$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İngiltere Sağlık Enstitüleri koronavirüsün 9 yeni belirtisini açıkladı

Beden ağrıları, burun akıntısı ve ishal, İngiltere Sıhhat Enstitüleri (NHS) tarafından Covid-19 semptom listesine eklenen dokuz yeni hastalık …

İngiltere Sağlık Enstitüleri koronavirüsün 9 yeni belirtisini açıkladı
  • 05.04.2022
  • 127 kez okundu

Beden ağrıları, burun akıntısı ve ishal, İngiltere Sıhhat Enstitüleri (NHS) tarafından Covid-19 semptom listesine eklenen dokuz yeni hastalık belirtisi ortasında yer alıyor. Kuruluş corona virüsün tüm açıklayıcı belirtileri listesini sessizce iştahsızlık, halsizlik ve  baş ağrısını da içerecek biçimde genişletti.

Salgının başlangıcından bu yana İngiltere’deki yetkililer sırf üç semptomu kabul etti: Onlarda yüksek ateş, öksürük ve tat yahut koku kaybı yahut değişikliği oldu.

Bununla birlikte, duyuru İngiltere’nin halka dağıttığı fiyatsız Covid-19  testlerini bitirmesinden yalnızca birkaç gün sonra geldi ve enfeksiyonlar ülkede tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Şu anda sadece sıhhat ve toplumsal bakım çalışanları, yaşlılar ve en savunmasız durumdakiler hala testlere fiyatsız olarak erişebiliyor.

KARARIN İKİ YIL SONRA GELMESİ ELEŞTİRİLDİ

NHS, web sitesinde semptomların ‘soğuk algınlığı ve grip üzere öteki hastalıkların semptomlarına çok benzediğini’ belirtti.

Başka taraftan, bahse ait açıklama yapan Profesör Tim Spector, Twitter’da değişikliğin iki yıl sıhhat şeflerini listeyi genişletmeye çağırdıktan sonra geldiğini yazdı.

Spector,  “NHS corona virüsün resmi an semptomlarını, iki yıllık lobicilik ve Zoe uygulaması kullanıcı girdisinden sonra nihayet değişti. Yaşasın! Ne yazık ki sıralamayı yanlış yapıyorlar – fakat bu bir başlangıç ​​ve enfeksiyonları azaltmaya yardımcı olabilir” dedi.

Geçen ayın başında Profesör Spector, ingiliz hükümetini daha geniş bir virüs semptomları listesini tanımadığı için epeyce eleştirerek, “Hükümetin çok çeşitli semptomları tanımayı,  izolasyon tavsiyesi ve testlerini bırakmayı reddetmesi, muhtemelen bugün gördüğümüz inanılmaz sayıda hadiseyi tetikledi. Pek çok insan semptomları olduğunda artık kendini tecrit etmiyor, zira bunun gerekli olmadığını hissediyorlar ya da kendileri yahut patronları burun akıntısı yahut boğaz ağrısı üzere semptomları hala Covid olarak tanımıyorlar” dedi.

NHS’NİN LİSTESİNDEKİ 12  SEMPTOM

-Nefes almakta zahmet

-Tat/koku kaybı yahut değişikliği

-Sürekli olarak yorgun hissetme

-Yüksek ateş ve üşüme

-Tıkanık yahut akıntılı burun

-Vücut ağrıları

-Devam eden öksürük

-Boğaz kuruluğu

-Baş ağrısı

-İshal

-İştahsızlık

-Hasta hissetme


Etiketler: /

“Helal” kripto paralar Türk yatırımcılar için cazip mi?
Türk yatırımcıların kripto paralara yoğun ilgisi ile işlem hacmi artarken, İslami kurallara uygun olma iddiasındaki "helal" kripto ürünler de piyasaya...
AFP: İran Cumhurbaşkanı Reisi Türkiye’ye gitmiyor
Fransız Haber Ajansı, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin bugün Ankara'ya yapması beklenen ziyaretin gerçekleşmeyeceğini duyurdu.
AP Türkiye raportöründen Cumartesi Anneleri’ne destek
TİHV, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor'un, Cumartesi Anneleri’nin 2 Aralık’ta yapacağı eyleme gözlemci olarak katılacağını duyurdu.
İstanbul için fırtına uyarısı
İBB Afet Koordinasyon Merkezi, İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren fırtına beklendiğini açıklayarak vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısı yaptı.
Gazze’de ateşkes iki gün uzatıldı
Gazze'de Salı sabahına kadar sağlanan dört günlük ateşkes iki gün uzatıldı. Açıklama, İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapan Katar'dan geldi.
Washington’dan Ankara’ya: Artık harekete geçme zamanı geldi
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı James O'Brien, İsveç'in NATO üyeliği için "o anı iple çekiyoruz" dedi, Ankara’ya da "artık harekete geçme...
AB’den Gazze’de ateşkesin uzatılması için çağrı
AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Borrell ve Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanı Maliki, İsrail ve Hamas arasında Salı sabahı sona erecek...
Stoltenberg’den Ankara’ya İsveç baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
Stoltenberg’den Ankara’ya NATO baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
İsrail-Hamas ateşkesinin uzayacağı sinyali
İsrail ile Hamas arasında sağlanan dört günlük geçici ateşkesin süresinin uzayacağı yönündeki beklentiler artarken, İsrail Başbakanı Netanyahu, ateşkes sonrasında Hamas'a...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ