$ DOLAR → Alış: 27,39 / Satış: 27,49
€ EURO → Alış: 28,91 / Satış: 29,02

Aile ve Kültür Derneği Tarafından New York’ta Piknik Düzenleniyor 

Aile ve Kültür Derneği Tarafından New York’ta Piknik Düzenleniyor 
  • 28.05.2023
  • 276 kez okundu

Hasan Çelik/Türk USA Newspaper 

Aile ve Kültür Derneği’nin her yıl düzenlediği Geleneksel Aile Pikniği 4 Haziran Pazar günü New Yor’ta yapılacak.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ailelerin de katıldığı piknik New York’un Long Island bölgesinde Heckscher State Parkta 4 Haziran Pazar günü 10-18 saatleri arasında düzenleneceği açıklandı.

3. Geleneksel Aile Pikniğine Tüm Halkımız Davetlidir 

Aile ve Kültür Derneğinin New York’ta düzenleyecegi 3. Geleneksel Aile Pikniği Türk Kültürünün farkındalığını sağlamak, aile birliğini korumak ve desteklemek adına” bölgede yaşayan aileler ve cocuklar için tanışma ve kaynasma pikniği’ne tüm halkımız davet edildi.

New Bakır, 3. cü Geleneksel Aileleri Tanıştırma ve Kaynaştırma Pikniği`ne tüm halkımız davetlidir

Türk-American Aile ve Kültür Derneği Başkanı Newin Bakır yaptığı açıklamada,” Türk-American Aile ve Kültür Derneği`nin düzenleyeceği 3. cü Geleneksel Aileleri Tanıştırma ve Kaynaştırma Pikniği`ne tüm halkımız davetlidir. Pandemi sebebi ile birkaç yıldır gerçekleştiremediğimiz pikniğin bu yıl 3.cüsünü 4 Haziran Pazar günü  Long Island Heckscher State Park`ta düzenlenecek. 

Bakır, Aileleri ve çocukları bir araya getirmeyi amaçlayan piknikte gün boyu canlı müzik, çocuklar için unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları, yetişkinler için halat çekme ve tavla turnuvasının yapılacağı piknikte katılan misafirlere coşku dolu bir gün geçirmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. 2015 yılında kurulan Aile ve Kültür Derneği`nin amacı: Aile birliğini sağlamak ve desteklemek, geleneksel Türk aile bütünlüğünü korumak, Türk tarihi ve kültürünün farkındalığını sağlamak, mutlu ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesine destek olmak ve Amerika`da yaşayan çocuklarımızın ve ailelerimizin  Amerikan toplumuna kolayca entegre olabilmesinde destek sağlamak ve asimile olmaması için yine bu noktada çalışmalarını  sürdürmektir.

Özellikle pandemi döneminde hasta olan, yardıma ihtiyacı olan ailelere destek sağlamış, din, dil, irk ve renk ayrımı gözetmeden dernek olarak ihtiyacı olan herkese destek olmaya çalıştık.” İfadelerini kullandı.

Türkiye Kuzey Irak’tan petrol ithalatını yeniden başlatıyor
Kuzey Irak'tan Ceyhan limanına yapılan, Türkiye'nin Mart ayında durdurduğu petrol ithalatının bu hafta içinde başlatılacağı açıklandı.
Merkel’den Erdoğan anısı: Onların Başbakanı benim
Almanya'nın eski başbakanı Merkel, Almanya'da yaşayan Türkler konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme geldiğini ve kendisine "Onların Başbakanı benim" dediğini söyledi.
Ankara’da bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara saldırısının ardından Kuzey Irak’a hava operasyonu
Ankara'da dün İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü girişine gerçekleştirilen saldırı girişimini PKK üstlendi. TSK, Irak'ın kuzeyindeki hedeflere hava operasyonu düzenledi.
Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara’daki saldırıda yanıtı aranan sorular
Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik saldırının ardından iki sorunun yanıtı aranıyor: İki saldırgan silahlarla Kayseri'ye nasıl geldi? Çalıntı araç Ankara'ya...
NATO ve AB’den Türkiye ile dayanışma mesajı
Ankara'da düzenlenen saldırı sonrasında NATO ve AB'den saldırıyı kınama, Türkiye ile dayanışma mesajları geldi.
Erdoğan: Avrupa Birliği’nden herhangi bir beklentimiz yoktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'deki konuşmasında muhalefete yeni anayasa için iş birliği çağrısı yaparken, AİHM ile AB'ye yönelik sert açıklamalarda bulundu.
TİP Can Atalay için Özgürlük Yürüyüşü başlattı
TİP, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın da aralarında bulunduğu Gezi tutuklularının tahliye edilmemesi nedeniyle Hatay'dan Ankara'ya Özgürlük Yürüyüşü başlattı. TİP'li vekiller...
ABD’de kapanma son dakikada atlatıldı
ABD'de bugün başlayan yeni mali yıla dair federal bütçe üzerindeki anlaşmazlık nedeniyle oluşan kapanma tehlikesi son dakikada aşıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ