Atak Ajans Wordpress Haber Teması -
$ DOLAR → Alış: 15,91 / Satış: 15,98
€ EURO → Alış: 16,84 / Satış: 16,90

Fenerbahçeli Bright Osayi-Samuel: ‘İsmail Kartal kendime daha çok inanmam gerektiğini söyledi’

Antalya’da kamp yapan Fenerbahçe’de Bright Osayi-Samuel, kulüp televizyonuna yayınlanan ‘Günün Röportajı” programına konuk oldu.  İşte Bright …

Fenerbahçeli Bright Osayi-Samuel: ‘İsmail Kartal kendime daha çok inanmam gerektiğini söyledi’
  • 29.01.2022
  • 78 kez okundu

Antalya’da kamp yapan Fenerbahçe’de Bright Osayi-Samuel, kulüp televizyonuna yayınlanan ‘Günün Röportajı” programına konuk oldu. 

İşte Bright Osayi-Samuel’in açıklamaları;

Uygun bir kamp ortamı geçiriyoruz. Yeni hocamızla çalışıyoruz ve onun isteklerini, bizden oynamamızı istediği tarzda oynamak için çalışıyoruz.
Bu kampta kendimizi geliştirip, öğreneceğimiz noktalar olacak. Şiddetli ve ağır bir kamp oluyor. Yaptığımız çalışmalardan ve buradaki ortamdan çok keyif alıyorum. Çalışmalarımı sürdürüyorum, her şey yolunda.

Bu kamptan evvel de yeterli bir küme olduğumuzu düşünüyordum, hala de birebir fikirdeyim. Birbirimizi geliştirebilmek açısından herkes burada birbirine yardımcı oluyor. Uzun müddettir buradaki çalışma ortamından ötürü, ailemizden ve arkadaşlarımızdan uzaktayız.

Burada kaldığımız mühlet zarfında birlikte olmamız, birlikte kalmamız gerekiyor. Bir arada vakit geçirmemiz gerekiyor. Herkesin birbirine inandığını ve güvendiğini düşünüyorum. Bu noktada grup içindeki kimya çok kıymetli. Güçlendireceğimiz kimyayla birlikte bunları maçlara yansıtmak istiyoruz. Bu kamp bizler açısından yararlı olacaktır.

MAKSADIMIZ HEP KAZANMAK VE HER KULVARDA SONUNA KADAR GİTMEK

Bulunduğumuz kulvarlarda gayretimizi sürdüreceğiz. Şu an içinde bulunduğumuz durum sıkıntı olsa da her kulvarda gayemiz hep kazanmak ve sonuna kadar gitmektir.

Dönemin geri kalanı için de alacağımız bir-iki kupa var. Bu kupaları alabileceğimizi düşünüyorum. Bilhassa Konferans Ligi’nde de bu başarıyı sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Tıpkı formda Türkiye Kupası da bu gayelerden bir tanesi. Ligde de inanmaya devam etmemiz gerekiyor. Rakiplerimizin de puan kayıpları olacaktır. Bu noktada kendimize odaklanmamız gerekiyor. Bu biçimde ilerlemeliyiz ve sıkı çalışmayı sürdürmeliyiz. Tıpkı biçimde teknik yöneticimizin bizden istediklerini yerine getirmek için çalışmaya devam etmeliyiz.

NEGATİF YORUMLAR, FUTBOLUMU ETKİLEMİYOR

Bizler futbol oynuyoruz ve her vakit kazanmaya uğraş gösteriyoruz. Sonuçlardan bağımsız olarak bu tip yorumların her vakit olacağını düşünüyorum. Kazandığınızda beşerler keyifli, kaybettiğinizde haliyle mutsuz olacaklardır. Ferdî olarak bu negatif yorumlar, futbolumu etkilemiyor. Bu olan olaylar benim denetimimde olan olaylar değil. Kazanma mantalitesi ile devam etmemiz gerekiyor. Bunu sağlayabilirsek, istediğimiz amaçlara ulaşmaya başladıkça da oluşan bu yorumlar daha olumlu bir havaya bürünecektir. Muvaffakiyet hepimizi daha da birbirine bağlayacaktır.

ÂLÂ MAÇLAR ÇIKARDIM, DEFANSİF TARAFIM GELİŞTİ

Mesleğim boyunca kanat oyuncusu olarak misyon aldım. Benim açımdan farklı konumlarda oynamak hiçbir sorun yaratmıyor. Zira bu benim potansiyelimi ve kabiliyetimi gösteren de bir öge. Vitor Pereira ile çalıştığımız devirlerde; çalıştığım öteki hocalara nazaran kıyaslarsam, defansif tarafımı daha da geliştirdim. Bu mevzuda ondan çok şey öğrendim. Münasebetiyle bu hususa olumlu bakıyorum.

Ofansif kanat oyuncusuyum fakat işim sürekli özgüvenli bir formda misyonumu yerine getirmek. Son maçlarda bunu bir nebze daha fazla gösterebildiğimi düşünüyorum. Gol ve asist konusunda grubuma katkı sağlamak mantalitesiyle hareket ediyorum. Evet, uygun maçlar çıkardım lakin tıpkı vakitte gruba gol ve asitle katkı vermek de çok değerli. Yeterli bir maç çıkarmanıza karşın gruba asit ve gol konusunda katkı sağlayamıyorsanız, bu tam manasıyla misyonunuzu yerine getirmemiş olduğunuzu gösterebilir.

Şu an durumumdan ötürü pek keyif alıyorum, oynayacağım futbol alışılmış ki bana bağlı. Bunu istikrarlı bir biçimde sürdürmem gerekiyor. Daha uygun bir performans sergileyerek ekibime en üst seviyede katkı sağlamak istiyorum.

GEÇMİŞ DEVİRLERE NAZARAN KENDİMİ DAHA ÖZGÜVENLİ HİSSEDİYORUM

Yeni bir yere geldiğiniz vakit bu noktaların gelişmesi biraz daha müddet alabiliyor. Şu an itibariyle buraya alıştım. Tıpkı vakitte yeni bir hocamız var. Onunla da bağlantımız kuvvetli, bizi anlayan biri ve ona alıştım. En değerli şey, özgüvenli halde alanda oyununuzu yansıtabilmek. Geçmiş devirlere nazaran kendimi daha özgüvenli hissediyorum. Benim için şuan itibariyle bir başlangıç. Daha çok olumlu şeyler gösterebileceğimi düşünüyorum.

Kendi kabiliyetimi biliyorum ve kendime inanarak; daha âlâ performans ortaya koyabileceğimi taraftarlara göstermek istiyorum. Her ne kadar berbat maçlar çıkarmış olsak da dönemin geri kalanı için olumluyum.

HOCAMIZ İSMAİL KARTAL, BİLHASSA KENDİME DAHA ÇOK İNANMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

Hocamız geldiğinden bu yana ortamızda olağanüstü bir bağlantımız var. Başıma takılan hiçbir sorun ve soru işareti yok. Ferdî olarak yaptığımız konuşmada özelikle kendime daha çok inanmam gerektiğini söyledi. Neden Fenerbahçe’nin beni buraya getirdiğini bilmemi, anlamamı ve bu noktada çalışmamı söyledi.
Ben de daha fazla özgüven elde ederek; ne kadar güzel olduğumu, neler yapabileceğimi saha içinde göstermek istiyorum. Yalnızca ferdî değil, küme olarak da Teknik Yöneticimiz oyuncularla konuşuyorlar. Bizden yerine getirmemizi istediği şeyleri tabir ediyor. Herkesle şahsen görüşüyor ve isteklerini söylüyor. Geldiği vakitten bu yana sıkı ve ağır antrenmanlar geçiriyoruz. Bence de bu türlü olmalı, bu nokta da kıymetli. Gelecek ay ağır maç takvimi bizi bekliyor. Münasebetiyle herkesin kendini bu manada hazır hissetmesi gerekiyor.

BİR ARADA OLURSAK GAYEYE DAHA SAĞLIKLI VE İSTİKRARLI HALDE YÜRÜYEBİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM

Taraftarlarımız bizlere inanmaya devam etsinler. Sıkı bir formda çalışıyoruz. Onları yeterli anlıyorum, elde ettiğimiz sonuçlardan ötürü üzgünler, hayal kırıkları yaşıyorlar. Makûs sonuçlardan sonra ferdi ve kadro olarak kendimizi çok üzgün hissediyoruz. Onların hislerini çok uygun anlıyorum. Burada herkes saha içinde ve idmanda %100’ünü sergiliyor. Bir arada olursak gayeye daha sağlıklı ve istikrarlı biçimde yürüyebileceğimizi düşünüyorum. Buraya geldiğim andan beri taraftarlardan olağanüstü dayanak görüyorum. Maç kazansak da kaybetsek de daima takviyelerini bizlerle paylaşıyorlar. Yeterli ve makus vakitlerde bizlerle birlikte oluyorlar. Bizlere inanmaya devam ederlerse çok daha düzgün maçlar çıkarabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü bu bize özgüven katacak. Bununla bir arada kazanma ihtimalimiz de çok daha artacak. Onların takviyesi bizi üst çekecek. Eski kadromda ekip arkadaşlarımla birlikte her gol ve her asiste farklı kutlamalarda bulunuyorduk. Burada da asist ve gollerle ekibimizle memnun olmak istiyorum. Bunu sabırsızlıkla bekliyorum.

Etiketler: / / / /

Bolu’da 2 kişi, 895 adet uyuşturucuyla yakalandı
Yurt genelinde uyuşturucu ticaretine ait çalışmalara tartı veren polis takımları, hatalılara göz açtırmıyor. Bolu Vilayet Emniyet Müdürlüğü ...
Adana’da nehre giren gençlerden haber alınamıyor
Adana'nın Yüreğir ilçesindeki 2 genç serinlemek için, Devlet Su İşlerine (DSİ) ilişkin sulama kanalına girdi. AA'nın haberine nazaran; Hasan A...
Korkunç görüntü: Rusya, Harkov’da kamu binasını vurdu
Rusya'nın Ukrayna'da taarruzları devam ederken, Rus ordusu ülke genelinde sivil yerleşimleri vurmayı sürdürüyor. Rus ordusu, Ukrayna'nın Harkov ...
Maymun çiçeği nasıl yayılır: Yeni hastalığı anlamanın 5 yolu
Maymun çiçeği virüsünün (monkeypox), Portekiz İngiltere, ABD ve İtalya da dahil olmak üzere dünyanın çeşiti yerlerinde görülmesiyle büyük bir ...
Sakarya’da ortadan kaybolan kuaförün arkadaşına da ulaşılamıyor
Sakarya'nın Kocaali ilçesinde yaşayan kuaför Savaş Aydoğan, 25 Nisan'da kayboldu. Mesken sahibi Cemal Tuna, Aydoğan'a ulaşamayınca, onun kız ...
Ankara’da başıboş sokak köpekleri bir kadına saldırdı
Başıboş sokak köpekleri Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan bir siteyi işgal etti. Çankaya Belediyesi tarafından hiçbir tedbir alınmayan ve ...
Eskişehir’de annesini öldüren çocuk ve azmettirici babası adliyede
Eskişehir'in Tepebaşı ilçesine bağlı Fevziçakmak Mahallesi’nde oturan Serap Bor, konutuna gelen ve babasıyla yaşayan oğlu tarafından pompalı ...
Faydasını tahmin edemezsiniz! Haşlanmış yumurta suyunu böyle değerlendirin
Güçlü protein ve kalsiyum bombası olarak öğünlerde her daim yer bulan yumurtayı tüketme prosedürlerinden en popüleri haşlamaktır. Yumurtayı ...
Sakarya’da psikolojik sorunlu adam ATM’yi kırdı
Sakarya'nın Adapazarı ilçesi Dr. Nuri Bayar Caddesi'nde ruhsal problemli olduğu öğrenilen şahıs ATM'ye saldırdı. İHA'nın haberine nazaran; M.Ç ...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ