$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Rize’de kendisinden 171 gündür haber alınamayan yaşlı adam 5 bin TL için öldürülmüş

Rize’de geçtiğimiz yıl 6 Ekim’de kızı Fatma Bekar’ın Pazar ilçesindeki konutundan çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Dursun Zehir’in …

Rize’de kendisinden 171 gündür haber alınamayan yaşlı adam 5 bin TL için öldürülmüş
  • 27.03.2022
  • 188 kez okundu

Rize’de geçtiğimiz yıl 6 Ekim’de kızı Fatma Bekar’ın Pazar ilçesindeki konutundan çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Dursun Zehir’in (75) kayıp olayında adliyeye sevk edilen 4 şahıstan biri olan Yasin Şanal, işlediği cinayeti itiraf etti.

5 BİN LİRA İÇİN ÖLDÜRDÜ

Kendisini cinayete Dursun Zehir’in torunu Kerim Bekar’ın azmettirdiğini tabir eden katil zanlısı Yasin Şanal, Zehir’i cebindeki 5 bin lira için öldürdüğünü söyledi.

Olay da ismi geçen taksici Serkan Yoğurtçu ise olayla bir alakası olmadığını, yalnızca Kerim Bekar’a sanal bir internet sitesinde bahis oynayabilmesi için kredi çekmek istediği farklı bir konuda yardımcı olduğunu, bir öteki sanık Enes G. İse olaylardan haberi olmadığını lakin Dursun Zehir’i arkadaşı Yasin Şanal’ın öldürmüş olabildiğini söz etti.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde Pazar Adliyesi’ne sevk edilen şahıslardan taksici Serkan Yoğurtçu çıkartıldığı nöbetçi mahkemece özgür bırakılırken, Enes G. İse İsimli denetim kaidesiyle tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.


TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Dursun Zehir’i öldürdüğünü itiraf eden Yasin Şanal ve Zehir’in torunu Kerim Bekar da tutuklanarak ceza konutuna gönderildi.

Öte yandan kıyıda iş makinesi, denizde dalgıç polisler ve dalga kıranda kadavra köpeği ile arama çalışmaları devam eden Dursun Zehir’in cesedine şimdi ulaşılamadı.


“BANA DEDEMDE PARA VAR BÖLÜŞECEĞİZ DEDİ”

Dursun Zehir’in torunu olan Kerim’in kendisinden dedesini öldürmesini istediğini, cebinde para olacağını söylediğini lisana getiren 24 yaşındaki Yasin Şanal, “04.10.2021 günü sabah saatlerinde Kerim Bekar’ı internet kafede gördüm. Daha sonra dışarıda sigara içerken yanıma geldi. Bana çok borcu olduğunu ve ‘Ailemden para istedim lakin bana para vermediler’ dedi. Benden de para istedi bende vermeyince babamdan 50 TL istedi. Babam da vermedi fakat yemek ısmarladı. Yeniden internet kafenin önündeyken ‘Dedemden para istedim ancak dedem de vermedi’ dedi. Dedesinin ‘Ne yapacaksın bu parayı’ diye sorduğunu söyledi. ‘Borcum olduğunu söyledim, borcunu ben ödeyeyim’ dediğini söyledi. Bana internet kafenin orada dedemi kaldıracağız dedemde para var bölüşeceğiz halinde sözde bulundu. Hatta biz bu konuları Pazar’da kıyı de konuştuk. Sonraki gün Dursun Zehir ile buluşmak için Naci Atabey Parkı’na gittim. Dursun Zehir’in buraya geleceğini Kerim bana söylemişti. ‘Dedemde para var, onu al bölüşelim’ dedi. ‘Parayı al ve dedemi kaldır, kanıt de bırakma’ dedi. Bende bu sebeple Dursun Zehir ile buluşunca, Kerim internet kafede daha evvel bana fotoğrafını gösterdiği için Dursun Zehir isimli şahsa ‘Dursun amca sen misin?’ diye sordum. O da bana ‘Kerim’in sana mı borcu var?’ dedi. Bende ‘Evet bana borcu var’ dedim. Yanlış hatırlamıyorsam 200 TL civarlarında bir para söyledim lakin asıl hedefim üzerindeki 5 bin TL’yi almaktı. Dursun Zehir’in üzerinde 5 bin TL olduğunu da bana Kerim söyledi.” dedi.


EVVEL BAŞINA VURDU SONRA TESTEREYLE 5 KESİME BÖLDÜ

Dursun Zehir’i nasıl öldürdüğünü anlatan Şanal “Dursun amcaya gel seninle şöyle biraz yürüyelim diyerek kolundan tuttum ve deniz fenerinin oraya gerçek birlikte yürüdük. Giderken ‘Neden buraya geldik’ formunda bir şey demedi. Kerim daima benden para istiyor diye bahsediyordu. Bende deniz fenerinin olduğu yere gelince oradan aldığım bir taşla bayıltma maksatlı Dursun Zehir’in başına vurarak bayılttım ve fenerin olduğu kuyuya hakikat çektim. Onu o halde orada tekrar bırakıp testere almak için çalıştığım havalimanı şantiyesine gittim. Sonra Dursun Zehir’in olduğu yere yanlışsız gittim. Evvel üzerimi çıkarttım yalnızca pantolon kaldı. Daha sonra Dursun Zehir’in üzerindeki ceketi çıkararak sol ön cebindeki 5 bin TL’yi aldım ve sağ cebinden telefonu aldım. Sonra elimdeki testere ile evvel sol bacağını diz üstünden pantolon ile birlikte kestim. Sonra sağ bacağını da diz üstünden kestim. Sağ kolunu omuzunun aşağısından kestim. Sol omuzunu da omuzunun aşağısından kestim. Gövdesi ve başını ayırmadım” dedi.


“OLAYDAN EVVEL KERİM PARKA ÇÖP POŞETİ BIRAKTI”

Dursun Zehir’in torunu Kerim’in olaydan 2 gün evvel parkta bulunan çalılıkların içerisine çöp poşeti koyduğunu, kendisinin de o çöp poşetlerine koyduğu cesedi denize attığını tabir eden Şanal “Kerim’in 2 gün evvelden parktaki çalılıkların altına bıraktığı çöp poşetlerini alarak tekrar geri geldim. 5 poşet formunda cesedin kesimlerini poşete koyup ağzından ip kullanmadan taş ile ve teker teker denize attım. Yaklaşık 5-6 dakika poşetlerin yavaş yavaş denizin tabanına çökmesini izledim” sözlerini kullandı.


PARANIN YARISINI VE DEDESİNİN TELEFONUNU KERİM’E VERMİŞ

Dursun Zehir’in cebinden aldığı paranın yarısını ve telefonunu torunu Kerim’e verdiğini kelamlarına ekleyen Şanal “Olay sonrası meskene giderek banyo ettim ve tekrardan Dursun Zehir’in ceketini almak için deniz fenerine gittim. Ceketi aldıktan sonra Kerim ile buluşarak Kerim’e 2 bin 500 TL para ile cep telefonunu ve ceketi verdim. Kerim bana ‘Ne yaptın, gerinde ispat falan bıraktın mı?’ diye sorunca bende olan biten her şeyi anlattım ve oradan ayrıldık” dedi.

Öldürdüğü Dursun Zehir’in cesedinin bıraktığı yerde olmamasının sebebinin Kerim’in dedesini faklı bir yere gömmek ıstemesinden kaynaklı olabileceğini de tabir eden Şanal “Kerim’in azmettirmesiyle Dursun Zehir’deki parayı almak için Dursun Zehir’i öldürdüm. Her ne kadar Dursun Zehir’i parçalayıp denize attığımı söylesem de Kerim Bekar bana ‘Dedem nerede, dedemi Taşlıdere mevkiinde bulunan çay fabrikasının civarındaki meşeliğin oraya gömeceğim’ dedi. Üzerime atılı suçlamayı bu biçimde kabul ederim. Olay nedeniyle pişmanım. Dursun Zehir’in telefonun Ankara’dan sinyal vermesi ile ilgili bir bilgim yok. Ben telefonu Kerim’e vermiştim. Ben annem vefat ettikten sonra ruhsal sıkıntılar nedeniyle Ataköy Ruh ve Hudut Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüm. Şu anda da ağır bir ruhsal ilaç kullanıyorum. Dün gece emniyette de halüsinasyonlar gördüm” biçiminde konuştu.


“YASİN BENDEN BORÇ İSTEDİ, BENDE PARKTA VERİRİM DEDİM”

Üzerine atılan azmettirme hatasını kabul etmeyen Dursun Zehir’in torunu Kerim Bekar ise Yasin Şanal’ın sözünde söylediğinin bilakis kendisinden Yasin Şanal’ın para istediğini söz ederek, “04.10.2021 günü Pazar ilçesinde bulunan internet kafede 2 yıldır tanışıklığım bulunan Yasin Şanal benden 50 TL para istedi. Bende paramın olmadığını fakat dedemden alırsam verebileceğimi ve Salı günü internet kafede buluştuğumuzda parayı verebileceğimi söyledim. Lakin internet kafede veremezsem parkta buluşup parayı verebileceğimi söyledim. O da o vakit orada buluşuruz dedi. Olay günü oradan ayrıldık sonraki günü dedemin hastane işleri nedeniyle parka gelemedim. Fakat o gün akşam internet kafeye gittim. Yasin internet kafede olmadığı için ve beni de aramayınca para verme işi kaldı. Bende esasen o gün dedemden 100 TL para ıstemiştim. 50 TL’sini Yasin’e verecektim. O akşam da tekrar ortamızda para konusu oldu. Dedem de bana kızdı” dedi.


“ANNEM BENİ ARAYARAK ‘DEDENİ BULAMIYORUZ’ DEDİ”

Dedesi Dursun Zehir’in kaybolmasıyla alakalı birinci olarak karakola kendisinin gittiğini de söyleyen Bekar “Dedemi o akşam Yasin isimli arkadaşıma borcum olduğunu bu sebeple parkta borcumu ödeyeceğimi söyledim. Kendisi bana bu hususu sormadı. Sabah kendisi bana hiçbir şey demeden konuttan ayrılıp gitmiş. Bende dedem meskenden gittikten yarım saat 40 dakika sonra üstümü giyinerek dedemi meskende denetim edip çıktım. Meskenden çıktıktan sonra 12.30’a kadar internet kafede oyun oynadım. Annemin arayarak dedemin konutta olmadığını söylemesiyle bende dedemin arkadaşlarının dükkanlarına baktım. Pazar da biraz turladıktan sonra dedemi tekrar bulamayınca internet kafeye geri döndüm. Saat 13.30’a kadar oyun oynadıktan sonra annem tekrardan beni arayarak ‘Dedeni bulamıyoruz, dedeni ara’ deyince internet kafeden çıkarak tekrar birebir arkadaşların dükkanlarına baktık. Sonra annem tekrar aradı ve polise git dedi. Bende 16:50 üzere karakola gittim. Karakolda bana 1. Dere yakınlarından kimse var mı onlar gelsin deyince bende karakoldan ayrıldım. Anneme bu durumu anlatıp 24 saat geçmesi gerekiyormuş, ondan sonra gelip kayıp ilanı verebilirsiniz formunda beyanda bulunduklarını söyledim. Dedemi bulamayınca sonraki gün kayıp ilanı vermek için karakola geldik” sözlerini kullandı.


“YASİN’İN DEDEMİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ TV PROGRAMINDA ÖĞRENDİM”

Yasin Şanal’ın dedesini öldürdüğünü TV Programında öğrendiğini tabir eden Bekar “Yasin’in dedemi öldürdüğünü aramak için çıktığımız TV programında öğrendim. Bir arkadaşım beni arayarak bu durumu söyledi. Ben Yasin Şanal isimli şahıs ile hiç kıyı kenarında buluşmadım. Genelde internet kafede akşam üstleri buluşurduk. Yasin’in savlarını kabul etmiyorum. Yasin bana rastgele bir para, dedeme ilişkin telefon yahut ceket vermedi. Ben parka rastgele bir çöp poşeti bırakmadım. Kendisini de tehdit etmişliğim yoktur. Dedem kaybolduktan sonra park olayını anlatmamın sebebi Yasin’in bu türlü bir iş yapacağını düşünmemem ve dedemin bizi terk ettiğini düşündüğümden dolayıdır” formunda konuştu.


TORUN KERİM BEKAR, ÜZERİNE ATILAN KABAHATİ KABUL ETMEDİ

Yasin Şanal’ın kendisine yönelik ‘Beni azmettirdi’ tabirlerini de kabul etmeyen Bekar, “Olaydan 2 ay sonra Yasin bir internet oyunundan 5 bin TL kazandığını daha sonra valiz ile internet kafeye gelerek ‘Ben İstanbul’a gidiyorum’ biçiminde beyanlarda bulunduğunu hatırlıyorum. Ayrıyeten irtibat kaydında Enes ile konuştuğum gözükmektedir. Fakat Yasin benim telefonumu ‘Şarjım bitiyor, dakikam yok’ diyerek Enes’e attığını ve Yasin’in benim telefonumdan Enes ile konuştuğunu hatırlıyorum. Benim olaydan sonraları taksiye binip otelde konaklayabilmemin sebebi de Araklı’da dedemin meskeninde bulmuş olduğum 10 bin TL paradır. Fakat bu olayın dedemin öldürülmesi olayı ile alakası yoktur. Enes isimli şahsı da tanımıyorum. Taksici Serkan Yoğurtçu’nun da bu olayla alakası yoktur. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Yasin daima iftira atarak bizi bu olayın içerisine çekmeye çalışmaktadır” halinde konuştu.


Etiketler: / / / /

İki dere suyunun denizle karışmadığı görüntüler büyüledi
İki dere suyunun denizle karışmadığı görüntüler büyüledi Haber – Giresun Işık Gazetesi Giresun’da etkili olan sağanak yağışlar, Giresun’un İl Merkezi,...
Eric Adams, Başkan Joe Biden’ın adaylıktan çekilmesiyle ilgili konuştu
HASAN ÇELİK/TÜRK USA NEWSPAPER NEW YORK – New York Belediye Başkanı Eric Adams, Başkan Joe Biden’ın Kasım ayında yeniden aday olmayacağını...
Trump: Sahtekar Joe Biden başkanlık için aday olmaya ve kesinlikle hizmet etmeye de uygun değildi
Trump: Sahtekar Joe Biden başkanlık için aday olmaya ve kesinlikle hizmet etmeye de uygun değildi Cumhuriyetçi aday ve ABD’nin eski...
Eski ABD başkanlarından Biden kararı sonrası açıklama: Obama, Harris’ten bahsetmedi
Eski ABD başkanlarından Biden kararı sonrası açıklama: Obama, Harris’ten bahsetmedi Eski ABD başkanları Barack Obama ve Bill Clinton, Başkan Joe Biden’ın...
ABD’de 4 Türk trafik kazasında hayatını kaybetti
ABD’de 4 Türk trafik kazasında hayatını kaybetti ABD’nin Kalifornia eyaletinin San Diego şehrinde önceki gün sabaha karşı meydana gelen trafik...
ABD Başkan Yardımcısı Harris: Adaylığı hak etme ve kazanma niyetindeyim
ABD Başkan Yardımcısı Harris: Adaylığı hak etme ve kazanma niyetindeyim ABD Başkanı Joe Biden’ın seçim yarışından çekilmesi ve Başkan Yardımcısı...
Donald Trump: Harris’i yenmek Biden’ı yenmekten daha kolay olacak
Donald Trump: Harris’i yenmek Biden’ı yenmekten daha kolay olacak Donald Trump, ABD Başkanı Joe Biden’ın seçim yarışından çekilmesinin ardından yaptığı...
Biden adaylıktan çekildi
Biden adaylıktan çekildi ABD Başkanı Joe Biden, 5 Kasım’da gerçekleşecek seçimler için adaylıktan çekildiğini duyurdu. Biden açıklamasında, görev süresinin geri...
İbrahim Kurtuluş, Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh ve iki Kongre üyesine mektup yazdı.
İbrahim Kurtuluş, Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh ve iki Kongere üyesine mektup yazdı. Türk Aktivist İbrahim Kurtuluş, New Jersey eyaletinin...
New York polisi tarihin en büyük uyuşturucu operasyonuna imza attı
New York polisi tarihin en büyük uyuşturucu operasyonuna imza attı HASAN ÇELİK/TÜRK USA NEWSPAPER NEW YORK – New York polisi gece...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ