$ DOLAR → Alış: 17,34 / Satış: 17,41
€ EURO → Alış: 18,26 / Satış: 18,34

Binali Yıldırım: 2023’te yeni bir destan yazacağız

AK Parti İstanbul Mahalle Liderleri Kızılcahamam İstişare ve Kıymetlendirme Kampı’nda bir ortaya geldi. 2 gün sürecek kamp programında, AK …

Binali Yıldırım: 2023’te yeni bir destan yazacağız
  • 19.12.2021
  • 114 kez okundu

AK Parti İstanbul Mahalle Liderleri Kızılcahamam İstişare ve Kıymetlendirme Kampı’nda bir ortaya geldi.

2 gün sürecek kamp programında, AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın yanı sıra Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ve İBB Meclisi AK Parti Küme Başkanvekili Tevfik Göksu yer alıyor.

“AK PARTİ’NİN BAŞARISI TESADÜF DEĞİLDİR”

Yıldırım, burada katılımcalara bir konuşma yaptı.

Kendileri için muvaffakiyetin kaçınılmaz olduğunu söyleyen Yıldırım, “Bazıları AK Parti’nin muvaffakiyetini tesadüflerle ölçmeye çalışıyorlarsa onlara diyelim ki ‘Dönün bakın 15 tane seçime. Her seferinde milletin gerimizde olduğunu göreceksiniz.’ Hiçbir şey tesadüf değildir. Bu muvaffakiyetin ardında milletin duası var. Milletin takviyesi vardır. Mahalle liderlerimizin gece gündür demeden, mesai mefhumu gözetmeden çalışması vardır, uğraşı vardır.” dedi.


“2023’TE YENİ BİR DESTAN YAZACAĞIZ”

Yıldırım, “Kısacası AK Parti ailesinin her kademesinde sorumluluk alan yol arkadaşlarımızın katkısı vardır. Lakin en büyük dayanak millettir. Millet inanırsa, yürüyeceksin diyen bir hareket başlangıcı olan AK Parti, bugünkü dalgalı kurallardan medet umanlara 2023’te tekrar en büyük yanıtı verir. 2023’te yeni bir destan yazacağız. İstanbul olarak bu işin öncülüğünü yapmaya hazırız. Durmak yok, yola devam. Bundan sonra 2023, 2024’e giden seçimdir. 2023 olmadan 2024 olmaz. 2024’te de inşallah İstanbul başta olmak üzere bütün Türkiye genelinde AK Parti’nin mahallî siyasetiyle hemşehrilerimizi buluşturacağız. Bugüne kadar başardık, başardıklarımız, başaracaklarımızın teminatıdır” sözlerini kullandı.


“YAZACAĞIMIZ DESTANIN ALTINDA MAHALLE LİDERLERİMİZİN İMZASI OLACAK”

Kamp boyunca bugün mahalle liderleri ile gelecek hafta da belediye liderleri ile mahallî idareleri masaya yatıracaklarını tabir eden “2 buçuk yıllık geçmişi değerlendireceğiz. 2024’e giden yolda ne üzere işler yapılması gerektiğinin kararlarını vereceğiz. Özcesi AK Parti seçimden seçime değil gece gündüz, 7-24 vatandaşın içinde, vatandaşın kalp atışlarını takip eden kutlu bir yürüyüş arkasındadır. 962 mahallemiz var. Ortalaması 50 bin nüfus. Lakin şöyle söylemek lazım. O denli mahallelerimiz var ki bir vilayetimizin bütün nüfusundan daha büyük. Bunun bize yüklediği sorumluluğun manası açık değil mi? Yani o mahallede olup biten, mahallenin sıkıntıları, o mahalledeki hasta olan komşularımız, hemşehrilerimiz devlet dairesi ile sorun yaşayanlar, işleri ile ilgili beklentileri olanlar, bütün bunların müracaat edeceği yer, mahalle liderimizdir. Biz mahalle liderlerinin ne manaya geldiğini İstanbul seçimlerinde gördük. İstanbul seçimleri mahalle liderlerinin ne kadar değerli olduğunu bize yaşayarak gösteren bir seçim olmuştur. Onun için mahalle liderlerimizin üstlendiği bu sorumluluğunun kıymetini biliyoruz. Şunu bilmenizi istiyoruz. 2023’e giden yolda yeniden yazacağımız destanın altında mahalle liderlerimizin imzası olacak” diye konuştu.

“ÇOK KRİZLER YÖNETTİK”

“Başarının sahibi çoktur. Başarısızlık da sessizliğe mahkumdur. En ufak bir aksilikte sorumlu aramak üzere bir hastalık, bizim davamız için en büyük tehdittir. 2 buçuk yıldır dünyada birçok anormallikler yaşanıyor. Bunun en bariz hali de Covid-19’dur. Kriz olur, yönetebilirsiniz. Çok krizler yönettik. 20 yıl geriye dönün bakın hangi krizleri yönettiğimizi en güzel siz bileceksiniz. Elektronik muhtıra, 17-25 Aralık, Seyahat Olayları, 15 Temmuz AK Parti’nin Genel Liderimizin ve bütün teşkilatımızın yüzleştiği çok kıymetli krizlerdir. Bu krizleri, önderimizin sayesinde başkanımızla bir arada bir olarak, iri olarak, canlı olarak yönettik ve bütün sıkıntıları aşarak buraya geldik. Bu sistem değişikliği niçin yapıldı? Bunun ardında, 20 yıldır yaşanan ulusal iradenin vermediği gücü kullanmaya kalkan vesayetçiler vardı. Paralel yapı oluşturan örgütler vardı. İşte bu örgütleri ortadan kaldırmak için 100 yıldır ülkemizi kemiren, kalkınmasını geciktiren ve demokrasimizi kademe kademe kesintiye uğratan bu arızalı sisteme son vermek bir zorunluluktu, biz de bunu yaptık.

“AK PARTİ’NİN EN BÜYÜK FARKI İNANÇ VE İSTİKRARDIR”

Biz yaşadık. Geçmiş yılları hatırlayın. 50’de DP iktidara geldi, ezici çoğunlukla geldi, 60’da darbe oldu. Başbakan ve bakanlar lağvedildi. Askeri vesayet 71’e kadar iş başındaydı tekrar bir muhtıra ne için tekrar millet iradesine tahammülsüzlük. Nihayet 80 ihtilali. Tekrar kayıp yıllar. 90’a geldik istikrarsız devir. Bir buçuk yıl iktidar olamayan periyotta bahsediyorum. Bir buçuk yılda hangi temel sorunu giderebilirsiniz. İşte AK Parti’nin yıllarının geçmiş vakitten en büyük farkı itimat ve istikrardır. Türkiye’nin 70 yıldır bekleyen işleri teker teker çözülmüştür. Geciken ve başlanmayan projelerin hepsi başarılmıştır.”

“HİZMETTE SİYASET OLMAZ”

Her seçimde halkın kendilerine gerekli takviyesi verdiğini tabir eden Yıldırım, “Halk ardımızda olmasaydı biz bu projeleri daha çok konuşurduk. Niğde Otoyolu, 1999’da ihale edilmiş. Misyona geldiğimizde daha başlanmamıştı. 1999, 2000, 2001, 2002 ve biz başladık. Biz bitirdik. Artık Ankara’dan Mersin’e 3 buçuk saatte gidiyoruz. Hani bu yolları her fırsatta zalimce eleştiren muhalefet var ya. Kılıçdaroğlu o yolla gitti Mersin’e miting yaptı. İşte bu projeler muhalefete de lazım. Zira hizmette siyaset olmaz diyoruz. Ne düşünürseniz düşünün yapılan hizmet halka yapılan hizmet Hakk’ın bize buyruğudur. Biz milletimiz için halka hizmet, Hakk’a hizmettir anlayışı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“DÜNYA ESKİ DÜNYA DEĞİL”

Çok süratli olayların değiştiği bir dünyanın olduğunu belirten AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, “Covid-19 sonrası artık dünya eski dünya değil. Bunu nereden görüyoruz. Bunu bütün dünyada artık fiyatlar denetim edilemiyor. Enflasyonun ‘E’sini bilmeyen ülkelerin şu an enflasyon en değerli sorunu haline geldi. Avrupa’da yüzde 6’ların üzerine çıkmış. Demek ki bu Covid-19 sürecinde dünyanın sistemi bozuldu. Üretim sistemi çöktü. İhracat, ithalat, nakliyat bütün bunlarda sorun yaşanıyor. Bu sıkıntılar global meseleler. Global meselelerin tahlili de yeniden global iş birliği ile olur. global istikrarın sağlanması ile olur. Pekala biz bunu mu bekleyeceğiz? Doğal ki beklemeyeceğiz.

“DEVLETİN HİZMETKAR OLDUĞU BİR ANLAYIŞ İLE ÇALIŞIYORUZ”

Onun için birinci baştan beri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın başkanlığında bu yorucu, bu yıkıcı sürecin en az ziyanla atlatılması için önlemleri tek tek tek aldık. Taban fiyatın hatırı sayılır bir halde artırılması, vergi yükünün azaltılması, işten çıkarma yasağının getirilmesi ve toplam dalın muhtaçlığı 800 milyar liranın kullanıma sunulması alınan önlemlerden yalnızca birkaçıdır. Alışılmış daha fazlasını da vereceğiz. Zira biz milletin efendi olduğu, devletin onun hizmetkarı olduğu bir anlayış ile çalışıyoruz. Evvelden vesayet çok baskın olduğu için millet devletin emrindeydi. Yani devlet işveren, milleti de onun buyruk ve talimatlarını yerine getiren bir kesim olarak görülüyordu. Fakat bu alışkanlığı, bu yanlış anlayışı değiştirmek de bize nasip oldu. İnsanı yücelt ki devlet de yücelsin. İnsan merkezli siyaseti Türkiye gündemine taşıyan parti AK Parti’dir” sözlerini kullandı.

“HEPİMİZ BİR ZİNCİRİN HALKALARIYIZ”

AK Parti’nin gücünü milletten aldığına vurgu yapan Yıldırım, “Ta mahalleden başlayıp genel lidere giden yolda hepimiz biz zincirin halkaları üzereyiz. Şayet bu halkalardan biri zayıfsa oburlarının güçlü olmasının hiçbir manası yok. O gemiyi taşıyan, koca zincir kopabilir. O yüzden mahalle liderleri teşkilatımız için de partimiz için de en değerli dilimimizdir. Bu çok açıktır. Sandıklarda kimler oy kullanacak, hangi listeler var. Hangi vilayetten hangi seçim etrafında bütün anketlerde en ince ayrıntısına kadar bilen sizlersiniz. Muvaffakiyet, ayrıntıda batındır. Ayrıntı da evrakın içine girmek ve tek tek parametreleri gözden geçirmek, zayıf yanlarımızı tespit etmek, avantajlı kısımlarımızı ortaya çıkarma ve tespit etmekten geçiyor. İşte bu tahliller hakikat yapılırsa üstteki kararlar o kadar isabetli olur. Üstünkörü kağıt üzerinde her şey harika üzere gösterilirse o vakit çıkacak sonuçtan da kimsenin üzülmemesi lazım” dedi.

Yıldırım konuşmasının akabinde, kamp programı, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe’nin konuşması ile devam etti.


Etiketler: / / / /

Ukrayna’ya Belarus topraklarından bombardıman
Ukrayna ordusunun Facebook hesabından yapılan açıklamada, "Çernihiv bölgesi sabah mahallî saatle 5'te ağır füze bombardımanına maruz kaldı ...
Erdoğan, Stoltenberg ve Andersson ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO'ya üyelik müracaatında bulunan İsveç ve Finlandiya ile ilgili olarak NATO Genel Sekreteri Jens ...
Güney Kıbrıs savaş helikopterleri satın alıyor
AB üyesi Kıbrıs Cumhuriyeti, Fransız "Airbus Helicopters" şirketiyle H145M tipi altı adet savaş helikopteri satın alma muahedesi imzaladı ...
ABD’de tartışmalı karar: Kürtaja yasak yolu açıldı
ABD'de Yüksek Mahkeme, kürtaja anayasal garanti getiren 50 yıldır yürürlükteki kararı iptal ederek kürtajı anayasal hak olmaktan çıkardı. ABD ...
Marmaris’teki orman yangını önlenebilir miydi?
Marmaris'te 21 Haziran günü çıkan orman yangını şimdi söndürülemedi. Sabah prestijiyle havadan müdahale yine başladı. Marmaris Belediye Lideri ...
İftira suçlamasına takipsizlik: Basın özgürlüğü kapsamında
AKP Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, hakkında yapılan nitelikli dolandırıcılık haberi nedeniyle lokal bir gazeteci için kabahat duyurusunda ...
Türkiye-İsrail tangosu Netanyahu ile sürer mi?
Türkiye ile İsrail ortasındaki olağanlaşma sürecidiplomasi ve güvenlik alanlarında işbirliği adımlarıyla devam ederken İsrail'de iç politik ...
Almanya Türkiye’den gelecek iki bin emekçiyi bekliyor
Almanya'da okulların kapanmaya başlamasıyla girilen tatil dönemi nedeniyle havalimanlarında yaşanan işçi ezasına tahlil arayışı sürüyor ...
Türkiye-İsrail tangosu Netenyahu ile sürer mi?
Türkiye ile İsrail ortasındaki olağanlaşma sürecidiplomasi ve güvenlik alanlarında işbirliği adımlarıyla devam ederken İsrail'de iç politik ...
ABD’de silah satışını kısıtlayan tasarı Senato’dan geçti
ABD Senatosu, silah satışına kimi kısıtlamalar getiren yasa tasarısını onayladı. Yasa tasarısı, 33 Cumhuriyetçi senatörün ret oyuna karşı, 65 ...
İran’dan İsrail’e cevap: Türkiye ile aramızı bozmak istiyor
İran'ı İstanbul'daki İsrail vatandaşlarına yönelik suikast planlamakla suçlayan İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid'e Tahran'dan cevap geldi ...
Marmaris’te yangın: 3 bin 417 hektarlık alan ziyan gördü
Muğla'nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran'da başlayan orman yangınını söndürmeye yönelik çalışmalar devam ediyor. Havanın kararmasıyla hava ...
Omicron: Yeni varyantlar Türkiye’yi tesirler mi?
Zayıflatılan tedbirlerin gölgesinde yeni Omicron varyantları Avrupa'daki hadise sayılarının süratle yükselmesine neden oluyor. Almanya, İngiltere ...
Marmaris’teki orman yangını 3 gündür sürüyor
Muğla'nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran'da başlayan orman yangınını söndürmeye yönelik çalışmalar devam ediyor. Havanın kararmasıyla hava ...
Mehmet Sincar cinayeti davasında vakit aşımı riski
Faili meçhul cinayetleri araştırmak üzere gittiği Batman'da 4 Eylül 1993 günü faili meçhul bir cinayet sonucu öldürülen Demokrasi Partisi ...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ