$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Adeta bir damar porçözü! Zencefili bir de böyle deneyin

Damarlar, insan bedenindeki işleyişin sağlıklı bir halde devam etmesini sağlar. Damar sertliği ve kandaki pıhtılık ile ortaya çıkan damar …

Adeta bir damar porçözü! Zencefili bir de böyle deneyin
  • 08.04.2022
  • 151 kez okundu

Damarlar, insan bedenindeki işleyişin sağlıklı bir halde devam etmesini sağlar. Damar sertliği ve kandaki pıhtılık ile ortaya çıkan damar tıkanması, hayatı tehdit eden önemli sorunlardandır.

Beyin, kol ve bacak başta olmak üzere bedendeki damar tıkanıklığı kuvvet kaybı, hissizlik, uyuşma ve gibisi belirtilerle kendini muhakkak eder.

Kilo, beslenme alışkanlıkları, antrenman rutinleri ve ileri yaş üzere faktörlerin yanı sıra şeker ve tansiyon üzere ırsi olabilecek hastalıklarla da ortaya çıkabilir.

Damar tıkanıklığı tedavisinde kan sulandırıcı ilaçlar ile birlikte çeşitli yollar de uygulanıyor.

Bu kapsamda medikal tedavinin yanı sıra alternatif tıptan yararlanmak isteyenler, damar açıcı sağlıklı kürlere başvuruyor.

Damar tıkanıklığını önleyen besinler ile hazırlanan besinler, tertipli tüketilerek damar sertleşmesi ve pıhtılaşmanın engellenmesine dayanak verebiliyor.

Kan dolanımını güçlendirici özelliği ile öne çıkan zenfecil, damar sıhhatinin korunmasına epey tesirlidir.

Bilhassa suyunun rutin halinde tüketilmesi, kanın pıhtılaşmasını ve damarların küçülmesini denetim altına alır.

Damar tıkanıklığı için zencefil suyu

Taze zencefili küçük küpler halinde soyun ve dilimleyin. Biraz sıcak su ekleyin ve uygunca karıştırın. Zencefil suyunuz 10 dakika içinde içilmeye hazır hale gelecek.

Zencefil, varlıklı antioksidan içerir ve kolesterol düzeylerini düşürmeye, deveranını düzgünleştirmeye ve kanın pıhtısı riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Kalp ritim bozukluğu olan şahısların sistemli olarak tüketmesi önerilen bu besin tüm kalp rahatsızlıklarına güzel gelmektedir. Tıpkı zamanda damar sıkışması yaşayan bireyler için damar açıcı besinlerin başında zencefil gelmektedir.

Zencefil bir kan inceltici olarak görür ve anında bireylerde kan basıncını düşürür. Böylelikle kalp krizine yol açabilecek kan damarlarının akışında tıkanıklıkları açmaya yardımcı olur.

Etiketler: / /

ABB: Gökçek Dikmen’deki evden tahliye edilecek
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin Gökçek'in konut ve ofis olarak kullandığı taşınmazların belediye adına tesciline karar verdiğini duyurdu.
“Helal” kripto paralar Türk yatırımcılar için cazip mi?
Türk yatırımcıların kripto paralara yoğun ilgisi ile işlem hacmi artarken, İslami kurallara uygun olma iddiasındaki "helal" kripto ürünler de piyasaya...
AFP: İran Cumhurbaşkanı Reisi Türkiye’ye gitmiyor
Fransız Haber Ajansı, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin bugün Ankara'ya yapması beklenen ziyaretin gerçekleşmeyeceğini duyurdu.
AP Türkiye raportöründen Cumartesi Anneleri’ne destek
TİHV, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor'un, Cumartesi Anneleri’nin 2 Aralık’ta yapacağı eyleme gözlemci olarak katılacağını duyurdu.
İstanbul için fırtına uyarısı
İBB Afet Koordinasyon Merkezi, İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren fırtına beklendiğini açıklayarak vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısı yaptı.
Gazze’de ateşkes iki gün uzatıldı
Gazze'de Salı sabahına kadar sağlanan dört günlük ateşkes iki gün uzatıldı. Açıklama, İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapan Katar'dan geldi.
Washington’dan Ankara’ya: Artık harekete geçme zamanı geldi
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı James O'Brien, İsveç'in NATO üyeliği için "o anı iple çekiyoruz" dedi, Ankara’ya da "artık harekete geçme...
AB’den Gazze’de ateşkesin uzatılması için çağrı
AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Borrell ve Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanı Maliki, İsrail ve Hamas arasında Salı sabahı sona erecek...
Stoltenberg’den Ankara’ya İsveç baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
Stoltenberg’den Ankara’ya NATO baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ