$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Nihat Özdemir: Bir gün bile dayanacak gücüm kalmadı

1- Özdemir’in misyonu bıraktığını açıklaması sonrası TFF İdare Konseyi Üyeleri, ‘Biz de istifa edelim’ dedi. Lakin Özdemir, engelledi. 2- ‘Bu …

Nihat Özdemir: Bir gün bile dayanacak gücüm kalmadı
  • 05.04.2022
  • 115 kez okundu

1- Özdemir’in misyonu bıraktığını açıklaması sonrası TFF İdare Konseyi Üyeleri, ‘Biz de istifa edelim’ dedi. Lakin Özdemir, engelledi.

2- ‘Bu şahsi bir karardır’ diyen Özdemir, idare şurasındaki arkadaşlarına, ‘Sizler bu süreci kulüplerle birlikte götürürsünüz’ dedi.

3- Haziran ayında yapılacak harika genel şura toplantısına dek TFF başkanlığı misyonunu, vekaleten Servet Yardımcı yürütecek.

Öncelikle Nihat Özdemir için birkaç cümle yazmalıyım. Bu istifa ile Türk futbolu kaybetti, Özdemir kazandı. Yıprandığına, yıpratıldığına şahit oldum. Ve nitekim çok üzüldüm. Futbolumuz, emekleri için ona teşekkür borçlu. Artık gelelim, “Neden istifa etti?” sorusunun cevabına…

Herkesin bildiği gerçeği kendimize saklamayalım. Kulüpler Birliği neredeyse ikiye bölündü. Bu, yönetilmesi çok güç bir durum.

İki farklı görüş ve yaklaşım karşı karşıya. Bunun altını niçin çizdim? Zira bir kümede TFF Başkanlığı için yanıp tutuşan isimler var.

TFF BAŞKANLIĞI DALGASIZ DENiZ Mi

İkincisi yeni çıkacak spor yasası… Bu yasa kulüplerin kontrolünü TFF’den daha çok Gençlik ve Spor idaresine bırakıyor. Dahası bu yasa ile birlikte sorumluluk almaktansa federasyon başkanlığını daha dalgasız bir deniz olarak görenler de var. Şimdilik bu kadar yazalım ve dün neler olduğuna bakalım…

TFF’de hem idare konseyi hem kulüplerin de katılacağı bir yayın toplantısı vardı. Lider Nihat Özdemir ısrarla tüm Harika Lig kulüplerinin (hatta 1. Lig kulüplerinin de) bu toplantıya katılmalarını istedi. Davetini yineleyince tüm kulüplerin liderleri toplantı için saat 14.00’de Riva’ya geldi.

EVVEL LİDER VEKiLi SEÇiMi YAPILDI

Kulüpler Birliği ile yapılan toplantı öncesi TFF İdare Konseyi toplantısı Nihat Özdemir’in odasında başladı. Özdemir, Mehmet Baykan’dan boşalan lider vekilliği misyonu için Mustafa Çağlar ismini önerdi.

– “Mustafa Beyefendi uzun yıllardır federasyonda misyon yapıyor. Centilmen, beyefendi bir isim. Bu misyonu layıkıyla yürüteceğine eminim. Siz ne diyorsunuz arkadaşlar?”

Daha sonra yapılan oylamada Mustafa Çağlar ismi oybirliği ile onaylandı.

Gündemin başka unsurları de görüşüldükten sonra Nihat Özdemir yine kelam aldı…

KiMSENiN YÜZÜNÜ GÖRMEK iSTEMiYORUM

“Arkadaşlar, ben bugün prestijiyle vazifesi bırakıyorum. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Kimsenin yüzünü görmek istemiyorum.”

Odaya bir anda bomba düşmüş üzere oldu.

Özdemir devam etti: “Torunumu göremiyorum, işime gidemiyorum. Sonra da makûs adam oluyorum.”

Evvel lideri istifadan vazgeçirmeye çalışan yöneticiler bunun mümkün olmadığı görünce, “Birlikte istifa edelim” teklifini getirdiler.

HAKKINIZI HELAL EDiN

Nihat Özdemir buna da karşı çıktı:

“Bu şahsi bir karardır. Ve devamlılık temeldir. Ben vazifeye devam etmenizi istiyorum. İstifa etmek isteyen arkadaşlarımız varsa en azından bugün istifa etmesinler. Rica ediyorum.”

Bu defa “Genel şuraya kadar kalın” önerisi gündeme geldi. Özdemir, “Hayır” dedi.

“Bu kere benim güvenoyu için genel şura kararı aldığımı düşünecekler. Siz, yayın işi de dahil kulüplerle bu süreci yönetin. Artık ben yokum.”

Nihat Özdemir, toplantının akabinde Kulüpler Birliği ile bir ortaya geldi ve “Ben haklarımı helal ediyorum, siz de helal edin” diyerek vedalaştı ve ayrıldı.

 

Etiketler: / / / /

10 soruda “Fatih Terim Fonu”
Bankacı Seçil Erzan'ın "Fatih Terim Fonu" adı altında 18 kişiyi dolandırdığı iddiasında gözler Fatih Terim'e çevrildi. Ana davada "müşteki" yapılmayan...
ABB: Gökçek Dikmen’deki evden tahliye edilecek
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin Gökçek'in konut ve ofis olarak kullandığı taşınmazların belediye adına tesciline karar verdiğini duyurdu.
“Helal” kripto paralar Türk yatırımcılar için cazip mi?
Türk yatırımcıların kripto paralara yoğun ilgisi ile işlem hacmi artarken, İslami kurallara uygun olma iddiasındaki "helal" kripto ürünler de piyasaya...
AFP: İran Cumhurbaşkanı Reisi Türkiye’ye gitmiyor
Fransız Haber Ajansı, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin bugün Ankara'ya yapması beklenen ziyaretin gerçekleşmeyeceğini duyurdu.
AP Türkiye raportöründen Cumartesi Anneleri’ne destek
TİHV, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor'un, Cumartesi Anneleri’nin 2 Aralık’ta yapacağı eyleme gözlemci olarak katılacağını duyurdu.
İstanbul için fırtına uyarısı
İBB Afet Koordinasyon Merkezi, İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren fırtına beklendiğini açıklayarak vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısı yaptı.
Gazze’de ateşkes iki gün uzatıldı
Gazze'de Salı sabahına kadar sağlanan dört günlük ateşkes iki gün uzatıldı. Açıklama, İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapan Katar'dan geldi.
Washington’dan Ankara’ya: Artık harekete geçme zamanı geldi
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı James O'Brien, İsveç'in NATO üyeliği için "o anı iple çekiyoruz" dedi, Ankara’ya da "artık harekete geçme...
AB’den Gazze’de ateşkesin uzatılması için çağrı
AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Borrell ve Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanı Maliki, İsrail ve Hamas arasında Salı sabahı sona erecek...
Stoltenberg’den Ankara’ya İsveç baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ