$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Göztepe Başkanı Yazıcı uyardı! “Spekülatif haberlere itibar etmeyin…”

Göztepe’de Lider Mehmet Sepil’in istifasının akabinde misyona gelen Murat Yazıcı, kadronun ligdeki durumu, Türk futbolundaki son gelişmeler ve …

Göztepe Başkanı Yazıcı uyardı! “Spekülatif haberlere itibar etmeyin…”
  • 08.04.2022
  • 111 kez okundu

Göztepe’de Lider Mehmet Sepil’in istifasının akabinde misyona gelen Murat Yazıcı, kadronun ligdeki durumu, Türk futbolundaki son gelişmeler ve kulübün evre süreci hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Murat Yazıcı, kalan 7 hafta öncesinde küme düşme çizgisinin 9 puan gerisinde olduklarını belirterek, “Ligin son haftasına kadar tarihimizin bize mirası olan Göztepe duruşu ile gayretimize devam ederek, düşsek de Göztepe üzere düşeceğiz, kalsak da Göztepe üzere kalacağız” dedi.

“Bu şartlarda oynanan ligin sonuçları tabi ki tartışmaya açıktır”

Türk futbolundaki son gelişmeleri de pahalandıran Murat Yazıcı, “Türk futbolu yıllar uzunluğu ortaya çıkan sıkıntıların kronikleşmesi ve tahlil üretilmeden tekrar ederek büyümesi sonucu içinden çıkılmaz bir noktaya gelmiştir. Bugün futbolumuzda tartışmaya açılmayan güvenirliğinden ve doğruluğundan kuşku duyulmayan bir alan kalmamıştır. Meseleler o kadar yönetilmez hale gelmiştir ki dünyanın hiçbir yerinde olmayan, lig devam ederken yapılan hakem klasmanı değişiklikleri, istifa eden federasyon yöneticileri, daima geciken naklen yayın gelirleri, bir türlü sonuçlandırılamayan gelecek dönem naklen yayın ihalesi, finansal fair-play prensiplerinin tamamına yakınını ihlal etmesine karşın rastgele bir cezai yaptırım ile karşılaşmayan gruplar, futbol dışı kaynakların belirli bir kanaldan futbol ve topluluk hak edişlerinden bağımsız olarak dağıtılması ve emsal sebeplerle lig içerisinde uğraş edilebilir adil bir nizam kalmamıştır. Bu şartlarda oynanan ligin sonuçları tabi ki tartışmaya açıktır. Bu koşulları görerek ve buna karşın çabasını sürdürerek var olma savaşı veren Göztepe Kulübümüzün adil rekabet kaidelerini hak ettiği gerçektir. Göztepe Kulübümüzün hakkını alması için tüm imkanlarımızla her alanda gayretimizin devam edeceğine dair topluluğumuzun kuşkusu olmamalıdır” diye konuştu.

“Devir sürecinde adaylarla görüşmelerde bulunacağım”

Türk futbolunun mevcut meseleleriyle bir arada uzun vadeli planlamalar yapmanın imkansız hale geldiğine dikkat çeken Murat Yazıcı, futbol kulübünün hakim ortağı Sepil Holding A.Ş. tarafından sağlanan kaynaklar sayesinde finansal kuruluşlara ve bankalara borçlanmadığını söyledi.

Göztepe’nin hangi ligde olursa olsun sportif yapısında yapacağı sonlu değişikliklerle kısa müddette bulunduğu alanda muvaffakiyet sağlayacak durumda olduğuna vurgulayan Yazıcı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Meclis gündeminde olan yeni spor yasası ile gerekebilecek tekrar yapılanma imkanlarını da göz önüne alan Mehmet Sepil, İdare Heyeti Başkanlığından ayrılmış ve Göztepe’yi daha ileriye taşıyacak bir zaman sürecini başlatmıştır. Bu sebeple hem evre sürecinde, hem de Göztepe’mizin Harika Lig’de kalabilmesi için uğraş göstermek üzere misyona talip oldum. Ben dönem sürecinde adaylar ile görüşmelerde bulunacağım, öbür yapılandırma modellerinin tartışılmasını araştıracağım ve Göztepe’nin Harika Lig’de kalması için gereken önlemleri almaya çalışacağım. Bölüm süreçleri tamamlayıncaya kadar mevcut takımımızla yola devam edeceğim. Bunları yapmaya çalışırken tek önceliğim Göztepe’ye yakışan ve Göztepe kimliğine hiçbir hasar vermeden başarılı olmaktır.”

Zaman sürecinin kriterleri

Yazıcı, Göztepe’nin tarihi geçmişi, stadyumu, taraftarları ve kurumsal yapısı sayesinde yatırım yapılabilir bir kulüp olduğunun altını çizerek, son vakitlerde basında yer alan spekülatif haberlere prestij edilmemesi ve idare konseyinin resmi açıklamasının beklenmesi gerektiğini tabir etti. 

Zaman sürecinde Türk futbolunun içinde bulunduğu külfetler nedeniyle misyona talip olanların makul finansal kaynaklara ve belirli bir devir için sürdürülebilir yapıya sahip olması gerektiğini belirten Yazıcı, şöyle konuştu:

“Göztepe’nin gereksinimleri ön plana konduğunda, Göztepe’mizin geçmişine yakışır ve daha kıymetlisi geleceğine ziyan vermeyecek adaylar değerlendirmeye alınmaktadır. Topluluğumuz şundan emin olmalıdır ki Göztepe’miz için en uygununun olması için gayret göstermekteyiz. Sayın Mehmet Sepil, tekrar yapılanma, idare ve/veya hissedarlık yapısı değişiklikleri hangi şart ve kaidelerde olursa olsun daha uzun yıllar Göztepe topluluğu için elinden geleni yapmaya devam edecektir.”

Yazıcı, lig hakkında son karar katılaşana kadar her alanda Göztepe’ye yakışır gayretin sarf edileceğini, 2025 yılında kulübün 100. yılının muvaffakiyetler ile taçlanması için içinde bulundukları durumunda tekrar yapılanma ile bir arada bir başlangıç noktası olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

Yazıcı son olarak, dönem sürecini en süratli biçimde ilerleteceklerini, tüm etaplardan sistemli olarak bilgi akışı sağlanacağını ve futbol dışı amatör şubelerin Göztepe Spor Kulübü Derneği çatısı altında faaliyetlerine sıkıntısız devam edeceğini söz etti.

Etiketler: / / / /

İsrail’den Han Yunus’taki sivillere kenti boşaltma uyarısı
Gazze Şeridi'nin güneyinde de saldırılarını yoğunlaştıran İsrail, sivillere Han Yunus ve çevresindeki bölgelerinde boşaltılması uyarısında bulundu.
Beş soruda Uluslararası Ceza Mahkemesi ve Türkiye
Uluslararası Ceza Mahkemesi, Ortadoğu'da yaşanan son çatışmalarla ilgili devreye girebilir mi? Türkiye, İsrail'den mahkeme nezdinde davacı olabilir mi?
AP Türkiye Raportörü Cumartesi Annelerinin eylemine katıldı
AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Cumartesi Annelerinin Galatasaray'daki eylemine gözlemci olarak katıldı.
Mansur Yavaş yeniden aday olmak için başvurdu
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerel seçimlerde yeniden başkan adayı olabilmek için CHP Ankara İl Başkanlığına başvurdu. Yavaş, İYİ...
Gazze’de yeni ateşkes anlaşması için koşullar zorlaşıyor
Hamas, ateşkesin sona ermesinin ardından Gazze'yi vurmaya devam eden İsrail'in saldırılarında 240 kişinin öldüğünü duyurdu. Katar, İsrail saldırılarının yeni bir...
Erdoğan’dan “Fatih Terim Fonu” hakkında ilk açıklama
"Fatih Terim Fonu" adı altında yapıldığı öne sürülen dolandırıcılık iddialarıyla ilgili ilk kez konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye hukuk devletidir ve...
Gazze’de çatışmalar yeniden başladı: Ölü sayısı artıyor
Gazze'de İsrail ile Hamas arasında yedi gündür süren geçici ateşkes sona erdi. İsrail bombardımanında 32 Filistinlinin yaşamını yitirdiği bildirilirken İsrail,...
Yeşil ekonomi: Kömürden çıkış enflasyonu nasıl düşürür?
Bilimsel çalışmalara göre yeşil ekonomi modeliyle Türkiye'de milli gelir ve istihdam artabilir, enerji faturası azalarak enflasyon düşebilir. Kömürden çıkış, enflasyonda...
Trump’a Kongre’ye baskın davasında dokunulmazlık yok
Trump hakkında Capitol baskınını azmettirdiği gerekçesiyle dava açılabilecek. Temyiz mahkemesi, Trump'ın açıklamalarının dokunulmazlık çerçevesinde değerlendirilemeyeceğine hükmetti.
BM: Gazze’de çatışmaların başlaması bir felaket
BM insan hakları yetkilisi Türk, Gazze'de çatışmaların yeniden başlamasını "Felaket" olarak tanımladı. Öte yandan İsrail'in Hamas'ın saldırılarından önceden haberi olduğu...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ