notların “Başarı Notu”na katkısı ise; orta imtihan notunun %40’ı, devir sonu imtihan notunun ise %60’ıdır.

Muvaffakiyet Notu’nun hesaplanmasında, virgülden sonra iki basamak gösterilir.

Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Programlarında, ders bazında ”Başarı Notu” alt sonu uygulanır. ”Başarı Notu” alt hudut kıymeti, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim lisanı İngilizce olan dersler dışında 30’dur.

”Başarı Notu” alt sonun altında olan öğrencilere FF harf notu verilir.

30 ve üzerinde Muvaffakiyet Notu’na sahip öğrencilerin kıymetlendirilmesi (laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim lisanı İngilizce olan dersler dışında) öğrenci sayısı 30 ve üzerinde ise aşağıdaki üzere yapılır:

(a) Muvaffakiyet Notu 30 ve üzerinde olan öğrencilerin puanları normalleştirilmiş z bedellerine dönüştürülür. Bu hedefle ünite olağan dağılım için hazırlanmış olan z tablosundan yararlanılır. Normalleştirilmiş z bedelleri bulunurken evvel öğrencinin puanının bulunduğu kümedeki muvaffakiyet yüzdesi hesaplanır. Bu yüzdeye karşılık gelen z pahası, z tablosundan yararlanılarak tespit edilir.

(b) Oluşan olağan dağılım, normalleştirilmiş z kıymetlerine dayalı olarak 10 adet geçer not bulunduğundan 10 dilime ayrılır.

(c) Öğrenci sayısının 30 ve üzeri olduğu durumlarda her bir dilimin harf notu karşılığı, normalleştirilmiş z bedellerine nazaran atanır.

Öğrencinin Muvaffakiyet Notu’nda ”Başarı Notu” ve ”Harf Notu” açıklandıktan sonra bir değişiklik kelam konusu olduğunda;

(a) Öğrencinin yeni ”Başarı Notu” 30’un altında ise öğrenci FF ”Harf Notu” ile kıymetlendirilir.

(b) Öğrencinin yeni ”Başarı Notu” 30 ve üzerinde ise, o ders için varolan puan dağılımında, öğrencinin puanına eşit ya da en yakın olan puanın normalleştirilmiş z kıymetine karşılık gelen ”Harf Notu” öğrenciye atanır.

Etiketler: / / / /

Ukrayna BM Güvenlik Konseyi’ni acil toplantıya çağırdı
Rusya’nın Belarus'a taktik nükleer silahlarını konuşlandırma planını açıklamasının ardından Ukrayna BM Güvenlik Konseyini acil toplantıya çağırdı. NATO Rusya'nın açıklamasını kınadı.
Köksal Engür hayatını kaybetti
Usta oyuncu Köksal Engür, 77 yaşında hayatını kaybetti. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Engür, aynı zamanda Türkiye'nin en başarılı seslendirme...
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile telefonda görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio...
Ukrayna’dan BMGK’ya olağanüstü toplantı çağrısı
Ukrayna’dan BMGK’ya olağanüstü toplantı çağrısı Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın Belarus’a taktik nükleer silah yerleştirme kararı sonrası Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne...
New York Times Meydanı’nda iftar ve teravih
ABD’de yaşayan Müslümanlar, New York’taki Times Meydanı’nda bir araya gelerek topluca iftar yapıp, teravih namazı kıldı. ABD’nin New York kentinde...
İsrail’de Savunma Bakanı’nın görevden alınmasının ardından sokaklar karıştı
İsrail’de Savunma Bakanı’nın görevden alınmasının ardından sokaklar karıştı İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu’nun tartışmalı yargı reformu hakkındaki sözlerinin ardından Savunma Bakanı...
Philadelphia Union 1 – Orlando City SC 2
Hasan Çelik/ Turk USA Newspaper  Orlando City SC, yağmurlu bir Cumartesi gecesinde Chester, Pensilvanya’da ev sahibi Philadelphia Union’ı 2-1 mağlup...
İran’dan Rusya’ya İHA tedariği devam ediyor
İngiltere Savunma Bakanlığı Rusya’nın Ukrayna’ya Mart ayında İran İHA'ları ile 71 saldırı düzenlediğini açıkladı.
Tunus açıklarında batan teknelerde en az 29 sığınmacı öldü
Tunus açıklarında alabora olan üç teknede 29 Afrikalı sığınmacı yaşamını yitirdi. Tunus sahil güvenliği sığınmacıların Akdeniz’i geçerek İtalya kıyılarına ulaşmaya...
Sinan Oğan 100 bin imzaya ulaştı
ATA İttifakı'nın adayı Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı seçiminde aday olabilmesi için gerekli olan 100 bin imzayı topladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ