$ DOLAR → Alış: 27,39 / Satış: 27,49
€ EURO → Alış: 28,91 / Satış: 29,02

Türkiye’nin En Yaşanılabilir Birinci, Dünya’nın En Yaşanabilir İkinci Şehri; Avcılar

Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen 75’den fazla ülkenin ve yaklaşık 100 bin şehrin katılımıyla bu yıl Malta’da düzenlenen ‘Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri’nde (Liv Com) Avcılar Belediyesi başarılı çalışmaları ile ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin En Yaşanılabilir Birinci, Dünya’nın En Yaşanabilir İkinci Şehri; Avcılar
  • 03.06.2023
  • 50 kez okundu

Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen 75’den fazla ülkenin ve yaklaşık 100 bin şehrin katılımıyla bu yıl Malta’da düzenlenen ‘Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri’nde (Liv Com) Avcılar Belediyesi başarılı çalışmaları ile ödüle layık görüldü.

1997 yılında başlatılan, yerel çevre ve kalkınma yönetimi konusunda uluslararası en iyi uygulamaları öne çıkaran dünyanın en önemli “global ödüllü yarışmalarından biri olan “ULUSLARARASI YAŞANABİLİR TOPLULUKLAR /LİV COM “ ödüllerinde, AVCILAR büyük başarı ödülünü aldı.

Avcılar Belediye Başkanı Sayın Turan Hançerli ödül sonrası yaptığı açıklamada:

“Deprem kuşağı olan kentimizin öncelikli sorunu olan kentsel dönüşümden, iklim krizine; çevreye, kültüre, eğitime, sanattan, spora, çocuklar, gençler, kadınlar başta olmak üzere tüm halkımıza verdiğimiz hizmetle, Dünyaya örnek olan çalışmalarımızla yaşam kalitesini artırmak ve daha yaşanabilir bir toplum oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Ülkemizi uluslararası düzeyde başarıyla temsil etmekten büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Birlikte daha güzel, daha yaşanabilir bir Avcılar inşa etmeye devam edeceğiz.

Teşekkürler, Avcılar. Hep birlikte daha iyiye, daha güzele!” ifadesini kullandı.

Yarışmada, Birinci sırayı Birleşik Arap Emirlikleri’nden Abu Dabi alırken, Avcılar ikinci, ülkemizden Eskişehir Belediyesi ise üçüncü sırayı aldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Etiketler:

Türkiye Kuzey Irak’tan petrol ithalatını yeniden başlatıyor
Kuzey Irak'tan Ceyhan limanına yapılan, Türkiye'nin Mart ayında durdurduğu petrol ithalatının bu hafta içinde başlatılacağı açıklandı.
Merkel’den Erdoğan anısı: Onların Başbakanı benim
Almanya'nın eski başbakanı Merkel, Almanya'da yaşayan Türkler konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme geldiğini ve kendisine "Onların Başbakanı benim" dediğini söyledi.
Ankara’da bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara saldırısının ardından Kuzey Irak’a hava operasyonu
Ankara'da dün İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü girişine gerçekleştirilen saldırı girişimini PKK üstlendi. TSK, Irak'ın kuzeyindeki hedeflere hava operasyonu düzenledi.
Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara’daki saldırıda yanıtı aranan sorular
Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik saldırının ardından iki sorunun yanıtı aranıyor: İki saldırgan silahlarla Kayseri'ye nasıl geldi? Çalıntı araç Ankara'ya...
NATO ve AB’den Türkiye ile dayanışma mesajı
Ankara'da düzenlenen saldırı sonrasında NATO ve AB'den saldırıyı kınama, Türkiye ile dayanışma mesajları geldi.
Erdoğan: Avrupa Birliği’nden herhangi bir beklentimiz yoktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'deki konuşmasında muhalefete yeni anayasa için iş birliği çağrısı yaparken, AİHM ile AB'ye yönelik sert açıklamalarda bulundu.
TİP Can Atalay için Özgürlük Yürüyüşü başlattı
TİP, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın da aralarında bulunduğu Gezi tutuklularının tahliye edilmemesi nedeniyle Hatay'dan Ankara'ya Özgürlük Yürüyüşü başlattı. TİP'li vekiller...
ABD’de kapanma son dakikada atlatıldı
ABD'de bugün başlayan yeni mali yıla dair federal bütçe üzerindeki anlaşmazlık nedeniyle oluşan kapanma tehlikesi son dakikada aşıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ