$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Anthony Blinken’den dünya ile dalga geçer gibi açıklama geldi

Anthony Blinken’den dünya ile dalga geçer gibi açıklama geldi
  • 11.11.2023
  • 234 kez okundu

Anthony Blinken’den dünya ile dalga geçer gibi açıklama geldi

ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken’den, dünya ile dalga geçer gibi açıklama geldi. 

Blinken,” Gazze’de sivillerin korunması için daha fazlası yapılmalı” dedi. Gazze’de 4 bin 506’sı çocuk, 3 bin 27’si kadın olmak üzere 11 bin 78 Filistinli öldürülürken, ABD’den gelen açıklamalar dalga geçer gibi algılanıyor.

Anthony Blinken’nin, Gazze ile ilgili açıklamaları şaşırtmaya devam ediyor

ABD Dişileri Bakanı Antony Blinken, dünya ile adeta dalga geçer gibi açıklamada bulundu.

Blinken yaptığı açıklamasında,” Gazze’de sivillerin korunmas ve yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması için daha fazlasının yapılması gerektiğini” söyledi.

Blinken, İsrail’e Yahudi olarak” geldiğini söylemişti

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail’e ABD’li bir yetkili olarak ama aynı zamanda “bir Yahudi olarak” geldiğini söyledi ve Hamas saldırılarını “kişisel düzeyde algıladığını” ifade etmişti.

Antony Blinken,” İsrail’in kendini savunma hakkı vardır” diyen Blinken, “İsrail’in bunu nasıl yaptığı önemlidir” diyerek sivillerin öldürülmesi konusuna atıfta bulunarak, ABD’nin silah yardımının yakında İsrail ordusuna ulaşacağını söyledi. ABD’li üst düzey diplomat, Kongre’de daha fazla yardım için “ezici” bir iki partili destek olduğunu aktarmıştı.

Gazze’de 11 bin kişi hayatını kaybetti

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail’in saldırılarında 4 bin 506’sı çocuk, 3 bin 27’si kadın olmak üzere 11 bin 78 Filistinli öldürüldü, 27 bin 490 kişi yaralandı.

ABD, İsrail’e koşulsuz destek veriyor

ABD, İsrail’e koşulsuz destek veriyor. Washington, Gazze’ye yönelik soykırım girişiminde bile İsrail’e destek vermekten geri durmadı. ABD Dişileri Bakanı Antony Blinken, ABD Dişileri Bakanı Antony Blinken, bölgeye yaptığı ziyaretlerde meslek taşları ile yaptığı görüşmelerden bir sonuca alınamadı. Bu süreçte gözler ABD Başkanı Joe Biden’a çevrilirken, Biden’de ateş kes konusundaki tutarsızlığı dünyayı daha da endişelendirmeye devam ediyor.

Kudüs’te otobüs durağındaki sivillere ateş açıldı
Kudüs'te iki saldırganın bir otobüs durağında bekleyen sivillere ateş açması sonucu en az bir kişi yaşamını yitirdi.
Henry Kissinger 100 yaşında hayatını kaybetti
70'li yılların ABD dış politikasına damgasını vuran Henry Kissinger, 100 yaşında hayatını kaybetti. Kissinger bu yıl Pekin'e giderek Çinli lider...
Türkiye’nin iklim hedefleri yeterli mi?
İklim değişikliği ile mücadele fosil yakıt tüketiminin azaltılmasından geçiyor. Türkiye'de ise karbondioksit emisyonları 2030'a kadar en az yüzde 30 artacak....
Erdoğan’ın BAE ve Katar ziyaretinde gündem Gazze
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'nde iklim konferansına katılacak, Katar'da ise Gazze konusunu ele alacak.
AB’den Gümrük Birliği ve vize için koşullar
AB Komisyonu, Türkiye ile yeni bir başlangıç ve stratejik iş birliği için Gümrük Birliği'nin modernizasyonu ve vize kolaylığı önerdi, karşılığında...
10 Ekim Katliamı’nda “ayıklanmış” rapor tartışması
Emniyet Genel Müdürlüğü, üzerinden sekiz yıl geçen 10 Ekim Ankara Gar Katliamı'na ilişkin ihmalleri gösteren Mülkiye Müfettişlerinin araştırma raporunu "ayıklanmış"...
Erdoğan’dan Yunanistan ziyareti açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Yunanistan'la ihtilaflarımız dün vardı yarın da olacak. Bu gerçek, ortak paydada buluşamayacağız anlamına gelmez"...
İsveç’ten NATO üyeliği açıklaması
İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström Türk mevkidaşı Hakan Fidan'ın İsveç'in NATO üyeliğinin haftalar içinde onaylanabileceğini söylediğini duyurdu.
İstanbul’da fırtına: Vapur seferleri iptal edildi
İstanbul'da fırtına nedeniyle vapur seferleri iptal edilirken, vatandaşların Marmaray ve metrobüslere yönelmesi sebebiyle duraklarda yoğunluk oluştu.
Aile ve Gençlik Fonu kuruldu
Evlenecek çiftlere 2 yıl ödemesiz kredi verilmesini de amaçlayan Aile ve Gençlik Fonu kurulması hakkındaki kanun Resmi Gazete’de yayımlandı. Pilot...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ