$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Fenerbahçe’den İrfan Can Kahveci’den Galatasaray’a gönderme: “Onlardan daha kaliteli takımız”

Fenerbahçe’nin başarılı orta saha oyuncusu İrfan Can Kahveci, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Günün Röportajı’nda programına konuştu …

Fenerbahçe’den İrfan Can Kahveci’den Galatasaray’a gönderme: “Onlardan daha kaliteli takımız”
  • 06.04.2022
  • 107 kez okundu

Fenerbahçe’nin başarılı orta saha oyuncusu İrfan Can Kahveci, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Günün Röportajı’nda programına konuştu. Pazar günü Galatasaray ile oynanacak derbi maçla ile ilgili açıklamalarda bulunan başarılı isim, kadroyla ilgili de soruları yanıtladı.

Hafta sonu oynanacak derbi maçının hazırlıklarını kıymetlendirerek kelamlarına başlayan İrfan Can Kahveci, “Hazırlıklar hoş gidiyor, moralliyiz. Bir günlük müsaadenin akabinde bugün hoş bir idman yaptık. Yarın daha da tempomuzu artıracağız. Genel manada hazırlıkların güzel gittiğini söyleyebilirim. Derbi havasına giriyoruz. Daha evvelki maçlardan gelen bir seriyle moraller de yerinde. Herkesin yüzü gülüyor. Hoş bir ortam var. İnşallah en hoş halde hazırlanacağız.” dedi.

Son 7 maçta yakalanan galibiyet serisine değinen ulusal futbolcu, “Maç kazandıktan sonra, o seriyi yakaladıktan sonra gerisi geliyor. Grup daha da moralleniyor, oyuncuların performansı da artıyor. Esasen galibiyetler peşi sıra geldiğinde kadro, daha çok grup havasına girmiş oluyor. Daha hoş manzaraların ortaya çıktığını söyleyebilirim. Moraller yüksek olduğunda özgüven de artıyor. Taraftarımız da bu galibiyet serisinden sonra bizimle bir arada ve onlardan aldığımız güçle herkesin özgüveni artmış durumda. Bu seriler alışılmış ki grup için çok kıymetli, inşallah serileri devam ettiririz.” formunda konuştu.

“TARAFTAR GERİMİZDE DURDUKÇA SERİMİZ DEVAM EDER”

Son periyotta artan taraftar takviyesiyle birlikte gruptaki özgüvenin de yükseldiğine işaret eden İrfan Can, “Taraftarlarımız bazen sitemlerinde haklılar zira bizden daha çok şey bekliyorlar. Bizden daha uygun, daha çok performans bekledikleri için haklılar, hiçbir vakit bir şey diyemem. Seriye başladığımız vakit onların gücüyle daha da yeterli performans sergiliyoruz. Onlar ardımızda durduğu sürece, yanımızda olduğu surece biz bu seriyi devam ettiririz.” dedi.

HER ŞEYİME DİKKAT EDİYORUM”

Taraftarın kendisinden çok şey beklediğinin farkında olduğunu lisana getiren Kahveci, “Taraftarımızın benden beklentisi çok yüksek olduğu için bazen sitem edebiliyorlar, onlarında bu hakkı doğal ki. Zira büyük bir bonservis ödenerek alındım, yetenekli bir oyuncuyum, onların beklentisi çok yüksek benden. Natürel bu süreçte biraz şansızlıklar da yaşadım. Lakin hiçbir vakit pes etmeden çalışmaya devam ettim. Zira onların yüzünü güldürmek istiyorum. Benim performansım arttığı vakit hem onların yüzü hem de benim yüzüm gülüyor. Birebir biçimde özgüvenim de daha çok oluyor. Elimden geldiğince çok çalışıyorum. Her şeyime dikkat ediyorum; beslenmeme, uyku düzenime… Ayrıyeten ekstra çalışmalarıma da dikkat ediyorum zira bu sakatlıklar benim için güzel oldu diyebilirim zira daha uygun yaşamayı, daha yeterli çalışmayı, ne vakit ne yapabileceğimi öğrendim diyebilirim. Aslında hepsi bir deneyim. Bundan sonraki süreçte de elimden geldiğince ekibime katkı sağlamak istiyorum ki benden beklentinin farkındayım. İnşallah bu türlü devam eder.” diye konuştu.

“GALATASARAY’DAN DAHA KALİTELİYİZ”

Potansiyelini tam manasıyla yansıtamadığını lakin bu istikamette çalıştığını söz eden Kahveci, “Potansiyelimin şu anda %50’sini yansıtabiliyorum. Çalışmaya devam ediyorum. Bundan sonraki süreçte dediğim üzere inşallah %100’ümle, potansiyelimi daha öne çıkaracak halde devam ederim.” derken kelamlarını şu halde sürdürdü:

“Derbi alışılmış ki özel bir müsabaka lakin her zamanki üzere hazırlanmaya devam ediyoruz. Ligin birinci yarısında da derbi oynadık, oradan da hoş bir galibiyetle dönmüştük. Temennimiz bu maçtan da galibiyetle ayrılmak.”

Galatasaray’a oranla takım yapılanmasının çok daha üst düzeylerde olduğunu söyleyen ulusal futbolcu, “Şu an baktığımızda rakibimizin bir savı yok. Tek emelleri bizi yenmek olacaktır. Bizim ikincilik için büyük bir tezimiz var. Birebir halde bir serimiz var ve bunu devam ettirmek istiyoruz. Bu maça konsantre olacağız, bu maçı kazanmak istiyoruz. Yeneceğimizi de düşünüyorum zira bizim takım kalitemizin onlara nazaran daha üst düzeyde olduğunu söyleyebilirim. İnşallah yeneriz.” dedi.

“DÜNYANIN EN DEĞERLİ DERBİLERİNDEN BİRİ”

Fenerbahçe-Galatasaray maçının dünyanın en büyük derbilerinden biri olduğunu belirten İrfan Can Kahveci, “Takım içinde de konuşmaya başladık. Aslında Kayseri maçından evvel bile konuşulmaya başlandı. Lakin natürel Kayseri maçına odaklanmıştık. Artık derbi konuşmalarına devam ediyoruz. Bilhassa Mert’le bizim Galatasaray’la olan transfer periyodundan ötürü ikimizin ortasında olan konuşmalar da var. Yabancı oyuncular da bilincindeler. Birinci devre de beraberdik. Onlar da nasıl bir derbi olduğunu biliyorlar. Dünyanın en büyük derbilerinden biri; Fenerbahçe-Galatasaray maçı. O nedenle herkes şuurunda.” diye konuştu.

İrfan Can Kahveci kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Hoca aslında daima bizimle birebir konuşuyor. Derbi için de konuşuruz. O da keyifli. Derbi havasına girdi. Seri olduğu için de yüzü gülüyor. İnşallah bu türlü devam ederiz. Hoca ile hoş bir bağlantımız var. O aslında Fenerbahçe’nin içinden gelen bir insan. Her vakit nasıl daha yeterli olabilirizi konuşuyoruz. Ekiple yaptığı toplantılarda, tahlillerde bunu gösteriyor. Her vakit en güzelini yapmaya çalışıyoruz.

“ASİST YAPMAK, GOL ATMAKTAN DAHA KEYİFLİ”

Alanya ve Kayseri maçlarını farklı kazandık. Ligin birinci devresinde bu türlü farklı galibiyetlerimiz yoktu. Performanslar arttı, öz inanç yerine geldi. Birinci devrede de bu türlü skorlar bulabilirdik ancak bazen düşüşler olabiliyor. Herkesin performansı arttı, özgüveni yerine geldi. Bu türlü skorları daha çok bulabileceğimizi düşünüyorum. Goller inşallah devam eder. Daha fazla da olabilirdi fakat sakatlıklar, oynayamadığım maçlar oldu. Konya maçındaki golüm de hoştu fakat Kayseri maçındaki golüm bu sezonki gollerim içinde en hoşu diyebilirim. Golden çok asistten daha fazla keyif alıyorum. Daha çok asist ve gol atmayı deneyeceğim. Bunun için de çalışıyorum. İnşallah devamı gelir.

Derbi doğal kıymetli fakat bizim için her maç değerli. Bizim hedefimiz bundan sonraki her maçı kazanmak doğal ki ve çıkabildiğimiz kadar üst sıralara çıkmak.

“SUÇ TOP TOPLAYICI ÇOCUKTA DEĞİL”

Kayserispor karşısındaki golümü hem eşime hem de inşallah doğacak çocuğuma armağan ettim. Kayseri’de küçük kardeşimiz topu vermedi. Aslında cürüm onda değil, onu o psikolojiye sokan insanlarda. Sonuçta ben sevincimi yapıp topu geri vereceğim ona. Kardeşimiz küçük olduğu için idrak edemiyor olabilir, kabahati aslında onun etrafındaki insanlarda buluyorum. Sonrasında soyunma odasında arkadaşlarımla sevinci yaptık.

Taraftarlarımızdan beklentim maç bitene kadar bize dayanak olsunlar. Sonuna kadar yanımızda olsunlar. Aslında o denli olduğunda bizi stadımızda yenecek kadro yok. Öbür gruplarda oynarken de Şükrü Saracoğlu’na geldiğimde o büyülü havasını hissediyorum. Taraftarlarımız yanımızda olduğu sürece o stattan kimse çıkamaz.

Derbiyi aslında dışarıdan izlemek daha heyecanlı. İçindeyken natürel o heyecanı yaşayamıyorsun. Heyecanı yaşıyorsun lakin daha az heyecanlı oluyorsun. Zira oynuyorsun ve senin denetimin altında. Ancak küçüklükten beri dışarıdan izlediğim için o derbiler izlerken daha heyecanlı oluyor.

Kayseri maçında hoş bir gol attım inşallah derbide de atarım. Yapamadığım sevinci de tahminen bizim stat da yaparım. Maça bütün ailem gelecek.”

Etiketler: / / / /

Gazze’de ateşkes iki gün uzatıldı
Gazze'de Salı sabahına kadar sağlanan dört günlük ateşkes iki gün uzatıldı. Açıklama, İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapan Katar'dan geldi.
Washington’dan Ankara’ya: Artık harekete geçme zamanı geldi
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı James O'Brien, İsveç'in NATO üyeliği için "o anı iple çekiyoruz" dedi, Ankara’ya da "artık harekete geçme...
AB’den Gazze’de ateşkesin uzatılması için çağrı
AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Borrell ve Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanı Maliki, İsrail ve Hamas arasında Salı sabahı sona erecek...
Stoltenberg’den Ankara’ya İsveç baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
Stoltenberg’den Ankara’ya NATO baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
İsrail-Hamas ateşkesinin uzayacağı sinyali
İsrail ile Hamas arasında sağlanan dört günlük geçici ateşkesin süresinin uzayacağı yönündeki beklentiler artarken, İsrail Başbakanı Netanyahu, ateşkes sonrasında Hamas'a...
Antisemitizm tartışmaları: Elon Musk İsrail’de
X'in sahibi Elon Musk, hakkındaki antisemitizm tartışmalarının gölgesinde İsrail'de Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile bir araya gelecek.
Ülke genelindeki fırtınada 2 kişi öldü
AFAD, yurt genelinde etkili olan fırtına nedeniyle Sinop ve Konya’da 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 4'ü asker 10 kişinin de yaralandığını...
Yurt genelindeki fırtınada 2 kişi öldü
AFAD, yurt genelinde etkili olan fırtına nedeniyle Sinop ve Konya’da 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 4'ü asker 10 kişinin de yaralandığını...
İsrail Hamas’ın 1,2 milyon eurosuna el koydu
İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde ele geçirdiği ve Hamas'a ait olduğunu belirttiği 1 milyon 200 bin euroya el koyduğunu açıkladı. Bu...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ