$ DOLAR → Alış: 27,39 / Satış: 27,49
€ EURO → Alış: 28,91 / Satış: 29,02

DEÜ’nün Başarılı Miniklerinden Rektör Hotar’a Ziyaret

Farklı alanlardaki başarılarıyla yerel ve uluslararası yarışmalarda derece elde eden Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Özel 75. Yıl Eğitim Kurumları öğrencileri, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı ziyaret etti.

DEÜ’nün Başarılı Miniklerinden Rektör Hotar’a Ziyaret
  • 25.04.2023
  • 39 kez okundu

Farklı alanlardaki başarılarıyla yerel ve uluslararası yarışmalarda derece elde eden Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Özel 75. Yıl Eğitim Kurumları öğrencileri, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı ziyaret etti. Öğrencilerle tek tek ilgilenerek tebriklerini ileten ve çocuklarla bayramlaşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Başarı çıtasını her geçen gün yükselterek ilklere imza atmayı sürdüren DEÜ Özel 75. Yıl Eğitim Kurumları’nın ülkemizin geleceğine yön vermeye hazırlanan öğrencilerinin elde ettikleri başarılarla gurur duyuyoruz” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Özel 75. Yıl Eğitim Kurumları’nın Buca ve İzmir geneli ile uluslararası düzeyde gerçekleştirilen yarışmalarda derece elde eden öğrencileri, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı ziyaret etti. Okul yönetimi ve eğitimciler eşliğinde DEÜ Rektörlüğünde gerçekleştirilen ziyarette, bilim, edebiyat, sanat ve spor alanlarındaki organizasyonlarda başarı sağlayan öğrenciler ödüllendirildi. Öğrencilerle tek tek ilgilenerek tebriklerini ileten ve çocukların bayramını kutlayan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Başarı çıtasını her geçen gün yükselterek ilklere imza atmayı sürdüren DEÜ Özel 75. Yıl Eğitim Kurumları’nın ülkemizin geleceğine yön vermeye hazırlanan öğrencilerinin elde ettikleri başarılarla gurur duyuyoruz. Bugün kendilerini ve onları yetiştiren değerli hocalarını Rektörlüğümüzde ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi.

BAŞARI TESADÜF DEĞİL

DEÜ Özel 75.Yıl Eğitim Kurumları’nda okuyan öğrencilerin her alanda yetkin eğitimciler tarafından yetiştirildiğini söyleyen Rektör Hotar, elde edilen başarının tesadüf olmadığını, planlı bir sürecin meyvesi olduğunu vurguladı. Rektör Hotar, “Öğrencilerinin bireysel yönlerini keşfeden, onları bilim, spor, sanat ve diğer alanlarda yeteneklerine göre yönlendiren eğitim kurumumuz, dünya standartlarında verdiği hizmetle eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Üniversitemizin eğitim-öğretimdeki tecrübesini aktardığı 75. Yıl Eğitim Kurumları’nın farklı alanlarda geçmişten bugüne başarı elde ederek, DEÜ’yü yerelde ve uluslararası arenada gururla temsil eden öğrencilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.

ÖDÜL ALAN ŞİİRİNİ OKUDU

“23 Nisan Senin” adlı şiiri ile Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği yarışmada birinciliği elde eden Ceren Dila Tanarslan, eserinin basılı halini Rektör Hotar’a hediye etti. Şiirini ziyaret sırasında bir kez daha seslendiren Tanarslan, Rektör Hotar ve DEÜ Üst Yönetimi tarafından tebrik edildi. DEÜ Özel 75.Yıl Eğitim Kurumları’nın eğitim koşullarını her geçen gün bir üst seviyeye taşıdığını ifade eden Rektör Hotar, “Eğitim koşullarını her geçen gün bir üst seviyeye taşıdığımız okulumuzda okuyan evlatlarımızın gözlerinden öpüyor; yetiştirdikleri nesillerle geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan eğitimcilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadesinde bulundu.

FARKLI ALANLARDA ÖDÜL YAĞMURU

DEÜ Özel 75. Yıl Eğitim Kurumları’nın farklı alanlarda derece kazanan öğrencilerinin başarıları göz doldurdu. Buna göre; T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Okul Sporları Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Küçük Kızlar Uzun Atlama’da İzmir il ikincisi Beren Osmanoğulları, Türkiye Yüzme Federasyonu’nca “Yılın En Değerli Kadın Sporcusu” ödülü Sevgi Erdem, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “Ulusal Egemenlik ve Bayram Sevinci” temalı Şiir Yazma Yarışması birincisi Ceren Dila Tanarslan, “Milli Egemenlik ve Ulus Olma Bilinci” Konulu Kompozisyon Yazma Yarışması birincisi Nil Sevim, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” temalı Resim Yarışması üçüncüsü Bade Balım Taşkesen olurken; Bilim Kahramanları Derneği’nin Uluslararası Robotik Kodlama Yarışması sonucunda “Kaşifler Aramızda Ödülü”nü ise Bade Soylu, Ege Çınar Özyenginer, Emre Gümüş, Efe Çilengiroğlu, Deniz Eren Çırak ve Çınar Özdemir paylaştı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Etiketler: / / / /

Türkiye Kuzey Irak’tan petrol ithalatını yeniden başlatıyor
Kuzey Irak'tan Ceyhan limanına yapılan, Türkiye'nin Mart ayında durdurduğu petrol ithalatının bu hafta içinde başlatılacağı açıklandı.
Merkel’den Erdoğan anısı: Onların Başbakanı benim
Almanya'nın eski başbakanı Merkel, Almanya'da yaşayan Türkler konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme geldiğini ve kendisine "Onların Başbakanı benim" dediğini söyledi.
Ankara’da bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara saldırısının ardından Kuzey Irak’a hava operasyonu
Ankara'da dün İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü girişine gerçekleştirilen saldırı girişimini PKK üstlendi. TSK, Irak'ın kuzeyindeki hedeflere hava operasyonu düzenledi.
Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara’daki saldırıda yanıtı aranan sorular
Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik saldırının ardından iki sorunun yanıtı aranıyor: İki saldırgan silahlarla Kayseri'ye nasıl geldi? Çalıntı araç Ankara'ya...
NATO ve AB’den Türkiye ile dayanışma mesajı
Ankara'da düzenlenen saldırı sonrasında NATO ve AB'den saldırıyı kınama, Türkiye ile dayanışma mesajları geldi.
Erdoğan: Avrupa Birliği’nden herhangi bir beklentimiz yoktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'deki konuşmasında muhalefete yeni anayasa için iş birliği çağrısı yaparken, AİHM ile AB'ye yönelik sert açıklamalarda bulundu.
TİP Can Atalay için Özgürlük Yürüyüşü başlattı
TİP, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın da aralarında bulunduğu Gezi tutuklularının tahliye edilmemesi nedeniyle Hatay'dan Ankara'ya Özgürlük Yürüyüşü başlattı. TİP'li vekiller...
ABD’de kapanma son dakikada atlatıldı
ABD'de bugün başlayan yeni mali yıla dair federal bütçe üzerindeki anlaşmazlık nedeniyle oluşan kapanma tehlikesi son dakikada aşıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ