$ DOLAR → Alış: 27,39 / Satış: 27,49
€ EURO → Alış: 28,91 / Satış: 29,02

Trump’tan Biden taklidi: ABD Başkanı’nın yolunu şaşırdığı anları taklit etti

Trump’tan Biden taklidi: ABD Başkanı’nın yolunu şaşırdığı anları taklit etti
  • 30.04.2023
  • 112 kez okundu

Trump’tan Biden taklidi: ABD Başkanı’nın yolunu şaşırdığı anları taklit etti

ABD’de 2024 seçimlerine adaylığını açıklayan Donald Trump, düzenlediği mitingde Amerikan başkanı Joe Biden’ın taklidini yaptı. Daha önce Hillary Clinton için kullandığı sahtekar lakabını bundan sonra Biden için kullanacağını açıkladı.
Cumhuriyetçi Parti’den 2024 seçimleri için yeniden aday adayı olan Donald Trump, New Hempshire’de miting düzenledi.
Trump’ın miting boyunca hedefinde ABD Başkanı Joe Biden vardı: “Joe Biden, Beyaz Saray’da felaketle sonuçlanacak dört yıl daha istediğini resmen açıkladı. Bildiğiniz gibi, sahtekâr Hillary Clinton’a karşı çok başarılı oldum.”
Trump, açıklamasının devamında bundan böyle Hillary Clinton için kullandığı ‘sahtekâr’ ifadesini artık Joe Biden için kullanacağını şu sözlerle açıkladı: “Hillary Clinton’ın lakabı olan sahtekâr ismini emekli edeceğim. Böylece Joe Biden için kullanabiliriz çünkü o artık sahtekâr Joe Biden olarak bilinecek.”
Donald Trump, bu sözlerinin ardından kürsüde Joe Biden’ın sahnede yolunu şaşırdığı anların taklidini de yaptı.
Çıkışı bulmaya çalışıyormuş gibi yapan Trump, “Nereye gideceğim? Nereye gideceğim, çıkmak istiyorum, ah evet buradan…” diyerek Biden’a göndermede bulundu.
Türkiye Kuzey Irak’tan petrol ithalatını yeniden başlatıyor
Kuzey Irak'tan Ceyhan limanına yapılan, Türkiye'nin Mart ayında durdurduğu petrol ithalatının bu hafta içinde başlatılacağı açıklandı.
Merkel’den Erdoğan anısı: Onların Başbakanı benim
Almanya'nın eski başbakanı Merkel, Almanya'da yaşayan Türkler konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme geldiğini ve kendisine "Onların Başbakanı benim" dediğini söyledi.
Ankara’da bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara saldırısının ardından Kuzey Irak’a hava operasyonu
Ankara'da dün İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü girişine gerçekleştirilen saldırı girişimini PKK üstlendi. TSK, Irak'ın kuzeyindeki hedeflere hava operasyonu düzenledi.
Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara’daki saldırıda yanıtı aranan sorular
Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik saldırının ardından iki sorunun yanıtı aranıyor: İki saldırgan silahlarla Kayseri'ye nasıl geldi? Çalıntı araç Ankara'ya...
NATO ve AB’den Türkiye ile dayanışma mesajı
Ankara'da düzenlenen saldırı sonrasında NATO ve AB'den saldırıyı kınama, Türkiye ile dayanışma mesajları geldi.
Erdoğan: Avrupa Birliği’nden herhangi bir beklentimiz yoktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'deki konuşmasında muhalefete yeni anayasa için iş birliği çağrısı yaparken, AİHM ile AB'ye yönelik sert açıklamalarda bulundu.
TİP Can Atalay için Özgürlük Yürüyüşü başlattı
TİP, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın da aralarında bulunduğu Gezi tutuklularının tahliye edilmemesi nedeniyle Hatay'dan Ankara'ya Özgürlük Yürüyüşü başlattı. TİP'li vekiller...
ABD’de kapanma son dakikada atlatıldı
ABD'de bugün başlayan yeni mali yıla dair federal bütçe üzerindeki anlaşmazlık nedeniyle oluşan kapanma tehlikesi son dakikada aşıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ