$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Boyner Grup 1 milyar Dolar Ciro ile Yılı Kapatmaya Hazırlanırken, Ezberleri Yine Bozuyor

Türkiye’de perakende dinamiklerini kökünden değiştiren ve hem mağaza hem de online alışverişte birçok ilke imza atan Boyner Grup, yıl sonu beklentisini açıkladı

Boyner Grup 1 milyar Dolar Ciro ile Yılı Kapatmaya Hazırlanırken, Ezberleri Yine Bozuyor
  • 03.10.2023
  • 42 kez okundu

Türkiye’de perakende dinamiklerini kökünden değiştiren ve hem mağaza hem de online alışverişte birçok ilke imza atan Boyner Grup, yıl sonu beklentisini açıkladı. Perakende sektörünün rekabetçi yapısına vurgu yapan Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, “2023 yılında kârlılık rasyolarımız enflasyon etkisinin ötesinde büyüdü. Brüt kâr marjımız pandemi öncesi döneme göre 5,4 puan arttı. 2023 yılını 1 Milyar dolar ciro ile kapatacağız” dedi.

Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, ekonomi dergisinin Ekim sayısına verdiği röportajda grubun dönüşüm sürecine dair çarpıcı açıklamalarda bulunurken, önümüzdeki dönemi değerlendirdi. Ekonomi gündemine atıfta bulunan Boyner, Türkiye’deki ekonomi yönetiminin bu enflasyonist ortamdan çıkmak için çok doğru bir programla ilerlediğini düşündüğünü belirterek, bağımsız kurumlar ve kayıt dışı ekonomi gibi alanlarda yapısal reformların da önünün mutlaka açılması gerektiğinin altını çizdi. Kararlarını sadece Ankara’nın rotasına göre değil dünyada olan biten her yeni olaya göre şekillendirdiklerini ifade eden Boyner, “Perakende sektöründe kusursuz bir rekabet ortamı var. Biz kararlarımızı sokağa bakarak, müşterimizi dinleyerek veriyoruz. Hem kurumsal hem durumsal karar vermemizi sağlayan atak politikalarımız var” diye konuştu.

Online büyüme hız kazandı

Online alışverişte büyümenin pandemi sonrası dönemde ivme kazandığını anlatan Cem Boyner, “Boyner.com üzerinden yapılan satışlarımız yüzde 832 arttı. Online satışlarımız ise toplamda yüzde 392 arttı. Ciromuzun yüzde 25 online’dan geliyor, bu oran gittikçe artacak. Bunlar bizim sektörümüzde çok çarpıcı büyüme rakamları. Bu gelişmeler doğru yolda olduğumuzu ve işimizi çok iyi yaptığımızı bir kez daha kanıtlıyor” diye konuştu. 

Boyner Büyük Mağazacılık markasıyla grubun perakende sektöründe benzeri olmayan bir yapıda müşteriye deneyim sunduğunu ifade eden Boyner, büyük bir dönüşümün tam ortasında, 15 milyonu aşan müşteri ile pazar payını arttırarak hızlı ve karlı bir şekilde büyüdüklerine dikkat çekti. Yeni Istinyepark Boyner ve 2024’te tamamlanacak yeni Boyner online hizmetlerinin bu dönüşümün yüzü olacağını belirtti.

Boyner Now’da aylık yüzde 24 büyüme yakaladık

Boyner Grup’un mali açıdan başarılı bir yıl geçirdiğinin altını çizen Cem Boyner, “Yaptığımız doğru yatırımların meyvesini topladık. Neredeyse sıfıra yakın bir borçlulukla, 1 milyar dolar ciroya gidiyoruz. Müşterilerimize online alışveriş ve offline alışverişi bir arada sunduğumuz, 90 dakikada ya da randevulu teslimat ile en yakın Boyner’den sipariş verebilen ve evde farklı bedenlerin denenerek seçilen ürünlerin ödemesinin yapılabildiği Boyner Now her ay ortalama yüzde 24 büyüyor” dedi.

Hopi fintech şirketine dönüşüyor, kartsız taksit dönemi başlıyor  

Bir Boyner Grup şirketi olan Hopi, 2015’te bir sadakat uygulaması olarak hayata geçirilmişti. Cem Boyner, geçen 8 yılda ise 16 milyon kullanıcı­ya ulaşmayı başaran Hopi’deki yeniliklere de değindi. Boyner, “Hopi bir fintech şirketine dönüşüyor.  Advantage Card ile senetli taksit işini kredi kartına yükleyerek perakende de bir devri başlatmıştık. Şimdi de Hopi ile kartsız taksit dönemini başlatacağız. Bu yepyeni alışveriş deneyimi ile yeni çığır açacağız, biz icat seven, yapılmayanı yapan bir grubuz” dedi.

Diğer grup şirketleriyle ilgili de bilgi veren Boyner, “Grubun 70 yıllık köklü tarihinin amiral gemisi Altınyıldız ortalama 60 milyon dolarlık ciroyla, ihracatta da büyümeye devam ediyor. Altınyıldız Classics ise erkek giyiminde Türkiye’de lider marka konumunda. 50’yi aşan mağaza sayısıyla yurt dışında da çok önemli bir ayak izine sahip. Brooks Brothers enfes koleksiyonlarla sağlam bir yere oturdu” diye konuştu.

Altın çocuklarımızın yeri altın şirketlerimizde hazır!

Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına büyük umutlarla girdiklerini belirten Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı, ülkemizin genç kuşağına da önemli mesajlar verdi. Boyner, “Günümüzün çetin koşulları yüzünden maalesef beyin göçü giderek artıyor. Ülkemizin bu altın çocukları gelecek hayallerini hep memleket dışında bir yere kapağı atma üzerine kuruyorlar. Daha yeni başlayacağımız bir yolun en başında o kıymetlerimizi kaybediyor olmak gerçekten bende bir yara. Umutlarımızın yeşerdiği, yarınlara göğsümüzü gere gere baktığımız gün bugün oysa. Bir yüzyılı geride bırakıp, yenisine yelken açtığımız gün bugün. Buradan başta gençler olmak üzere giden herkese sesleniyorum. Cumhuriyetimizin 2.yüzyılını kurgularken siz olmadan asla olmaz. Hepimizin bu ülkenin altın çocuklarına ihtiyacı var ve Türkiye’nin altın şirketlerinde yerleri zaten hazır!” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Etiketler: / / / /

İsrail’den Han Yunus’taki sivillere kenti boşaltma uyarısı
Gazze Şeridi'nin güneyinde de saldırılarını yoğunlaştıran İsrail, sivillere Han Yunus ve çevresindeki bölgelerinde boşaltılması uyarısında bulundu.
Beş soruda Uluslararası Ceza Mahkemesi ve Türkiye
Uluslararası Ceza Mahkemesi, Ortadoğu'da yaşanan son çatışmalarla ilgili devreye girebilir mi? Türkiye, İsrail'den mahkeme nezdinde davacı olabilir mi?
AP Türkiye Raportörü Cumartesi Annelerinin eylemine katıldı
AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Cumartesi Annelerinin Galatasaray'daki eylemine gözlemci olarak katıldı.
Mansur Yavaş yeniden aday olmak için başvurdu
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerel seçimlerde yeniden başkan adayı olabilmek için CHP Ankara İl Başkanlığına başvurdu. Yavaş, İYİ...
Gazze’de yeni ateşkes anlaşması için koşullar zorlaşıyor
Hamas, ateşkesin sona ermesinin ardından Gazze'yi vurmaya devam eden İsrail'in saldırılarında 240 kişinin öldüğünü duyurdu. Katar, İsrail saldırılarının yeni bir...
Erdoğan’dan “Fatih Terim Fonu” hakkında ilk açıklama
"Fatih Terim Fonu" adı altında yapıldığı öne sürülen dolandırıcılık iddialarıyla ilgili ilk kez konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye hukuk devletidir ve...
Gazze’de çatışmalar yeniden başladı: Ölü sayısı artıyor
Gazze'de İsrail ile Hamas arasında yedi gündür süren geçici ateşkes sona erdi. İsrail bombardımanında 32 Filistinlinin yaşamını yitirdiği bildirilirken İsrail,...
Yeşil ekonomi: Kömürden çıkış enflasyonu nasıl düşürür?
Bilimsel çalışmalara göre yeşil ekonomi modeliyle Türkiye'de milli gelir ve istihdam artabilir, enerji faturası azalarak enflasyon düşebilir. Kömürden çıkış, enflasyonda...
Trump’a Kongre’ye baskın davasında dokunulmazlık yok
Trump hakkında Capitol baskınını azmettirdiği gerekçesiyle dava açılabilecek. Temyiz mahkemesi, Trump'ın açıklamalarının dokunulmazlık çerçevesinde değerlendirilemeyeceğine hükmetti.
BM: Gazze’de çatışmaların başlaması bir felaket
BM insan hakları yetkilisi Türk, Gazze'de çatışmaların yeniden başlamasını "Felaket" olarak tanımladı. Öte yandan İsrail'in Hamas'ın saldırılarından önceden haberi olduğu...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ