$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bakan Kirişci açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi: Ramazan boyunca ucuz et satışı başladı

TRT Haber canlı yayınına konuk olan Bakan Kirişci’nin açıklamalarından satır başları şu formda; Bakan olduğumun üzerinden 24 saat geçmeden …

Bakan Kirişci açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi: Ramazan boyunca ucuz et satışı başladı
  • 09.04.2022
  • 91 kez okundu

TRT Haber canlı yayınına konuk olan Bakan Kirişci’nin açıklamalarından satır başları şu formda;

Bakan olduğumun üzerinden 24 saat geçmeden ayçiçek yağı konusu gündeme geldi. Türkiye bu eserlerin bir kısmı ile ilgili arz açığı olan bir ülke. Bir iş yerinin önünden geçerken yapılan bir algı operasyonu. Bir amca yedi tane beş litrelik yağ şişesini market sepetine koyuyor. Bu işin bir spekülasyon olduğunu ortaya koyuyor. Ziraî girdilerde olağandışı bir artış var, doğalgazdan kaynaklı olarak. 2 bin dolardan 1200 dolara geldi diye memnun oluyoruz. Talep tarafından kaynaklı bir şey değil bu. Ben isterim ki vatandaşımız çok daha düşük fiyatlara bu meyve sebzelerini, temel gereksinim hususlarını temin ediyor olsun.

“ELİMİZDE BULUNMAYAN ESER YOK”

Sayın Cumhurbaşkanımız son Kabine toplantısı sonrası açıklamıştı. KDV indirimiyle rahatlama sağlanmaya çalışıyoruz. Olağanüstü bir devirden geçiyoruz. Tüm dünyayı tesirine almış bir savaştan bahsediyoruz. Bu savaş ekonomik tesirlerini tüm dünyada gösteriyor. Bütün bunlara karşın elimizde bulunmayan bir eser yok. Konuta fiyatlar yüksek lakin elimizde bulunmayan eser yok.

“UCUZ ET SATIŞI BAŞLADI”

Mevcut stoklarımızda bir sorun yok. Et fiyatları konusunda etin kaynağı olan olan yem, bir kilo etin yüzde 70’ini yemin kendisi oluşturur. Süt hayvancılığında da birebirdir bu. 1 kilo süt ile 1.3 kg yem almalı deriz. Türkiye’nin gerek büyükbaş gerek küçükbaş konusunda hiçbir sorunu yok.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ramazan boyunca vatandaşlarımız ucuz et yesin diye market ortalamalarının yüzde 15-20 altında, ucuz et satışları bugünden itibaren başlamış durumda.

Kurban Bayramı için de birebir formda mevcut stoklarımız kâfi. Kurbanla ilgili de üreticilerimizin bu mevcut piyasa kurallarını da dikkate alarak, et fiyatları da üreticimizi şad eder seviyede. Buradan hareketle de buraya olan ilgilerini sürdüreceklerini düşünüyoruz.

ORMAN YANGIN ÖNLEMLERİ

Çok esaslı, organize, işin nasıl yapılacağını bilen bir orman teşkilatımız var. Bütün orman kahramanları diyoruz, gönlümüz onların da şehit olarak anılmasından yana. Şu anda 55 helikopter, 20 tane uçakla ilgili yürüttüğümüz çalışmalarımız bitme kademesine geldi. Türkiye’de yılda ortalama 3 binin üzerinde yangın oluyor. Ancak vatandaşlarımız bunun 10-15’ini duyuyor. Vatandaşlarımızın tasa etmesine gerek yok. Biz bu cins kahırlara karşı teyakkuz halindeyiz. Üç basamak var burada. Bir tedbire, iki söndürdü ve üçüncüsü rehabilitasyon.

ABB: Gökçek Dikmen’deki evden tahliye edilecek
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin Gökçek'in konut ve ofis olarak kullandığı taşınmazların belediye adına tesciline karar verdiğini duyurdu.
“Helal” kripto paralar Türk yatırımcılar için cazip mi?
Türk yatırımcıların kripto paralara yoğun ilgisi ile işlem hacmi artarken, İslami kurallara uygun olma iddiasındaki "helal" kripto ürünler de piyasaya...
AFP: İran Cumhurbaşkanı Reisi Türkiye’ye gitmiyor
Fransız Haber Ajansı, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin bugün Ankara'ya yapması beklenen ziyaretin gerçekleşmeyeceğini duyurdu.
AP Türkiye raportöründen Cumartesi Anneleri’ne destek
TİHV, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor'un, Cumartesi Anneleri’nin 2 Aralık’ta yapacağı eyleme gözlemci olarak katılacağını duyurdu.
İstanbul için fırtına uyarısı
İBB Afet Koordinasyon Merkezi, İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren fırtına beklendiğini açıklayarak vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısı yaptı.
Gazze’de ateşkes iki gün uzatıldı
Gazze'de Salı sabahına kadar sağlanan dört günlük ateşkes iki gün uzatıldı. Açıklama, İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapan Katar'dan geldi.
Washington’dan Ankara’ya: Artık harekete geçme zamanı geldi
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı James O'Brien, İsveç'in NATO üyeliği için "o anı iple çekiyoruz" dedi, Ankara’ya da "artık harekete geçme...
AB’den Gazze’de ateşkesin uzatılması için çağrı
AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Borrell ve Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanı Maliki, İsrail ve Hamas arasında Salı sabahı sona erecek...
Stoltenberg’den Ankara’ya İsveç baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
Stoltenberg’den Ankara’ya NATO baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ