$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Giresun-Ordu arası 15 dakikaya düşecek

Proje çalışmalarına 2007 yılında başlanılan Ordu Etraf Yolu’nun ihalesi, 553 milyon TL’ye yapılarak temelleri atıldı. Toplam uzunluğu, 21,4 …

Giresun-Ordu arası 15 dakikaya düşecek
  • 09.04.2022
  • 146 kez okundu

Proje çalışmalarına 2007 yılında başlanılan Ordu Etraf Yolu’nun ihalesi, 553 milyon TL’ye yapılarak temelleri atıldı. Toplam uzunluğu, 21,4 kilometre olan yolun birinci etabını oluşturan 10,4 kilometrelik alanın 500 metrelik bir kısmında görülen heyelan ise o günlerde çalışmaları olumsuz istikamette etkiledi.
Yaklaşık 75 metre uzunluğunda fore kazıkların çakılarak heyelan için tedbir alınan Ordu Etraf Yolu’nda maliyet ise 1,9 miyar TL’ye kadar yükseldi. Birinci etabında, 6 buçuk kilometre olan 3 çift tüp tünel, 44 metre uzunluğunda 1 köprü, 2 buçuk kilometrelik 5 çift köprü ve 2 tanesi köprülü olmak üzere 6 kavşağın yer aldığı yolun birinci etabı, 2019 yılında hizmete açıldı. Birinci etabın açılmasıyla 40 dakikalık kent içi geçişi, 10 dakikaya kadar düşerken, şoförler açısından da konforlu ulaşımın temelleri atılmış oldu.

DOĞU KARADENİZ’İ KAFKASYA’YA BAĞLAYACAK

Doğu Karadeniz’i Kafkasya’ya bağlayan Karadeniz Kıyı Yolu’nun en kıymetli etabı olan ve üretimine yaklaşık 12 yıl evvel başlanan, kendine mahsus coğrafik ve toprak yapısı sebebiyle 1. etabı yaklaşık 2 milyar lira ile ‘Karadeniz Bölgesi’nin en değerli yol yatırımı’ olan Ordu Etraf Yolu’nun 2. etabında çalışmalar devam ediyor.

Toplam 16 adet köprü, 6 tünel ve 7 adet kavşağı bünyesinde bulunduruyor. Ordu Üniversitesi ve üretimi devam eden Ordu Kent Hastanesi’ne de teması bulunan yol, hem ulaşımı kolaylaştıracak hem de kentin trafik akışını kolaylaştıracak.

“GİRESUN-ORDU ORTASI 15 DAKİKAYA İNECEK”

Eskipazar Mahalle Muhtarı İlhan Karaağaç, geçmiş yıllarda yolun geçtiği alanın atıl vaziyete olduğunu, yapılan çalışmalar ile bölgenin geliştiğini söyledi. Karaağaç, “2020 yılında ikinci etap çalışmalarına başlanan Ordu Etraf Yolu’nun, Giresun ve Ordu ortasındaki arayı 15 dakikaya indirecek. Ordu’nun merkezinde trafiği rahatlatacak. Şu anda Terzili ve Eskipazar’a ilişkin olan tünelin bir kısmı ve betonlanması bitti, ikinci kısımda da çalışmalar devam ediyor. Öbür tünellerde de çalışmalar sürüyor. İnşallah en kısa vakitte biter ve ulaşıma tam manasıyla açılır” dedi.

“BURADA SIK SIK KAZA OLUYORDU, TRAFİK RAHATLADI”

“Önceden bu taraflarda iki günde bir kaza oluyordu, yol kâfi değildi ve bayramlarda kent merkezinde 3-4 saat yol kapalı kalırdı” diyen Muhtar Karaağaç, “Ama şuanda birinci etabın açılması ile hafifledi, burası da açılınca Giresun-Ordu ortası 15 dakikaya düşecek. Yakın vilayetlerden gelen buradan transit, rahat bir halde geçecekler” diye konuştu.

Etiketler: / /

ABB: Gökçek Dikmen’deki evden tahliye edilecek
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin Gökçek'in konut ve ofis olarak kullandığı taşınmazların belediye adına tesciline karar verdiğini duyurdu.
“Helal” kripto paralar Türk yatırımcılar için cazip mi?
Türk yatırımcıların kripto paralara yoğun ilgisi ile işlem hacmi artarken, İslami kurallara uygun olma iddiasındaki "helal" kripto ürünler de piyasaya...
AFP: İran Cumhurbaşkanı Reisi Türkiye’ye gitmiyor
Fransız Haber Ajansı, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin bugün Ankara'ya yapması beklenen ziyaretin gerçekleşmeyeceğini duyurdu.
AP Türkiye raportöründen Cumartesi Anneleri’ne destek
TİHV, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor'un, Cumartesi Anneleri’nin 2 Aralık’ta yapacağı eyleme gözlemci olarak katılacağını duyurdu.
İstanbul için fırtına uyarısı
İBB Afet Koordinasyon Merkezi, İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren fırtına beklendiğini açıklayarak vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısı yaptı.
Gazze’de ateşkes iki gün uzatıldı
Gazze'de Salı sabahına kadar sağlanan dört günlük ateşkes iki gün uzatıldı. Açıklama, İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapan Katar'dan geldi.
Washington’dan Ankara’ya: Artık harekete geçme zamanı geldi
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı James O'Brien, İsveç'in NATO üyeliği için "o anı iple çekiyoruz" dedi, Ankara’ya da "artık harekete geçme...
AB’den Gazze’de ateşkesin uzatılması için çağrı
AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Borrell ve Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanı Maliki, İsrail ve Hamas arasında Salı sabahı sona erecek...
Stoltenberg’den Ankara’ya İsveç baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
Stoltenberg’den Ankara’ya NATO baskısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç'in ittifak üyeliğini henüz onaylamayan Ankara'ya tepki gösterdi. Genel Sekreter, Ankara'ya "Mümkün olan en kısa zamanda...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ