$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Türk Amerikan Giresunlular Derneği`nde Hüseyin Bayram Dönemi

Türk Amerikan Giresunlular Derneği`nde Hüseyin Bayram Dönemi
  • 01.05.2023
  • 526 kez okundu

Hasan Çelik/Türk USA Newspaper

Türk Amerikan Giresunlular Derneği`nde yapılan seçimli genel kurulda iş adamı Hüseyin Bayram, İki yıllığına başkan seçildi.

Amerika’da 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Giresunlular Derneği`nde yeni yönetim kurulu belirlendi. Türk Amerikan Giresunlular Derneği`nde tek listeyle gidilen mali ve olağan genel kurulunda Hüseyin Bayram, iki yıllığına dernek başkanlığına getirildi.

Türk Amerikan Giresunlular Derneği`nin olan ertelenmiş genel kurulu New jersey Eyaletinde bulunan derneğin hizmet binası konferans salonunda gerçekleştirildi. Başkan İlhan Kodalak ve yönetim kurulunun görevi bırakmasıyla, Tek listeyle halinde gidilen genel kurulda yapılan seçimde iş adamı Hüseyin Bayram, iki yıllığına dernek başkanlığına seçildi.

Genel Kurul Bir Dakikalık Saygı Duruşuyla Başladı

Türk Amerikan Giresunlular Derneği’nin 9. Olan Genel Kurulu, Türkiye’de yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşu ve İki ülkenin istiklal marşlarının okunması ile başladı.

Genel Kurulda Divan Başkanlığını Cevdet Özdemir Yaptı

Divan Başkanlığını Cevdet Özdemir’in, yaptığı genel kurulda çoğunluğun sağlanması üzerine genel kurul görüşmeleri başlatıldı. Divan Başkanı Özdemir, Genel Kurul gündemine geçerek, sırasıyla çalışma raporu, bilanço ve denetim kurulu raporu okunarak oylamaya sunuldu ve kabul edildi. Faaliyet ve kasa raporunun okunmasından sonra ibra edilen ve oy birliğiyle de kabul edildikten sonra genel kurulda söz alan bazı üyeler görüş ve isteklerini dile getirdiler.

Başkan Hüseyin Bayram, Dernek Üyelerine Teşekkür Etti

Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkanlığına seçilen iş adamı Hüseyin Bayram, genel kurulunda kendilerine güvenerek iş başına getiren üyelere teşekkür etti ve kısa birde konuşma yaptı. 

Başkan Bayram,” Artık bundan sonra hizmet zamanıdır. Elimizi taşın altına sokma zamanı gelmiştir. Arkadaşlarımla birlikte daha çok çalışarak el birliyle bu topluma hizmet edeceğiz. Gelin bu dernekte kim nasıl görev almak istiyorsa verelim beraber bu millete hizmet edelim toplum faydalansın. Bundan sonra dargınlıklar, küskünlükler asla olmayacak bu toplumu bir araya getireceğiz bunun başka yolu yok. Gelecek nesillere ve çocuklarımıza iyi bir gelecek için bu işleri başarmak durumundayız. Amerika’da olsun, Giresun da olsun ve Avrupa’daki başarılı derneklerimizle de istişare ederek yeni projeler üreteceğiz,” ifadelerini kullandı.

Türk Amerikan Giresunlular Derneği`nde yapılan genel kurula, çeşitli dernek başkan ve yöneticilerinin yanı sıra iş adamları katıldı. 

Öte yandan, yeni yönetim kurulunun bu hafta içinde bir araya gelerek, görev dağlımı yapacakları ve New York’ta düzenlenecek 40. Türk günü yürüyüşü için faaliyetlerin başlatılacağı bildirildi.

 

TÜİK üçüncü çeyrek büyüme rakamlarını açıkladı
TÜİK verilerine göre Türk ekonomisi bu yılın Temmuz-Eylül döneminde yüzde 5,9 büyüdü. En yüksek büyüme oranı inşaat sektöründe kaydedilirken hanelerin...
Kudüs’te otobüs durağındaki sivillere ateş açıldı
Kudüs'te iki saldırganın bir otobüs durağında bekleyen sivillere ateş açması sonucu en az bir kişi yaşamını yitirdi.
Henry Kissinger 100 yaşında hayatını kaybetti
70'li yılların ABD dış politikasına damgasını vuran Henry Kissinger, 100 yaşında hayatını kaybetti. Kissinger bu yıl Pekin'e giderek Çinli lider...
Türkiye’nin iklim hedefleri yeterli mi?
İklim değişikliği ile mücadele fosil yakıt tüketiminin azaltılmasından geçiyor. Türkiye'de ise karbondioksit emisyonları 2030'a kadar en az yüzde 30 artacak....
Erdoğan’ın BAE ve Katar ziyaretinde gündem Gazze
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'nde iklim konferansına katılacak, Katar'da ise Gazze konusunu ele alacak.
AB’den Gümrük Birliği ve vize için koşullar
AB Komisyonu, Türkiye ile yeni bir başlangıç ve stratejik iş birliği için Gümrük Birliği'nin modernizasyonu ve vize kolaylığı önerdi, karşılığında...
10 Ekim Katliamı’nda “ayıklanmış” rapor tartışması
Emniyet Genel Müdürlüğü, üzerinden sekiz yıl geçen 10 Ekim Ankara Gar Katliamı'na ilişkin ihmalleri gösteren Mülkiye Müfettişlerinin araştırma raporunu "ayıklanmış"...
Erdoğan’dan Yunanistan ziyareti açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Yunanistan'la ihtilaflarımız dün vardı yarın da olacak. Bu gerçek, ortak paydada buluşamayacağız anlamına gelmez"...
İsveç’ten NATO üyeliği açıklaması
İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström Türk mevkidaşı Hakan Fidan'ın İsveç'in NATO üyeliğinin haftalar içinde onaylanabileceğini söylediğini duyurdu.
İstanbul’da fırtına: Vapur seferleri iptal edildi
İstanbul'da fırtına nedeniyle vapur seferleri iptal edilirken, vatandaşların Marmaray ve metrobüslere yönelmesi sebebiyle duraklarda yoğunluk oluştu.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ