$ DOLAR → Alış: 20,83 / Satış: 20,91
€ EURO → Alış: 22,43 / Satış: 22,52

Gerilime doyamayanlara: Archive 81 benzeri 14 dizi ve film

Dijital içerik platformlarından Netflix’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni dizisi ‘Archive 81’ ülkemizde de ilgi gören üretimler ortasında …

Gerilime doyamayanlara: Archive 81 benzeri 14 dizi ve film
  • 07.02.2022
  • 76 kez okundu

Dijital içerik platformlarından Netflix’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni dizisi ‘Archive 81’ ülkemizde de ilgi gören üretimler ortasında yer aldı.

Gizemli, akılalmaz, tehditkar ve sürükleyici içeriğiyle tansiyon ve bilim kurgu cinsindeki bu dizi, IMDb üzerinde 10 üzerinden 7.6 puan aldı.

Dizide, Birtakım hasarlı videokasetleri onaran bir arşivci, bunların kayıp direktörünün ve şeytani bir tarikatın karıştığı gizemli olayların içine çekiliyor.

Archive 81 dizisinin birinci dönemi, ortalama 53 dakika süren 8 kısımdan oluşuyor. Diziyi bir çırpıda bitirenler ise misal üretimleri aramaya başladı bile.

Pekala Archive 81 gibisi dizi ve sinemalar hangileri? İşte listemiz…

PENNY DEADFUL

STRANGER THINGS

Stranger Things, 1980’lerin başında kurgusal kırsal kasaba olan Hawkins, Indiana’da geçmektedir. Hawkins Ulusal Laboratuvarı görünüşte Amerika Birleşik Devletleri Güç Bakanlığı için bilimsel araştırma yapmaktadır lakin gizlice paranormal ve doğaüstü alanlarda insanların üzerinde deney yapmaktadır.

FERİA

Ebeveynlerinin mevtle sonuçlanan bir tarikat ritüeline katıldığını öğrenen iki kız kardeş, artık yeni bir gerçeklikle ve doğaüstü durumlarla karşı karşıyadır.

THE VOİD

Şerif yardımcısı Carter, ıssız bir yolda kan içinde kalan bir adam bulur. Carter, yaralı adamı işçi ile birlikte mahallî bir hastaneye götürür. … Hastalar ve hastane çalışanı yaşanan olay karşısında dehşete düşer. Hayatta kalanları müdafaaya çalışan şerif, onları hastanenin tabanında bulduğu yere götürür.

RİTÜEL

Ritüel, genç bir bayanın ve onun erkek arkadaşının İsveç’te mahallî bir pagan kültürünün avı haline gelene kadar geçirdikleri seyahati anlatıyor. … Bağlantılarının üzerinde kara bulutlar dolaşan çift, İsveç’in köyünde gerçekleştirecekleri bu tatili ilgilerini kurtarmak için son talih olarak görür.

AMERİCAN HORROR STORY

2011 yılında yayınlanmaya başlayan, Ryan Murphy ve Brad Falchuk tarafından yaratılmış olan kaygı dizisi American Horror Story, bir dehşet antolojisi olarak tanımlanıyor.

ARES

Amsterdam’ın seçkinlerinden olmayı hedefleyen hırslı bir üniversite öğrencisi, vahim bir sırrı sakladığından habersiz özel bir öğrenci birliğine katılır.

CASTLE ROCK

Stephen King cihanında geçen ruhsal dehşet serisi Castle Rock, King’in en sevilen yapıtlarındaki karakterlere ilişkin kıssalar ve birtakım mitolojik kıssaları birleştirerek Maine bölgesindeki ormanlık alanlarda karanlık ve aydınlığın savaşını izleyicilere sunuyor.

THE TERROR

Gerçek bir kıssadan uyarlanan dizi 1847 yılında geçiyor. Kraliyet Donanması, Northwest Passage’ı bulmak için tehlikeli bir seyahate atılır. Hudutlu kaynaklarla güçlü şartlarda yaşamaya çalışan beşerler gitgide umudunu yitirmekte günden güne paranoyaklaşmaktadır.

CHANNEL ZERO

1988 TV de yayınlanmış gizemli bir çocuk programını takıntı haline getirmiş bir adamı merkezine alan dizide karakterimiz çocukluğunda yaşadığı kabus üzere ölümcül birtakım olayların bu programla ilgisi olabileceğini düşünmeye başlıyor.

EQUINOX

Ablasının sınıf arkadaşlarıyla ortadan kaybolmasından sonra dehşetli vizyonlar gören Astrid 21 yıl sonra olayı araştırmaya başlar ve karanlık, ürpertici gerçeği keşfeder.

SERVANT

Dizi, küçük oğulları Jericho’ya dadı olması için Leanne isminde bir kızı işe alan Philadelphialı çift Dorothy ve Sean Turner’ın hayatını mevzu ediniyor.

BRAND NEW CHERRY FLAVOUR

Brand New Cherry Flavor, Los Angeles’a giderek sinema çekmek üzere olan genç bir bayanın öyküsüne odaklanıyor. Genç bayan, etrafta kediyle gezen bir yabancının garip teklifini kabul edecek ve işler yolundan çıkacaktır. Yabancıdan gelen teklif, genç bayanın kimden isterse intikam almasını sağlayacaktır.

THEM

Them, 1950’li yıllarda ekseriyetle beyazların yaşadığı Los Angeles’daki bir mahalleye taşınan siyahi bir ailenin öyküsünü mevzu ediyor. … Aile üyeleri kendilerini, komşuları ve doğaüstü güçler tarafından yok edilmekle tehdit edilen bir oyunun merkezinde bulur.

Etiketler: / /

Şimşek: Öngörülebilirliğin artırılması hayati önemde
Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini devralan Şimşek, "Orta vadede enflasyonun tek haneye düşürülmesi, her alanda öngörülebilirliğin artırılması ülkemiz için hayati...
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabinesini açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemin töreninden sonra yeni kabinesini açıkladı. Hakan Fidan Dışişleri Bakanı, Mehmet Şimşek de Hazine ve Maliye Bakanı olarak...
Erdoğan’ın kabinesindeki büyük değişimin detayları
Cumhurbaşkanı Erdoğan 18 kişilik kabinesinde büyük bir değişime imza atarken gelen isimler teknokrat ağırlıklı isimler oldu. Peki yeni kabinede dikkat...
Erdoğan yeni kabinesini açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemin töreninden sonra yeni kabinesini açıkladı. Hakan Fidan Dışişleri Bakanı, Mehmet Şimşek de Hazine ve Maliye Bakanı olarak...
Erdoğan: Salı günü ilk kabine toplantımızı yapacağız
Göreve Başlama Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinenin ilk toplantısını Salı günü yapacağını açıkladı. Erdoğan konuşmasında "85 milyonun tamamını bağrımıza...
Ankara’da sağanak yağış
Başkent Ankara'da etkili olan aşırı yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle dönerken, bazı ev ve iş yerlerini su bastı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de yemin etti
Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulunda yemin ederek resmen göreve başladı.
Türkiye Kosova’ya komando gönderiyor
Türkiye, NATO'nun talebi üzerine Kosova'ya komando taburu göndereceğini duyurdu. Ankara, Kosova'nın kuzeyindeki olayların diyalog yoluyla çözümü için çağrıda bulundu.
Berk Esen: Muhalefetin içeriden çürüme tehlikesi var
14 Mayıs öncesinde muhalefeti uyaran görüşleri nedeniyle bazı kesimlerin eleştirilerine uğrayan Esen, yerel seçimler öncesinde ise "muhalefetin içeriden çürümesi" tehlikesine...
Ermenistan Başbakanı, Erdoğan’ın yemin törenine katılacak
Ermenistan Başkanı Nikol Paşinyan, yeniden cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine katılacak.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ