$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,85
€ EURO → Alış: 20,65 / Satış: 20,73

Dünyanın en sıra dışı hizmeti: Siz ofiste değilken, e-postalarınıza İzlandalı atlar cevap versin…

Önümüzdeki günlerde size çok saçma gelen bir “Ofiste Değilim” e-postası alırsanız, bu e-posta size bir at tarafından gönderilmiş olabilir. Nasıl …

Dünyanın en sıra dışı hizmeti: Siz ofiste değilken, e-postalarınıza İzlandalı atlar cevap versin…
  • 24.05.2022
  • 103 kez okundu

Önümüzdeki günlerde size çok saçma gelen bir “Ofiste Değilim” e-postası alırsanız, bu e-posta size bir at tarafından gönderilmiş olabilir. Nasıl diye düşünüyor olabilirsiniz ama bu durum, Visit Iceland’deki “OutHorse Your E-Mail” hizmetini başlatmaya karar veren bazı vizyonerler sayesinde gerçeğe dönüşmüş durumda.

Visit Iceland tarafından yürütülen bir anket, katılımcıların yüzde 55’inin tatildeyken günde en az bir kez e-postalarını kontrol ettiğini ve yaklaşık yüzde 60’ının, tatilde olmalarına rağmen yöneticilerinin bir yanıt beklediğini söylediğini gösterdi. Bu yüzden İzlanda, tatildeyken size yardımcı olacak benzersiz bir yanıt hizmeti sunmaya karar vermiş.

Muhtemelen “atlara yazmayı nasıl öğrettiler” sorusunun cevabını merak ediyorsunuzdur. Visit Iceland ve Inspired By Iceland tarafından yayınlanan bir video, bir ekibin bir atölyede devasa ahşap levhalarla at boyutunda bir QWERTY klavye üretmeye çalışmalarını gösteriyor.

Daha sonra bu devasa yazı platformu, Ofiste Değilim e-postalarını yazan daktilo atlarının dokunuşunu tamamlamak için arka planda İzlanda’nın etkileyici bir görünümüyle dışarıya yerleştiriliyor. Kendi e-postalarınızı Hvítárholt’tan Litla Stjarna Star, Hvammi’den Hrímnir ve Þorkellshó’dan Hekla’nın size yardımcı olmak için beklediği Visit Iceland web sitesi aracılığıyla yazabilirsiniz.

Litla Stjarna hızlı ama uykulu, Hrímnir kararlı ve verimli, belki de en önemlisi parlak saçlara sahipken, Hekla ise arkadaş canlısı ve “moda kurumsal kelimeler konusunda eğitimli.

OutHorse Your Email, alınabilecek en iyi Ofiste Değilim e-posta çeşidi olmanın ve ülkenin reklamını yapmanın harika bir yolu olmanın ötesinde, İzlanda’nın eşsiz atlarını sergilemek için de iyi bir fırsat olarak öne çıkıyor. Inspired by Iceland’in bir Facebook gönderisi, “İzlanda atını bu kadar özel yapan birçok şeyden biri, ne kadar renkli olduklarıdır” diyor ve devam ediyor: “40’tan fazla renk ve 100 varyasyon ile gerçekten de tüm dünyadaki en renkli ırklardan biri!

İzlanda atı (Equus ferus caballus), dünyadaki en safkanlardan biri ve insanlar ile tarihsel ilişkileri, bu hayvanlar arasında bazı benzersiz özelliklerin ortaya çıkmasına sebep olmuş. 2016 tarihli bir makale, Orta Çağ İngiltere’sinde MS 850’den bir süre sonra atların binicilik için yürüyüşlerini iyileştiren bir alelin (bir özelliği belirleyen bir genin atlernatif hallerinden her biri) ortaya çıktığı ve kısa süre sonra İzlanda atlarında tespit edildiği sonucuna vardı.

Bu, hayvanları İngiltere’den İzlanda’ya götüren İskandinav yerleşimcilerinin, sürmenin daha rahat olduğu hareketlere sahip olan hayvanları seçmiş ve taşımış olduğunu gösteriyor.

Etiketler: /

İsveç terörle mücadele yasasını sertleştiriyor
İsveç Adalet Bakanı, Haziran ayında yürürlüğe girmesi beklenen yeni yasayla sadece belirli bir terör olayına karışanların değil, terör örgütleriyle her...
AYM’de İrfan Fidan neden kaybetti?
Anayasa Mahkemesi'nde yapılan başkanlık seçimlerini 8 oy alan Zühtü Arslan kazanması, İrfan Fidan'ın kaybetmesi ne anlama geliyor? DW Türkçe'den Alican...
Norveç’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Norveç'in Ankara Büyükelçisi'nin ülkede yarın Kur'an-ı Kerim'e karşı saldırı içeren bir protesto gösterisi planlandığının öğrenilmesi üzerine Dışişleri Bakanlığına çağrıldığı bildirildi.
Fin halkı İsveç olmadan NATO’ya katılmaya sıcak bakıyor
Finlerin çoğu, İsveç'in NATO üyeliğine yönelik onay süreci Türkiye'nin karşı çıkması nedeniyle daha da uzadığı takdirde bu ülkeyi beklememeleri gerektiğini...
Türkiye’nin kabul etmediği asbestli gemi batırılacak
Türkiye'nin çevrecilerin yoğun tepkisi sonucu sökümünü gerçekleştirmeyi kabul etmediği asbestli Brezilya gemisi, Atlas Okyanusu'nda batırılacak.
AYM Başkanlığı’na yeniden Zühtü Arslan seçildi
2015 yılından bu yana Anayasa Mahkemesi başkanlığını yürüten Zühtü Arslan bu göreve üçüncü kez seçildi.
Nebati: EYT’nin bütçeye maliyeti 255 milyar lira
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT düzenlemesinin 2023 bütçesine maliyetinin 255 milyar lira olduğunu açıkladı. Nebati, "Kasada hazır duruyor"...
Ortadoğu’daki gerilim İsrail’le normalleşmeyi nasıl etkiler?
Türkiye seçimler öncesinde bir taraftan İsrail ile normalleşme sürecini devam ettirmek isterken, diğer yandan Filistin konusunda hassas tabanını gözetmeye çalışıyor.
AKP iktidarına yön veren aktör: MHP
Sinan Ateş cinayetiyle gündemde olan MHP'ye kim oy veriyor? Siyasete nasıl yön veriyorlar? DW Türkçe'den Burcu Karakaş, 54. yaşını kutlamaya...
AB’den Bulgaristan-Türkiye sınırına İHA gönderme planı
AB Komisyonu, yasa dışı göçün engellenmesi için dört maddelik plan açıkladı. Önlemler arasında Türkiye-Bulgaristan sınırına İHA'lar gönderilmesi ve Frontex'in varlığının...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ