$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Evergreen’in karaya oturan ikinci gemisi Ever Forward için yeni kurtarma planı

ABD Kıyı Güvenlik yetkilileri, Chesapeake Körfezi’nde karaya oturan dev konteynır gemisindeki konteynırların boşaltılarak geminin …

Evergreen’in karaya oturan ikinci gemisi Ever Forward için yeni kurtarma planı
  • 06.04.2022
  • 157 kez okundu

ABD Kıyı Güvenlik yetkilileri, Chesapeake Körfezi’nde karaya oturan dev konteynır gemisindeki konteynırların boşaltılarak geminin hafifletileceklerini ve sonra yüzdürmeye çalışacaklarını duyurdu.

Mısır’ın Süveyş Kanalı’nda geçen yıl karaya oturarak kanalı tıkayan dev konteynır gemisi Ever Given’den sonra Evergreen şirketinin Ever Forward isimli dev konteynır gemisi, 13 Mart’ta ABD’nin Virginia eyaletine bağlı Chesapeake Körfezi’nde karaya oturdu. ABD Kıyı Güvenlik yetkilileri, dün açıklama yaparak ortadan geçen müddette iki kere gemiyi kurtarma çalışmaları yapıldığını lakin başarılı sağlanamadığını belirtti.

KURTARMA OPERASYONU 2 HAFTA SÜRECEK

Kıyı Güvenlik, yeni plan doğrultusunda Ever Forward’taki yaklaşık 5 bin konteynırı boşaltıp dev geminin hafifletilerek yüzdürülmeye çalışacağını söz etti. Yeni kurtarma planına nazaran geminin yanlarına iki vinç kurulur kurulmaz konteynırlar boşaltılacak ve akabinde, römorkör ile mavnalarla geminin tekrar yüzdürülmesi denecek. Operasyonun yaklaşık 2 hafta sürmesi bekleniyor. 

Evergreen, 31 Mart’ta yaptığı basın açıklamasında dev geminin neden karaya oturduğunun şimdi bilinmediğini, gerekli soruşturmanın devam ettiğini belirtmişti. 

Etiketler: / /

10 soruda “Fatih Terim Fonu”
Bankacı Seçil Erzan'ın "Fatih Terim Fonu" adı altında 18 kişiyi dolandırdığı iddiasında gözler Fatih Terim'e çevrildi. Ana davada "müşteki" yapılmayan...
ABB: Gökçek Dikmen’deki evden tahliye edilecek
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin Gökçek'in konut ve ofis olarak kullandığı taşınmazların belediye adına tesciline karar verdiğini duyurdu.
“Helal” kripto paralar Türk yatırımcılar için cazip mi?
Türk yatırımcıların kripto paralara yoğun ilgisi ile işlem hacmi artarken, İslami kurallara uygun olma iddiasındaki "helal" kripto ürünler de piyasaya...
AFP: İran Cumhurbaşkanı Reisi Türkiye’ye gitmiyor
Fransız Haber Ajansı, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin bugün Ankara'ya yapması beklenen ziyaretin gerçekleşmeyeceğini duyurdu.
AP Türkiye raportöründen Cumartesi Anneleri’ne destek
TİHV, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor'un, Cumartesi Anneleri’nin 2 Aralık’ta yapacağı eyleme gözlemci olarak katılacağını duyurdu.
İstanbul için fırtına uyarısı
İBB Afet Koordinasyon Merkezi, İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren fırtına beklendiğini açıklayarak vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısı yaptı.
Gazze’de ateşkes iki gün uzatıldı
Gazze'de Salı sabahına kadar sağlanan dört günlük ateşkes iki gün uzatıldı. Açıklama, İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapan Katar'dan geldi.
Washington’dan Ankara’ya: Artık harekete geçme zamanı geldi
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı James O'Brien, İsveç'in NATO üyeliği için "o anı iple çekiyoruz" dedi, Ankara’ya da "artık harekete geçme...
AB’den Gazze’de ateşkesin uzatılması için çağrı
AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Borrell ve Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanı Maliki, İsrail ve Hamas arasında Salı sabahı sona erecek...
Stoltenberg’den Ankara’ya İsveç baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ