$ DOLAR → Alış: 27,39 / Satış: 27,49
€ EURO → Alış: 28,91 / Satış: 29,02

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD’li yetkililer, Türkevi’ne saldıran teröristi bulmanız gerekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD’li yetkililer, Türkevi’ne saldıran teröristi bulmanız gerekiyor
  • 23.05.2023
  • 122 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD’li yetkililer, Türkevi’ne saldıran teröristi bulmanız gerekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin New York kentindeki Türkevi’ne yönelik saldırıya sert tepki gösterdi. ABD’li yetkililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkevi orada size bir emanettir. Türkevi’nin camlarını levye ile kıran bu teröristi bulmanız gerekiyor” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'li yetkililer, Türkevi'ne saldıran teröristi bulmanız gerekiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde Büyük Rumeli Buluşması’nda konuştu.

New York’ta Türkevi’ne yapılan saldırıyı kınayan Erdoğan, ABD’li yetkililere “Türk Evi orada size bir emanettir. Bu teröristi bulmanız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Bizim sadece Rumeli’de değil 3 kıta 7 iklimde gönüllerimizin bir olduğu nice kardeşlerimiz var. Bizim dili, dini, kültürü farklı olsa da umudunu ülkemizin başarısına bağlamış 100 milyonlarca dostumuz var. Karşımda Türkiye aşıklarının temsilcilerini görüyorum. Sizlere şahsım ve dava arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Dosta güven aşılayan dik duruşunuz için teşekkür ederim. 14 Mayıs seçimlerindeki desteğiniz için teşekkür ederim. 28 Mayıs’ta sandıktan çıkan müjde için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Tarih boyunca millet olarak tüm dünyaya insanlık dersi verdik. Önce Çanakkale’de büyük bir destan yazdık, dünyanın en büyük ordularını Çanakkale’ye dar ettik. Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde istiklal harbimizi zaferle taçlandırdık. Osmanlı’dan beri süren göçlerde binlerce insanımız hayatını kaybetti. Doğdukları topraklarda zulme uğrayan insanlarımız, kardeşimiz son çare olarak Cumhuriyet topraklarına sığındı. Türkiye başı dara düşen her kardeşine bir esenlik yurdu oldu. Milletle el ele vererek bu topraklarda özgürce yaşamaya çalıştık. Nice saldırıları göğüsleyerek Türkiye’yi bugünlere getirdik. Bunu da hep birlikte başardık. Siz kardeşlerimizin emekleriyle ülkemizi bugünlere ulaştırdık.

Batı Trakya, Bulgaristan’tan gelen kardeşlerimiz bu ülkenin göçmeni değil asli evladıdır. Sizlerin aileleri ana yurtlarına, baba evlerine geldiler. Bizler birbirimize sarıldık ve kucaklaştık. Nüfusunun yüzde 80’i çoğunluğuyla Müslüman olan şehirlerde bugün bir avuç Müslüman yaşıyor. Batı hep bunu görmezden geliyor. Lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar Avrupa’da yaşanan bu kültür katliamına ses çıkarmadılar.

ABD’de Türkevi`ne saldırı

Ne yazık ki bunlar katillere yolu açarak onlara yardımcı oldular. Söz konusu Müslüman’ın ve Türk’ün hayatı olunca zulmü engellemek yerine hep üç maymunu oynadılar. Avrupa’da PKK baktı ki iş kötüye gidiyor seçmenlere saldırmaya başladı. Yetmedi ABD’de BM’nin karşısındaki Türkevine saldırdılar, camlarını kırdılar. Hani siz demokrattınız? Türkevine saldırmak size ne kazandıracak? Biz de buradan ABD’nin yetkililerine ‘süratle bu teröristi bulmanız lazım’ demeyecek miyiz? Acaba benzer durum Türkiye’de olsa buna nasıl bakacaksınız. Biz de şimdi ABD’den bu teröristi bulmalarını bekliyoruz

Türkiye Kuzey Irak’tan petrol ithalatını yeniden başlatıyor
Kuzey Irak'tan Ceyhan limanına yapılan, Türkiye'nin Mart ayında durdurduğu petrol ithalatının bu hafta içinde başlatılacağı açıklandı.
Merkel’den Erdoğan anısı: Onların Başbakanı benim
Almanya'nın eski başbakanı Merkel, Almanya'da yaşayan Türkler konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme geldiğini ve kendisine "Onların Başbakanı benim" dediğini söyledi.
Ankara’da bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara saldırısının ardından Kuzey Irak’a hava operasyonu
Ankara'da dün İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü girişine gerçekleştirilen saldırı girişimini PKK üstlendi. TSK, Irak'ın kuzeyindeki hedeflere hava operasyonu düzenledi.
Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara’daki saldırıda yanıtı aranan sorular
Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik saldırının ardından iki sorunun yanıtı aranıyor: İki saldırgan silahlarla Kayseri'ye nasıl geldi? Çalıntı araç Ankara'ya...
NATO ve AB’den Türkiye ile dayanışma mesajı
Ankara'da düzenlenen saldırı sonrasında NATO ve AB'den saldırıyı kınama, Türkiye ile dayanışma mesajları geldi.
Erdoğan: Avrupa Birliği’nden herhangi bir beklentimiz yoktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'deki konuşmasında muhalefete yeni anayasa için iş birliği çağrısı yaparken, AİHM ile AB'ye yönelik sert açıklamalarda bulundu.
TİP Can Atalay için Özgürlük Yürüyüşü başlattı
TİP, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın da aralarında bulunduğu Gezi tutuklularının tahliye edilmemesi nedeniyle Hatay'dan Ankara'ya Özgürlük Yürüyüşü başlattı. TİP'li vekiller...
ABD’de kapanma son dakikada atlatıldı
ABD'de bugün başlayan yeni mali yıla dair federal bütçe üzerindeki anlaşmazlık nedeniyle oluşan kapanma tehlikesi son dakikada aşıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ